Споделена история от В чужбина

Сподетеле мнение за Италия
Здравейте. Искам да попитам някой от тук дали е ходил дори и за почивка в Италия. Аз съм на 24, а моята приятелка е на 21. Мислим да отидем да работим в Италия за около 6-7месеца с цел да съберем парички. Имаме един доста голям плюс и той е, че нейната майка работи и живее там вече 12години. Идеята е такава, че и на нея и на мен ще ни дават по 25евро, което ми се вижда адски малко и не знам дали си струва да поемаме този риск. Интересува ме някой от вас може ли да даде мнение или съвет дали си заслужава да отидем и дали е възможно там да се намери по-добре платена работа. Ще съм благодарен.

Коментари

1.   За каква работа става въпрос, легално ли ще е. Тези пари на човек ли са за ден или? Първо уточни това, за да мога да ти отговоря на въпросите.

2.   Италия става повече за почивка. Казваш 25 евра. На ден ли е, на час ли е? И на ден да е пак може. 25 евра са някъде към 48 лева, ако ряботиш по 5 дни в седмицата, 125 евра на седмица, към 240 лева, 7 месеца, ооо, отивай. И не забравяй да си купиш Айфон или Самсунг, там са по-евтини заради по-скъпата валута. :)

3.   Здравей,

Само ще ти дам съвет. Ти ако искаш се вслушвай. Болшинството от хора, 2/3 и повече, отивайки на вън много или не знаят език или вършат ниско квалифицирана работа за минимална и около минималната заплата.

Всъщност по-трудно е (това важи за квалифицирани), човек да сключи постоянен договор с твърда заплата.

Не гледайте парите които ви плащат на час и да правите тънки сметки колко ще забогатеете. Не обръщайте парите в лева.

Проучи какъв е стандарта на живот. Де факто - разходи. Колко се плаща за квартира, транспортни разходи, храна, данъци, евентуално здравна застраховка, дрехи и т. н. Тези неща е хубаво да се гледат преди да се започва 'пестенето'.

Нямам си и на идея какво ще работите в Италия, но щом има кой да подаде ръка - браво!

Успех!

4.   25 Евро на ден на човек, ако правилно съм разбрал, е абсурдно. В Италия е супер скъпо

5.   25 евро на час... Да, тогава става, иначе... Не.