Споделена история от В чужбина

Чувствам Франция като свой дом, а никога не съм бил там
Вярвате ли в минали животи? Ако не как бихте обяснили това, което чувствам? Чувствам силно чувство на носталгия към Франция, а никога не съм и стъпвал там. Като гледам снимки и филми от там отвътре ми става едно такова приповдигнато, все едно виждам снимки на дома. В същото време така и не успях да изпитам такива чувства към България. Да, ценя част от миналото си, първите ми 10-13 години от детството, но някак нямам чак такава привързаност. Не се интересувам от никого в България освен от близките си и трудно намирам общи теми за разговор с хората. Няма го чувството, че принадлежа на мястото ако може така да се изразя. Не мога да си го обясня. Освен това Италия също е красива страна, но не чувствам нищо към нея, та не е и това, че Франция и Париж са известни с културата си, защото Италия и други страни също са известни.

Коментари

1-50 от 53

1.   Вярвам в минали животи, но вярвам и в самонавиването.

2.   Ами то не е до вяра. Вече има достатъчно на брой и достатъчно сериозни изследователи, доказали с научни методики съществуването на минали животи, или поне на онази част от трансперсонализацията на съзнанието, позволяваща ни да погледнем през "чужди очи" и през други духовни прозорци.
А щом при теб е толкова силно и категорично, значи със сигурност си живял/а много време там, и вероятно имаш още много духовна работа да вършиш, свързана със старата ти родина.
Аз пък като малък избщо не можех да разбера хората, ама въобще! Нито какво ги вълнува, защо, не можех да съчувствам, да съпреживявам, да усещам кога определен човек го боли в резултат на мои действия, и обратното - кога се радва като последствие от тях.
При съответно проведените сесии се установи, че съм хибридна душа, пребивавала през по-голямата част от инкарнациите си в друг свят с по-сложно устроени същества, от чиято гледна точка човешките вълнения и емоции са наистина непонятни. И едва "отскоро" (за мащабите на Битието) се раждам на Земята - първо в древния Египет, после в западна Европа, а сега и в България.
Интересни са нещата, но не се ли заеме човек сериозно с тях, не задълбае ли достатъчно, и да вложи необходимото време, търсения и преживявания, наистина няма как да го "повярва" от нечии разкази или от написаното в книгите.
От друга страна, ако успееш достатъчно да си отвориш вратичката, тези спомени ще започнат да доплуват и да ти се разкриват и в нормално състояние на съзнанието, или в лек полусън.

3.   Дa, чувствaлa съм се тaкa и отдaвнa живея в стрaнaтa, която чувствaм кaто мой дом. Имa обaче друго...всички, които сме резус фaктор негaтивен нямaме чувство зa принaдлежност...никъде, към нищо и никого. Дaли не си?
Рaзвивaме чувство нa привързaност, дори любов, но не принaдлежност. Чувствaме, че не сме "от тук" където и дa сме.
Aко си free monkey, пиши, ще те нaсочa мaлко кaкво и къде дa търсиш и...без излишни коментaри и обяснения.

4.   Аз съм така с Япония, още като малък, мечтата ми беше да живея там, нашите похарчиха доста пари по частни уроци, за да науча езика, надявам се, че скоро ще се преместя там! Страната ми допада изключително много от към традиции, отношение на хората и дори начина на живот който водят! При теб вероятно е същото, всеки човек има мечти, желания...

5.   Учи френски и отиди там. Там ще може да разбереш дали наистина ти харесва.

6.   Това е .защото не си живял там и вярваш на някакви глупави филми.Аз живях няколко месеца в Париж и очаквах нещо много хубаво както ти.нещата от филмите.Отидох там и бях мега крайно разочарована.Около айфеловата кула има марк с пейки и там спят постоянно клошари.Ако минеш през парка ще ти мерише на мърша.има шанс да останеш без телефон или пари.Страшно е.Живеят супер много негри в Париж.доста повече от белите хора.Ходиш и си стискаш чантата като ненормалник.По улиците ходят някви дето си говорят сами.Пълна мизерия.никой не чисти.боклуци навскяъде.фасове.Грам чисто не е.Мръсен въздух.трафик.Като цяло няма нищо общо с филмите.Влизаш в един магазин.говорят само френски.седиш и гледаш като теле.не може да се оправиш.Живей в реалността.а не във филмите.

