Споделена история от В чужбина

Идеи за създване на нови приятели
Здравейте!
Аз съм мъж на 30-нещо и с много добра професия. Живея в чужбина отскоро и си търся нови приятели. Дайте идеи как да си създам. Понеже извън работа никого не познавам, а има и интелигентно излеждащи хора по улиците. Та се чудя как да си създам запознанства. Понякога ми идва да отида и да кажа "Здравей, аз от скоро съм тук и си търся нови приятели. Реших да се запозная с теб. " Но не знам как звучи... Но дори и да се запозная не знам как да постъпя след това, за да продължат отношенията...

Например, в друг отдел се запознах с един на моите години. Имам го вече във фейса. Но се чудя как евентуално да го питам да излезем някой път. Мисля си да му пиша, че си търся компания за.... някъде си, но не знам как ще прозвучи. Просто ми дайте съвети.

Благодаря!

Коментари

1.   Зaвиси в коя чужбинa си. От хорaтa в Испaния примерно до тези в Гермaния. В Испaния от който и дa е бaр можеш дa излезеш с комaния нови приятели :) A швaбите сa си студени гaдове.
Инaче можеш във фейсa дa потърсиш "бългaри в... стрaнaтa" aко искaш с бългaри дa се свържеш мaкaр че, не ти препоръчвaм.
Също можеш дa ходиш по мероприятия- концерт, кино, теaтър, нa тaкивa местa лесно се зaвързвaт познaнствa. От един въпрос често се стигa до приятен диaлог и после рaзмянa нa телефони и т. н.
Aко кaжеш стрaнaтa може би повече дa помогнa, познaвaм добре зaпaднa Европa, зa други стрaни не знaм.

2.   Да ти кажа честно, фейса е последното място, където можеш да срещнеш интелигентни хора. Просто двете неща взаимно се изключват.

3.   Казваш"човек, отиваме за бира". Според мене такива признания, че си търсиш хора и си нов са насилени. Приятелството трябва да бъде естествено

4.   Не пишеш къде си точно, ако разделим познанството на българи и не българи. Ние също сме в чужбина, аз ходя на нещо като гимнастика и там се запознах с много жени, дори с една от учителите в училището на детето ми. Едно българско семейство ни спря на улицата и ни поканиха вкъщи, откарахме там 3 часа, но са свестни и имаме много голямо доверие по между си вече, с другите сме по-дистанцирани.
Общуване със съседите много, редовно идват вкъщи. Родителите на другите деца и така поетично създадохме контакти. Много познанството можеш да създадеш ако имаш куче. Ние нямаме, но с хората в района вече се познаваме, обичам животните, винаги си играя с тях. Търси къде има занимания с местните и се интегрирай, стани членове на някоя организация, общност и така.

5.   Създават се приятелства, не приятели.

6.   Можеш да запишеш някой курс в околността. Избор голям - може да е по език, по професията ти, в нова насока;

Би било като във училище или университета, където би общувал със хора имащ сходен интерес със теб.

Успех!

7.   С пари доста лесно могат да се създадат приятели. Сега някой ще каже, че това не са истински приятели. Ами не са, ама то реално всяко приятелство е основано на някакъв интерес. Без някой да се интересува от нас, дали би ни станал приятел? :) Ние също искаме да станем приятели на хора, към които проявяваме интерес, не към такива, които не са ни интересни, нали?

8.   #7

Разбирам те защото същите мисли съм имал и аз.

9.   Приятелства и приятели не се създават на улицата, колкото и интелигентни да ти изглеждат хората. Ако кажеш на някой непознат "ела да пием по бира", нищо не означава. Пиете по бира и всеки си отива по пътя. А приятелството е нещо постоянно и дълготрайно и то не се създава с ядене и пиене, и клюкарене по заведенията.
Търси познанства с хора по месторабота, хоби, дори общо страдание, защото ако следваш старата народна мъдрост "приятел в нужда се познава", тогава ще разбереш как се създават приятелствата.
А ти готов ли си да дадеш на някой нуждаещ се, за да разбереш как се създават приятелства? Не чакай другия да ти даде, дай му ти и ще видиш(а и той ще види) кой какъв приятел е.
Ако не си сигурен в човек, опитай с животинка. Дай на едно кученце или котенце, или друго животинче някаква храна и го погали, и ще видиш благодарността в поведението на тези животинки. Те с реакциите си ще ти покажат, че си им истински приятел. И когато го видиш това, никога няма да го забравиш, защото тези животинки ще те познават сред много други непознати хора.

10.   Според мен по този начин, който опитваш, нищо чудно да откликне някой гей и ще се получи доста конфузна ситуация. Ако си в Европа на улицата по-лесно ще си намериш приятелка, отколкото приятел. Има три начина: общуваш с българи, колеги или приятели на гаджето си. От тези три места ще тръгнат нови твои познанства, а те ще те запознаят с други местни.

12.   №10 по начина по който се изразяваш, никой няма да те разбере. Говори на български език, който се изучава в училище. Все пак, това е обществено място и има деца.
-------
Сетих се, че едно време имаше и рехабилитационни центрове, където хората общуваха помежду си и се опознаваха, и ставаха приятели. Също и във влаковете на дълги разстояния.... така беше едно време.
Сега пият само бира.