Споделена история от В чужбина

Шансове за получаване на Зелена карта
Здравейте,
Тази година реших, че ще кандидатствам за получаването на въпросния документ. Та ми стана любопитно какви са ми шансовете да се сдобия със заветната Зелена карта?

Поздрави :)

Коментари

1.   Първо, не се учудвай ако някой русофил започне да те плюе, защото такива не липсват в този сайт. Колкото до шансовете, има ги. Вярно е, че страшно много хора участват в лотарията, но и много печелят - само през последната година 2 близки семейства спечелиха - едните вече са в САЩ, другите догодина заминават. Така че шанс винаги има! Успех!

2.   Толкова е вероятно като да пуснеш тото и да спечелиш тройка. Играй една година и виж колко тройки ще спечелиш. И всеки път като играеш, все едно една година е минала за зелената карта. Ако играят двама, шансовете са по-добри. Все пак да спечелиш, трябва да играеш, но не разчитай, че една тройка ще ти промени живота. Успех!

3.   Шансовете не са големи. Образовай се - тогава ще ти се отворят колкото щеш врати...

Уви повечето българи залагат на чудеса, а от тях полза няма.

4.   Големи аз спечелих 2011 година! успех!

5.   Ако се интересуваш от официални данни ето ти линк към кандидатствалите през 2013- от европейските страни най-много одобрени има от Албания и БГ- съответно1520 и 1299 души.
https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/dv2013-slected-entrants.html
Знам от приятели, че шансовете ти се увеличават ако си вече там и имаш образование и работа. По някакъв начин наемането на адвокат прави нещата по-добри, но както разбирам това не е задължително.
Не забравяй, че Щатите си запазват правото да ти откажат достъп до страната, дори и да си спечелил картата. Такива случаи не са малко.

6.   Ако се интересуваш от официални данни ето ти линк към кандидатствалите през 2013- от европейските страни най-много одобрени има от Албания и БГ- съответно1520 и 1299 души.
https://travel. state. gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/dv2013-slected-entrants. html
Знам от приятели, че шансовете ти се увеличават ако си вече там и имаш образование и работа. По някакъв начин наемането на адвокат прави нещата по-добри, но както разбирам това не е задължително.
Не забравяй, че Щатите си запазват правото да ти откажат достъп до страната, дори и да си спечелил картата. Такива случаи не са малко.

7.   Боже, предните два коментара ме навеждат на мисълта, че и за зелена карта си трябва шуробаджанащина плюс адвокат.
Кой печели от "тука има, тука нема? "

8.   Шансовете са малки. Успех.

9.   Аз съм пускал един път и спечелих. Едни познати 10 години пускат и не печелят. Има шанс ако имаш късмет. Ама и да няма избираш си професия. Учиш. По възможност изкарваш или последната година от Бакалавър или Магистратура в САЩ със студентска виза. После или си намираш работодател да ти помогне със издаването на зелена карта или се жениш за някой с гражданство. Варианати много. Стига да знаеш какво искаш да постигнеш. Зелената карта сама по себе си не е цел. Има хора печелят, стоят в САЩ 1-2 години и се прибират обратно в Бг понеже не ги кефи тук.