7.   Аз вярвам в минали животи и прераждания. Необяснимата обвързаност, емоция и интерес към място на което не си бил, или епоха, в която не си живял, се обяснява с "наследство" от минал живот, да. Макар, че не винаги е единствена причина. Аз от дете изпитвам силно емоционално влечение към Близкия изток и ориенталската култура, музика, пустинни пейзажи и т. н. Никога не съм била по тези места. Има един метод, който се извършва от психолози, нарича се регресия и чрез него можеш съзнателно да си върнеш спомени от минал/и живот/и и да ги "видиш". Интересен е този метод и се провежда от много малко специалисти, да не кажа само 1, 2 в България. Виж в нета инфо :)

8.   Здравей,
От колко време се чувстваш така и сега на колко години си?

10.   Аз също имам подобно чувство към Италия. Ходил съм там няколко пъти и наистина се чувствам повече у дома, отколкото в България. Не мога да го обясня, много е странно. Може би наистина има минали животи, кой знае.

11.   Ами отивай там. Щом те влече отиди. Ако не ти хареса си добре дошъл да се върнеш.

12.   Абе как тъй всички все с минали животи от Западна Европа...

13.   Изпитвам същото към... Америка. Надявам се мнозинството тук да не ме нападат заради това.
Гледам филми и си мечтая, че един ден ще живея там. След средното обмислям да се организирам за там.
Така че ако толкова силно желаеш да живееш там просто отиди.

15.   Отиди поне на екскурзия там. Но не само в Париж. Южна Франция. Сигурно има нещо, но е добре да отидеш и да разгледаш.

17.   Чувстваш Франция като свой дом, дори и никога да не си бил там, защото очевидно са ти промили мозка много успешно.

18.   Аз живея във Франция. Това, което обясняваш, аз го чувствам към Италия :) Като италианска музика и усещам носталгия, а даже езикът им не говоря.

19.   Как един не изпита "носталгия" към Зимбабве или Буркина Фасо. Всички в Париж и Ню Йорк сте "живели" в предишните си животи.

20.   До 8, ами от както видях един от първите музикални клипове, които съм виждал като дете през 90-те. Беше заснет на Лазурния бряг, т. н. Френска ривиера. После по случайност ме приеха да уча Френски в гимназията. Но не знам дали е разумно за постоянно да се живее във Франция с оглед на това, че там вече има твърде мулти-култи, всякакви хора са отишли там и става май само за екскурзия вече. Друго място, което ме привлича е Централна Европа - Словакия и Унгария, имат соц история като нас, но същевременно са по-различни някак.

21.   "Влизаш в един магазин. говорят само френски"
Моля? ! Нима очакваш да ти говорят на български или английски... във Франция? ! Извинявай, за другото си права, но от накъде накъде очакваш във Франция да НЕ говорят на Френски!? !? Ти в Български магазин каква реч чуваш - българска или английска? !? ! А иначе точно заради негрите и арабите не бих живял във Франция за постоянно. Мисля, че Централна Европа е най-разумното място за емиграция, в Словакия дори няма и джамии!

22.   Аз скоро ще отида на екскурзия в Париж, но наистина доста дразни това, че има много черни и араби. Жалко, че една някога великолепна страна се е превърнала в дупка. Е, може би в мялките им градчета и селата е истинската Франция, но там пък няма работа. Затова ако емигрирам ще е в Словакия - близък до нашия език и манталитет, но някак по-западен, без влияние от Ориента и Турция. Не обичам нищо ориенталско.

24.   То човек като живее в България много ясно, че ще му се живее в друга държава и като гледа по телевизията какво е там ще изпитва привързаност. Стига говорите глупости за минали животи. Дори и да има такива те нямат нищо общо с вашия сега.

