Споделена история от В чужбина

Испания, Италия или Франция?
Здравейте. На 19 съм, в момента уча в Англия. Преместих се там, за да уча и ако ми хареса - да живея. За момента обаче не ми допада толкова, че да живея там за по-дълго време. Обмислям варианта да се преместя отново след като евентуално завърша. В заглавието пише кои са трите страни, които обмислям, а именно Франция, Испания и Италия. Принципно най-много харесвам Италия и всичко свързано с нея. Знам, че там положението не е розово (икономически погледнато), както и в Испания, но начинът им на живот като че ли повече ми допада от това, което знам. Франция също е страна, която много ми харесва, особено Париж и градовете край морето в южната част на страната, също така знам френски на доста прилично ниво, а италиански и испански не знам. Разбира се ще ги науча ако се наложи през тези години, в които ще съм в Англия. Може ли тези, които са живели в тези страни или имат някаква информация да я споделят? Също така приемам и предложения за други страни, но тези ми харесват най-много като култура, език, климат и прочие. Всякаква информация за живота в тези страни би ми била полезна.

Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Отиваю в Италия. Франция и Испания са пълни с араби и са заплашени от тероризъм. В Испания също така е рълно с дъртаци. Италия е твоето решение. Весела Каледа и честита Нова година и поздрави за теб от България. :)

2.   Докато завършиш ще минат няколко години. Не се знае как ще ти се промени мнението до тогава, не зависимо, че още от първата година си намразила това място. А, ако срещнеш сродна душа там или ти се отвори невероятно възможност за реализация ? На си казала и какво учиш. Меко казано доста повърхностно си описала нещата.

3.   Искаш да живееш сред хора? Испания!

4.   Еми всеки си има предпочитания, аз мразя всичко френско и ми харесват много испански неща, но пък за путките предполагам Италия ще е най-привлекателна....

5.   Здравей младо момиче, ако можеш да отидеш на по една кратка екскурзия в тези сържави (за по 2-3 дни) за да усетиш дали там ти е мястото. Понякога отстрани изглежда различно. Не че една екскурзия може да даде точна представа, но някакси усещаш духа на страната и хората и чувстваш дали това място е за теб. Аз така разбрах, че в Гърция и Австрия не бих живяла - манталитета в Гърция изобщо не е за мен, а в Австрия просто във въздуха усещах тежка депресия (а бях на ски и забавления). После проетох, че е с няй-голям процент самоубийства. Италия не ми харесва, защото инталианцита много лъжат, макар че в северна Италия по-бива. Французите са много надменни, злобни и лицемерни, езика им е безсмислено сложен (владея го над срено ниво) и се гордеят с глупости. В Белгия гледат като дрогирани, елементарни са и вечно се карат помежду си и те гледат злобно ако на фламадец проговориш на фреснкси, и обратно... Чувствам се прекрасно в Германия. И така... намери своето място. Когато съм била за кратко в тези страни съм използвала случая не само да ходя по магазините, а влизах и разпитвах за работа и документи в частни и държавните трудови борси, спирах да питам за работа в магазин покрай който минавам и виждам, че има обява за работа, спирах хората да ме упътят за някъде, наблюдавах продавачките, минувачите... Аз бях за кратко там, но си предстсвях, че живея там. Не ме интересуваше нито работа нито някоя забележителснот, не затова разговарях с хората... Просто усещаш дали си добре приет или те отхвърлят, усещаш себе си и мястото пасвате ли си... Това от мен... Късмет!

6.   Като прочетох заглавието си помислих че ще ходиш на почивка. Естествено че няма да ти допадне в чужбина, до сега не съм срещал човек който да му е харесало. Първо се замисли задължително ли е да живееш в чужбина. Ако толкова много мразиш държавата си по добре върви на ******* си.

7.   Моля за отговор.
Авторке, аз ти пиша от България и се чудя, защо ли не слагаш в класацията и България? Тя да не е прокажена?
Даже няма нужда да научаваш езика, а и можеш да се реализираш в каквото си поискаш, нали и аз съм минала по този път. Нито Франция, нито Италия, нито Испания са ме впечатлили от това което съм видяла за тях и във тях, с изключение на някои хубави ястия. Хората са си хора, като навсякъде. Бизнеса си е бизнес като навсякъде. Ако останеш без пари си Господин Никой, като навсякъде. Ако недай боже се разболееш ще те оскубят като коледна гъска, като навсякъде.... и какъв ти е келепира? Само заради единия език... , можеш да го учиш навсякъде.

8.   Със сигурвост не Франция. В Париж и Южна Франция е пълно с араби и джамии, освен това и акцента им трябва да говориш пловилно иначе няма да те разберат. Цели се в Италия или Испания.

9.   Живота в Испания е много забързан, но пък си има хубавата страна. Всичко от моя гледна точка е супер евтино, хората са супер готини, общителни и приятелски настроени.
Най-хубавото на Испания за мен са фиестите (купони, празници) буквално с това си е и най-известна самата държава, основно Ибиса

10.   Франция е заплашена от тероризъм. Италия.