Споделена история от В чужбина

Как да сключа брак с чужденец,помогнете ми
Здравейте, искам да попитам как става сключването на брак със индийски гражданин. Планирам да взема туристическа виза след което след заминаването аз няма да се връщам в България, и билетът за връщане ще го отменя след като сключа бракът, моля ви помогнете ми наистина ще съм много благодарна.

Коментари

1.   Как ще ходиш с туристическа виза? Отиди в посолството им и попитай какво да правиш. Ти ходила ли си досега в Индия? Виждала ли си как живеят там? Да не ревеш скоро тук.

2.   Еее, всички искате чужденец, ако ще и да е черен мангал...

3.   Нещастна и продажна жена си,побъркана авторке. Бягай,колкото се може по-надалече от България. Бягай. България няма никаква нужда от псевдобългари,които продават всичко българско и Родно. Жалко,че има такива окаяни хора като тебе,едно време българите са искали да запазят вярата,рода и езика си,само и само да съществува България;а сега днешните българи и българки сами се продават и още по-лошо обезличават се с това чуждопоклонство! А относно въпроса ти,защо не попиташ твоя цигано-индийски годеник?
А ето ти и тази статия,която ако изпълниш по-бързо,толкова по-добре и за теб самата ,и за нас,самите също>Тъкмо ще се отърве майка България от още един нихилистичен, продажен псевдобългарски "гражданин"!

http://ceb.bg/question/view/dokumenti-za-skluchvane-na-brak-s-chujde-idq-3064.html

"За сключване на граждански брак с чужд гражданин са Ви необходими: 1. Копие от документа за самоличност на чуждия гражданин ( международен паспорт) - преведен на български език; 2. Официален документ от властите на съответната страна, от който да са видни имената на лицето, пол, дата на раждане, място на раждане и семейно положение (семейното положение трябва да е такова, че да позволява сключването на граждански брак според българското законодателство). Този документ следва да е преведен и легализиран; 3. Медицинско свидетелство за брак на двете лица, които ще встъпват в брак, издадени в България; 4. Копие на личната карта на българския гражданин; 5. Данните на свидетелите (трите имена и ЕГН) 6. Плащане на съответната такса (около 50 лева).
Превод и легализация на документите на чуждия гражданин могат да се извършат в БГ или в консулство (или посолството на България в Канада), като за да извършвате тези действия от негово име в България трябва да имате нотариално заверено пълномощно.
След като младоженците ще са само няколко дни в България най-добре е чуждия гражданин да извърши превода и легализацията на първите два документа в Канада (както казах в консулството или посолството ни) и да Ви ги изпрати тук. За медицинското свидетелство за граждански брак - посетете личния си лекар и той ще Ви каже какви са вариантите.
Добре е да посетите лицето по гражданското състояние за да си запазите по-навреме дата."

4.   Много груба грешка!
НЕ ГО ПРАВИ!
Ще съжаляваш, тези са от друга планета!

5.   Не те познавам, не знам за връзката ти. Това, което казваш звучи страшно. Звучи, че си срещнала някой в интернет и той ти казва да отидеш в Индия да се ожените... Нека той дойде първо, запознате се. Не вземай прибързани решения.

6.   Рядко пиша такива коментари, но със сигурност си потънала във мечти и илюзии. Всеки понякога е така, което значи че не си сама. Знай това което бленуваш покрай филмите няма общо с реалността. Хората там живеят в кал, държавата има Брутен Вътрешен продукт 1 трилион, със население 1 милиард и 200 милиона, сравнено със да речем Испания със БВП 1, 5 трилиона и население 45 милиона души. Направи си равносметка за разликата във стандарт на живот.

Хората там нямат култура, нямат знание и за това не са продуктивни, не са дисциплинирани, и т. н.

Жените там биват изнасилвани групово и постоянно. Защита няма нито юридическа (законодателна) нито полицията им е ефективна. Повече от 2/3 от плащанията са на ръка. Няма добри пътища, канализации, подреденост и устройство. По-зле е от България.

Седни да четеш книги, защото е важно. Образовай се, започни да печелиш пари и иди на екскурзия, виж и проучи как живеят хората, как живеят жените и така..

7.   Защо не си вземеш еднопосочен билет? И преди това, говорете с адвокат, за да ви обясни процедурата. В повечето случаи, може да ти се прати покана. А и, честито.

10.   Защо не дойде момъкът и да се ожените в България? Ако искаш наистина да се ожениш там, се обади в посолството на Индия у нас и ги питай какви документи се изискват за сключване на брак там. Защото като отидеш, може да се окаже, че нямаш нужните документи. Освен това тук ще трябва да ги дадеш за превод на индийски и да бъдат заверени в МВнр. Изобщо попитай в тяхното посолство какви документи са ти нужни са бракосъчетание там. Попитай и как ще трябва да легализираш после този брак в България.

11.   Да не си гледала "Малката булка" :)

12.   Не зная. Прекалено е неясно изложението. Трябва да отговарям при различни тези, които да измислям сам. Не е ясно има ли кандидат -жених или отиваш да го търсиш там. Дали те интересува начина на сключване на брак тук или там? Дали въпросът ти не е относно начина на откриване на жених на територията на Индия или на определен щат или в определен град?
Освен да ти пожелая успех, друго не се сещам.

13.   Защо питаш нас, а не индийското spodeli?

14.   Виждала ли си го? Реална ли ти е преценката? Мизерията там е потресаващи, ако все пак за минеш сложи още от тук ваксини. Мръсотията дори в известните вериги за хранене е потресаващи и няма как да ядеш там. Тона не е игра, незнам какъв ти е случаят, но отчети многото измами, за пленени европейци по екзотични мъже/жени. Не забравяй, че там си никой, това не е европейска страна, да отидеш в полицията, посолство да потърсиш правата си. Виж в нета малко информация, клиника само на изображения и виж за какво става въпрос. Не съм сигурна че на 100 % имаш сигурност. Това не е индийски сериал.

15.   Жената е от ромски произход, защо и се нахвърляте така.Всеки има право на щастие. Аз на ваше място бих й помогнал.

Какво?Ромите в България нямат интернет и не могат да пишат ли?

16.   Жената е от ромски произход, защо и се нахвърляте така. Всеки има право на щастие. Аз на ваше място бих й помогнал.

Какво? Ромите в България нямат интернет и не могат да пишат ли?

17.   Ами ако жената е от ромски произход, защо и се нахвърляте така? Всеки има право на щастие. Аз на ваше място бих й помогнал.

Какво? Ромите в България нямат интернет и не могат да пишат ли?

18.   Номер 15/16/17 - ами да, много от циганите не могат да пишат.

19.   2, 3 и сие, а на ВАС какво ви влиза в работата НЕЙНИЯ брак с кого е!???

20.   От № 13. Замислете се бе, хора! Някой от нас знас знае ли как се сключва брак в Индия? Не в България, а Индия!

21.   Толкова много коментари прочетох и се чудя дали някой от вас е бил в Индия.
Докосвала съм се до този народ, мъдър и много сърдечен. Светът е такъв каквито са усещанията ни за света. За мен Индия е прекрасна страна и народ изпълнен с човечност.