25.   Иначе българите не ги чувствам никакви, точно както и холандците. Хайде холандците са студени, но за мен и българите са отблъскващи с държанието си. В самолета до България нямам търпение да кацне, че да не виждам хората там. И не е до надутост - много добре се разбирам с обикновени възрастни хорица от малките градчета и селата, но типичния българин от средно големите до големите градове с чалга манталитета не мога да го понасям.

27.   Аз имам от малък афинитет към далечния изток и мисля че в минал живот съм живял там, но предполагам в някоя студена държава, защото все предпочитам да ми е по-хладно.

29.   Това няма нищо общо с минали животи, а е на подсъзнателно ниво. Просто като дете си имал някакво приятно преживяване свързано с Франция (може да е песничка на френски, филм, пейзаж или нещо такова). Това ти е направило впечатление и подсъзнанието ти асоциира франция с този приятен спомен, но всичко става на подсъзнателно ниво.

И дори и в минал живот да си живял някъде, защо трябва пак да живееш там. Всеки път идваш тук с определена мисия. Веднъж мисията ни е свързана с Франция, веднъж с Тайланд, третия път може да е Марс.

Ако миналия ти живот си имал мисия свързана с Франция, то сега мисията ти е друга и не виждам смисъл пак да живееш там.

И наистина е странно как никой до сега не е изпитал необяснима носталгия към Бурунди. Все към популярни дестинации изпитвате.

Пийте си хапчетата. Подложи се на регресия да видиш, че си далеч от истината. Макар че и регресията не доказано дали наистина предизвиква спомени от минали животи или просто някои фантазии излизат на повърхността.

Аз лично съм се подлагал на хипноза и при излизането имах усещането за присъствие на духовни същества около себе си, дори общувах с тях телепатично. Но дали това е фантазия или реалност не мога да кажа.

Понякога човек толкова се самонавива, че не прави разлика между фантазия и реалност.

30.   Авторе, щом като никога не си бил във Фрнция, защо не влезеш в "youtube" и от клиповете там ще добиеш доста добра представа за тази държава и най вече за положението там сега. Препоръчвам ти клиповете напавени от японски, китайски и американски туристи. В тях ще видиш шока им от това което са видяли там. Те са очаквали да видят там, това което е описано в туристическите брошури; Красива архитектура, чисти улици, уникална култура и начин на живот. Вместо това, гледката която се е разкрила пред тях е била; огромен брой негри, араби, всякакви други недъзи и утайки, престъпност, несигурност, мръсотия, матраци и картонени кашони в които те живеят в централните части на градовете. Познай какво това причинява на туризма им, защото коментарите в тези клипове са, че те са се чувствали като че не са в Европа а в северна Африка. Във Франция има повече мюсюлмани, от която и друга европейска държава и това с чувства с всеки изминал ден по осезателно, заради непрекъснато прииждащите рязани "бежанци". От това можеш да добиеш представа за живота там.

31.   21 - Не разбра! Французите са известни с това, че чуждидите езици не са им силата. Ни немски, ни английски, ни исански или италиански, камо ли руски. Това е малко дразнещо за туристите, които иначе се приемат с отворени обятия.

33.   До номер 6: Искам да ти кажа да не обвиняваш бездомниците, за дето спят по пейките до Айфеловата кула. Както българските, така и френските банки не прощават. Французите са разглезен народ и заплатите от по 1000 евра не им стигат. Закъсват, взимат кредити и после не могат да ги изплащат и им взимат дома. Някои не намират работа, други имат проблеми с ипотеката. Ако не могат да си изплащат дома идват едни високи и едри батки и ги изхвърлят на улицата. Ако ги хванат под душа ще ги изхвърлят голи, защото всичко в дома им в онзи момент принадлежи на банката. Някои хора нямат късмет, така че не е нужно да ги обвиняваме. Бездомниците са хора с потенциал и таланти, но животът понякога е жесток.

34.   Писна ми от разни ултра националисти в тоя сайт. Всеки има право да харесва или не България, Франция или която и да е друга страна. С изключение на местата от детството ми и хората които познавам от тогава не ми пука за никой който е дошъл в живота ми през 2000-2016 година с изключение на 2 човека. Другите ги изхвърлих на бунището на историята заради негативността им, агресията или игнорирането и драмата, която създават. С приятелите ми от детство може и да сме се карали, но никога не намерих по-добри и близки хора.

