Споделена история от В чужбина

Как да се справя..? Моля, дайте ми съвет!!
Здравейте! Моля редакторите да споделят това което ще напиша, защото ми е трудно и искам съвет.
От 3 месеца съм в Германия, на 15 години съм и ми е много трудно. Ходя на училище, но още не знам езика.. Моля ви помогнете ми, какво да направя?? Искам вече да го говоря, опитвам се ноо... И хората ме отбягват, разберат ли че съм от България и че още не говоря немски ме оставят веднага... Моля за съвет, ако може от някой, който е минал през това и е на моята възраст. Много ще се радвам ако ми дадете съвет, защото мк е много трудно. Извинявам се, ако съм допуснала правописни грешки, но съм от телефона. Благодаря предварително!!

Коментари

1.   Ами чопкай по-малко в телефона и учи повече немски. Разбира се, че ще те отбягват като не знаеш езика. А какво да те правят като още си няма като риба.

Залягай над уроците и ще видиш, че нещата ще се променят. Не разчитай само на училището, а си търси материали от интернет, гледай филми и телевизия, пиши си новите думи и ги търси в речника.

2.   Имаше такава тема вече по-назад. Разрови се и прочети, като начало учи езика. За отбягватето сам слагаш преградните, то немци в училище почти няма, така че при толкова много националности чак да те отбягват. Ти се затварят по-скоро.

3.   Може ли да уточниш в кой град си ? :)

4.   Съвет от мен научи езика и ще ти е много по лесно,нормално е да не те разбират след това може и да ти хареса.

5.   Аман от безотговорни родители, които си повличат децата на никаква възраст, без да знаят език навън. Ами много ще ти е трудно. При всички положения си в клас за чужденци и в момента учиш езика. Не виждам как може да са те пуснали в нормален клас на немско училище. Освен да залягаш над езика и да се абстрахираш от средата, която си представям каква е, друго не ти остава. Много погрешен избор на твоите родители, но последствията ще бъдат за теб.