Споделена история от В чужбина

Луди хора!
Здравейте, аз съм момиче и съм на 25 години преместих се в друга държава да живея и работя. В момента живея с баща ми и втората му жена. Проблема ми е следният. Откакто живея при него нямам лично пространство. Постоянно когато говоря по телефона или скайпа той слухти и си намира поводи да влиза в стаята, даже веднъж по скайпа както говоря се показа на камерата с човека с който говоря...Това ме принуждава когато искам да си водя лична комуникация да излизам някой път от квартирата. Казвала съм му много пъти ,че не бива да прави така но той си е такъв иска всичко да знае и си вре носа навсякъде. Имах един спор с майка ми по телефона за неща ,които не искам той да слуша, защото няма да ги разбере и излезнах една вечер пред блока. Проблема е следният. В градчето има една българка, която е много ревнива, направо до лудост. Нейния приятел германец ми е шеф където работя, но аз не знам немски и с него почти не говоря. Една вечер ми звъни по телефона с преки обвинения ,че съм имала нещо с него, защото го видяла пред тоалетната от която аз съм излизала... Казах и ,че това е пълна глупост и че ме обижда по този начин, но тя си е навила на пръста нещо. И сега тази вечер, след като говорих с майка ми по телефона и се прибирам...баща ми ми държи сметка, с кого съм говорила...Подразни ме много, защото той самия излиза и никога не ми казва къде отива или с кого е...казах му че не е негова работа. И той бърза да ми каже, че било негова работа защото разбираш ли въпросното момиче и шефа ми са пред входа на блока ми и едва ли не ще се разправят ...направо бях като гръмната...В допълнение мога да кажа, че си имам приятел, който е в съседен на този град в който живея и не мога да повярвам, че някой може да бъде толкова луд за да ревнува от нищо....и най ме заболя ,че собствения ми баща е склонен да ме подозира в нещо, което няма как да съществува. Утре може да ме обесят на първото дърво и аз няма да знам защо...как може хората да са толкова луди , подли и ревниви.....??? Искам да се махна от този град и от тези хора, защото всичко което се случва ме обижда много .....Струва ли си да се махна само заради такива хора? Въпросното момиче знае немски и ми се струва, че би направило интриги и лоши неща за да ме махнат от работа, не знам на какво е способна все още , но веднъж бях чула, че се е сбивала с бившия си приятел от ревност...Дайте ми съвет. На шефа ми вече и добър ден не смея да му кажа, а няма как да се защитя на немски пред него, защото не знам да говоря , а той не знае английски...Помогнете ми със съвет!

Коментари

1.   Здравей и аз съм на 25 и съм в Англия и дори имам сходен проблем само, че с психо съседка, чакам да ми одобрят темата и може да върнеш жеста. Така, сега по твоята тема. Първото, което е германците са богати, поддържани и свободолюбиви. Българките повечето в чужбина, нали знаеш, обичат парите. Това, че тя е с германец, говори достатъчно, само по себе си. Нея я е страх да не изгуби своята касичка и пази ревностно спонсора си. Той явно има слабост да залита по чужденки, а ти си привлекателно младо момиче, за което ти нямаш вина, и което той среща всеки ден. За нея ти си заплаха и тя е включила на режим отбрана. Каквото и да наговори тя на своя любим няма да е от значение, защото шефа ти сам знае какви са вашите отношения. Стига да не му постави ултиматум, че трябва да те уволни, а най-вероятно ще те уволни за да си няма проблеми с нея. Ако се стигне до там, тя първо много ще се унижи както пред него, така и пред теб. Интересното е какво се е случило, когато са дошли пред дома ти, каква беше развръзката?
Ако има варянт да я засечеш някъде и да и обясниш, че тя всъщност не знае нищо за теб и да и кажеш, че това е твоята любов и й покажеш да речем снимка с гаджето си. Може и да се замисли и да пусне гарда. Но много зависи какъв тип човек е тя. Нали знаеш има хора за, които просто не си струва да се хабиш. Пробвай нещо каквото и да е да я трогнеш, да ти влезе в положение, но за момента не напускай работа, след като тази жена е единствената причина.
Относно смяната на града, не се и замисляй, ако с мончето го искате. Нямаш деца и сега е момента да правиш каквото ти хрумне и да се насладиш с пълна сила на всякакви щуротии.
Бъди смела и да не ти пука много от последствията. Ти като си се държиш коректно, не трябва да ти пука тая какво си е помислила.
Поздрави

2.   Изнасяй се. Какво питаш даже? Бягай надалеч!

3.   Е сори ама ако на 25 разчиташ на баща си да те издържа няма да се оплакваш че нямаш "лично пространство"!

4.   Най-добре обясни на всички замесени и на ревнивката, че си имаш приятел и не харесваш господина, на баща си и т. н обясни всичко. За да избегнеш драмите за напред.

5.   Ами като начало сте селска идилия.... взимаш си тел. и излизаш навън и си говориш. Второ седни и учи, нета, ютия изобилства от безплатни материали. Не си губи времето в безсмислен ни разговори, използвай времето да учиш, така ще си намериш и нова работа и приятели и квартира. В чужбина съм и се чудя как има хора от години живеят в чужбина, но нямат желание да учат езика, дори са много важни. Това е моето мнение, всичко друго е битовизъм.

6.   Интригите са гадно нещо. Направи всичко възможно да публикуваш снимки с момче, за да знаят всички, че си ангажирана. Не е лошо да започнеш да се прибираш вкъщи с някой приятел, да демонстрираш, че си обвързана. Не влизай в обяснения, защото така излиза, че се оправдаваш без да си виновна. А с баща ти е необходимо да проведеш сериозен разговор за личните граници на всеки и спазването им. Другото е неуважение и незачитане на човешката личност.

7.   авторката

Ситуацията се реши! Момичето ми се извини за обаждането си по телефона... каза ми че някой и е наливал масло в огънят и й е говорил, че съм имала нещо с този човек. Каза също, че не е видяла добре когато излизам от тоалетната и си е помислила, че и нейният приятел е бил там. Донякъде това ме успокоява, но за в бъдеще не знам какво мога да очаквам от такива доброжелатели, които само интриги гледат да плетат и си мисля, че е най- добре за мен да се преместя на място където няма българи... за жалост

9.   Твърде голяма си, за да живееш с баща си. Оттам идват проблемите. И още нещо: живвеш при тате, за да не плащаш квартира, приятелката те е уредила на работа при спонсора си - ти си в зависимост, а поради личните взаимоотношения направо в състояние на робство. Напълно те подкрепям, ако обмисляш път назад. Това би било разумно решение.

10.   Хм, нямате общ език с шефа ти, е как работите заедно!?