36.   В коментара си под №30, забравих да напиша заглавията на клиповете в "YOUTUBE", затова го пиша това допълнение;
"War on streets of Paris;Armed Migrnts Battle in French Capital. ", "Ferocious battle at Paris migrant camp;Refugees armed with metal poles clash with vigilantes. ", "Migrant Occupy Paris, France - Europe Under Siege in Global Migrant Crisis. " Там ще намерите много голям брой клипове като тези. Гледайте ги и от тях ще разберете какво наистина е положението там.

37.   34, призоваваш към толерантност и твърдиш, че всеки има право да (не)харесва каквото си иска, а в същото време критикуваш другите, защото били националисти. Ами те си имат правото да са си националисти и да си изказват мнението, дори когато не е позитивно.

Демек толерантен/а си, ама само ако са съгласни с теб. А ако не са, "писна ми от разни... ".

Голяма толерантност, няма що.

38.   Париж ми хареса въпреки някои минуси като просяци, клошари и т. н. Чувствах се на място, което не мога да кажа за по-сигурната Холандия. В Холандия всички се бутат в мен и не ми се извиняват, сякаш там привличам лошото. В Париж не е така, вярно като във всеки мегаполис хората са забързани и гледат да игнорват околните заради просяците. Но някак не ги чувствам студени и чужди като холандците. В София даже по-груби хора срещам. Разбира се за постоянно не бих живял в Париж, мн просяци има и дори видях родни от боята. Но и в София е така. Може би Бордо е по-сигурен.

39.   30, има я както красотата от брошурите, така и просяците и черните. Нещо като ултра версия на София. Живея в София и дали джебчиите ще са само цигани или цигани, араби и черни все тая. В София също постоянно ми искат пари, разликата е в сумите. Разбира се не е като Париж от миналото. В САЩ сигурно е по-лошо, защото там пък нямат архитектура и история. Амстердам е по-сигурен, но не ми харесва спрямо Париж. Париж е някак по-южняшки като че ли.

40.   Пич и аз изпитвах същите чувства като теб, само че аз не вярвам в минал живот. Първите 2-3 години се радвах на всичко и на всички, красива държава, но почва да омръзва, а аз не се задържам на 1 място, зимата съм по Алпите, лятото на ривиерата

41.   Имам един приятел, който е болен и ходи на лечение във Франция. Имат добра система на здравеопазване. Когато не е в болницата се разхожда из Париж. Казва, че отишъл в Булонския лес и седнал на една пейка. Оставил си новия телефон за 2 две минути и като погледнал вече някой имигрант се бил уредил с нов телефон, който е на български, може би е кодиран на български и е само за Виваком. Приятеля ми остана без телефон. Е, купи си нов след това. Във Франция трябва да се внимава. Имигрантите и невъдпитаните френски младежи крадат и пребиват хора, също както и тук, но там риска е по-голям. Ако идеш там стани патрон на моя приятел и си пази нещата! Успех с избора.

42.   Еми това е една от няколкото европейски сега сили които преди са подкрепяли робството, а сега подкрепят и други неща срещу България, но затова трябва да има хора които имат напредстава как биват управлявани и с какви механизми, ясно се разбира че няма.
Националното достойнство също е нещо което се възпитава да кажем с опознаване на нашата култура, но с Орхан Мурад и другите ориенталски жреци се раждат ей такива последователи на чужди идеи и примерно не смятат за проблем за построените паметници на американските боклуци които бомбандираха София или на поробителя на България.
Франция са били големи преди, като са знаели кой е и кой не е и царете им при стъпване в, , длъжност“ приемаха наследството като са се клели пред Библия написана на български.
Не е национализъм, а достойнство да оцениш българската идея за която са умрели не един и двама.

