Споделена история от В чужбина

Малко помощ относно полета до САЩ
Здравейте, имам нужда от малко помощ от някой, летял наскоро - родителите ми ще ми идват на гости края на месеца, през Амстердам, и после Атланта - Key West. Аз съм позабравил как беше, та ако може някой, летял наскоро, да ми припомни как беше, имаше нещо издаваха се нови бордови карти на първото европейско летище, и после като кацнат в САЩ, трябваше ли да си чекират багажа отново, малко ми е смътно.. Няма да им е лесно, защото не разбират хората английски твърде, та някои ако има пресни спомени и съвети, ще се радвам да ги сподели..

Коментари

1.   И аз съм позабравил, но за чекирането в Атланта май си прав. Трябва да го направят, като преди това, мисля, се редят на едни дълги опашки, които не са за граждани на САЩ. Правят снимки и взимат отпечатъци, ако не се лъже. След това отиват взимат куфарите, намират компанията с която ще летят от Атланта до твоя град и натам ясно. Ако пък Атланта е крайна дестинация това с багажа отпада, разбира се. Също така в Амстердам преди да се качат на самолета за САЩ ще ги разпитват най-вероятно- къде отиват, при кого, за колго време и тн. Мен точно в Амстердам веднъж ме разпитваха 15 минути- къде съм бил в България, какво съм правил, с кой съм бил?
Нека питат на летището в България относно багаж и бординг пасове, но предполагам багажа чак в Америка ще го търсят. Амстердамското летище е доста оправно, така че ще се оправят. Само да се не притесняват- аз съм минавал по тоя пък и паниката е голяма.
Хората навсякъде са разбрани и ще влезнат в положение, пък може и пътьом да срещнат я някой българин, я сърбин, я руснак... Ще се оправят, не ги мисли!
Дано да съм бил полезен, макар че и аз съм позабравил доста работи.
Всичко ще е наред! Успех!

2.   Ако се прави прикачване на територията на САЩ то да може да се наложи ръчно да се чекира пак багажа. Ако обаче полетът им на територията на САЩ е само един (т. е. излитат от Амстердам и кацат в Атланта), то няма нужда от ръчно чекиране.

3.   Ей, какъв късмет, че живееш в Key west. Обожавам това градче с неговата атмосфера. Относно въпроса ти, вашите ще трябва да. минат емиграционен контрол на първото американско летище. Ще трябва да са с багажа си. Изключително неприятен и дълготраен беше този контрол, може да. имат "късмета" и са ги подберат в някоя стая. Случвало ми се е 2 пъти. Аз влизах с страната с C1-D виза и може би затова контрола беше по- стегнат. Предупреди ги за суджуци и ракия, освен че ще ги вземат, ше им тръснат и глоба.