43.   Определено французите са много по-възпитани от немци, холандци и т. н. германо-езични народи. Тези вече ще ги игнорирам и ще работя, общувам и почивам само на места които говорят латинските езици или славянските. За Англия и САЩ не съм сигурен, защото си имат плюсове и май хората там са една идея по-възпитани от немци, холандци и пр., но вече спрях да чета англо-езични сайтове или ако ги чета браузърът ми ги превежда автоматично на френски, защото реших да си подобря забравените знания по френски. А и стига с тая Англо-Саксонска и Американска култура с коята ни промиват мозъците! Писна ми от английски и това, че имаме толкова англицизми. И америганските филми вече ще ги гледам само с български или френски дублаж.

45.   Да, аз вярвам в прераждане, дори знам какъв съм бил в миналия живот. Тези знания не се отдават на всеки. Трябва да си медитирал много, да си живял много чист живот и да си имал голямо желание да прогледнеш в духовния свят.
Още като дете аз обичах думата Германия и каквито игри да играехме ако се налагаше всеки от нас да има име, аз винаги избирах Германия. Дори от малък проявявах Германска дисциплина, организираност и точност. По време на медитация чрез духовно проглеждане с третото (духовно око) око аз видях, себе си като Германски гражданин с определена професия. Бил съм доста пъти в Германия (сега не живея там), всичко ми харесва с изключение на това, което става напоследък с бежанците от близкия изток.
Не се учудвам, че ти имаш специално усещане към Франция. Напълно вероятно е в миналия си живот да си жевял там. Човешката душа може да се прероди във всякаква държава според това каква карма си имал в предишния живот. Всичко е Божа работа. С човешката логика тези неща не могат да се обясняват. Ти трябва да го преживееш духовно за да разбереш и повярваш в прераждането. От професията ми в миналия Германски живот това сега се отразява и на характера ми.
Добре ще е когато имаш възможност да посетиш Франция. Аз съм бил три пъти във Франция, но никога в Париш. По цялото Средиземноморие съм бил включително и три дена в Сан Тропе.

46.   И аз я чувствах като свой дом, докато не отидох там и видях какво е. Гладна кокошка просо сънува и като се събуди, види че пахарчето и е пак празно.

48.   До 33:

Относно "Французите са разглезен народ и заплатите от по 1000 евра не им стигат" - ти знаеш ли, че наемът на един апартамент около 30 квадрата в не супер централен район на Париж е 1000 евро на месец.

1000 евро са сумата, от която едно семейство с едно дете и със собствен (забележи "собствен") апартамент има нужда, за да живее в София на ръба на спокойното. А за същото нещо в град като Париж имат нужда от поне 3500 евро чисто на месец.

49.   Какво да ти кажа, като бях малка, баба ми и дядо ми все мечтаеха за Париж и за съжаление така и не успяха да отидат. И съответно заради техните истории и всички филми и картички, бях останала с впечатлението, че Париж е някакво неземно място. Е, случи се така, че на 25 години отидох. Да, ужасно красиво е, обаче... като видях арабите по улиците, мизерията на крайните квартали извън туристическите места... ами магията изчезна! Видях, че и там си има нормални хора, че и там си има мизерия и че животът на хората не е чак толкова по-различен от нашия и не всички живеят в огромни и красиви сгради от 18 и 19 век, нито пък са облечени по последна мода както си представях. Тъй де, като се каже Париж и си представяш само красиви жени, ухаещи на Шанел и облечени с дрехи от последната колекция как отпиват бавно хубаво вино в някой скъп ресторант до Айфеловата кула. Е, да ама не! Оказа, че през деня по улиците почти няма бели хора или ако има са туристи, а за сметка на това е пълно с пришълци от Африка, които говорят ужасен френски, мъкнат се с развлачени дрехи и чакат на социала! Какво падение! Така, че ако толкова мечтаеш за Париж, ами върви! Сградите със сигурност ще те впечатлят, обаче хората... голямо разочарование! И което най-интересното дори това не успя да убие любовта ми към Париж, само я направи малко по-земна и категорично ме отказа от идеята да емигрирам там. Иначе си мечтая да се върна, но само като турист! Като си представя, че ако живея там сигурно няма да имам пари за приличен апартамент (нямаш представа колко е скъпо! ) и ще трябва да живея в някакъв квартал населен с араби и брррр... тук може и да не живея луксозно, но поне вечер не ме е страх да ходя по улиците, а там има едни квартали (то не че и тук няма такива, ама имам достатъчно пари, че да не живея в такъв). За това разходи се, всеки трябва да си следва мечтите, но си приготви за доста голям шок! Париж не е това, което си представяш, нито е това, което е бил преди години. Сега за съжаление е поразително красив град, населен с голяма сган.

50.   Забелязали ли сте, че когато някой като но. 42 напише някаква истина, плтените тролчета веднага се събират и започват да му слагат по една звездичка.

51.   Не позволявай на един хубав ден в "предишният ти живот", да развали лайняният ти живот сега.

52.   Много ми допаднаха хората. В България не чувствам хората близки. Като бях в Париж все едно си бях на мястото въпреки чернилките и арабите, просто самата земя резонираше духовно с мен.

53.   # 51,който е един 46 годишен грозен хермафродит живеещ в западна Европа е толкова нещастен от самотния си живот,точно защото е хермафродит,затова всеки негов коментар е изпълнен с цинизъм,злоба и омраза към нормалните хора. Коментара му е към №45,който е пожелал да сподели нещо за миналия си живот и за трите му посещения във Франция. Ако прочетете грозни и гнусни коментари знайте,че те са написани от него. Участва и в други сайтове и винаги коментарите му са изпълнени със злоба и омраза

54.   Айде стига с тоя Париж. Негро-арабска кочина. Но да не е само той? Франция е повече от 50 хиляди квадратни километра. България е само 11 хилядий а вижте колко е ограмна в действителност. А Франция е гигант. Населението й е от някъде 60 милиона чавека и половината са имигранти. В галемите градове няма много французи. Но пак има стотици хиляди места с французи. И са далеч по-чисти от Париж, Ница, Марсилия и другите арабски кочини, които ЕС-а докара. Автора може да иде там.

58.   №53
До колкото знам, хермафродитите са двойно щастливи хора, защото хем могат да чукат и хем могат и тях да ги опъват. Ти трябва много да внимаваш да не попаднеш на няой от тях преоблечен като жена, защото като нищо ще те прикотка в някое мазе и ще ти даде походка на маймуна връткана от магаре.

59.   Аз също медитирам много. Обикновенно два, три пъти в седмицата, поне по няколко часа. Най-често след втората ракия ми се отваря третото око и започват да ми се превиждат най различни неща. При последната ми медитация ми се превидя че съм гражданин на света. Изглежда че съм прекалил с медитацията, защото на другата сутрин се намерих покатерен на едно дърво. Така че човек трябва да не прекаява и да медитира с мярка.

62.   Аз живея в южна Франция, и изпитвам същото чувство към Америла, щом стъпя на американска територия се чувствам спокойно вътрешно, теудно е да го опиша. Та да, обмислям да се местя на там, вече съм ходила доста пъти, и като цяло самия ритъм и начин на цивпт много ми допадат.

63.   Париж отдавна е превзет от мигрантите и атмосферата която са създали е като на страна от северна Африка. Не случайно туризма там е спаднал с 40% през последните осем години. Ако това нашествие от африкански "бежанци" продължава така, след някоя друга годна, там няма да ходят никакви туристи.

64.   Ти просто си поредният типичен случай на човек с промит мозък. Как може дахаресваш една държава в която никога не си ходил и а я чвстваш като свой дом? Това е резултата от дългогодишно натъпкване в мозъците на хората глупости и лъжи, с цел да ги заблудят и както е в твоя слчай, да ги настроят срещу българския народ и да ги накарат да се изселват. До сега, враговете на Бъгария го правиха много успешно, но и на това му се вижда края, защото все повече хора започнаха да се усещат и да се прибират обратно по домвете си в рдината ни.

65.   Вече не харесвам Франция след като попътувах и срещнах французи. Надути са и в момента в който чуят, че съм от България се отдръпват. Надявам се латино американците и хората на Канарските острови да са по-свестни, че искам нещо топло, по-топло от България, без зима и никакъв сняг.

От автора

1-50 от 53