Споделена история от В чужбина

Пътуване с нискотарифна самолетна компания
Моля модераторите да публикуват по-бързо въпроса ми. Благодаря!
Здравейте! Ще пътувам с нискотарифната самолетна компания Ryanair. Въпросът ми е кой от вас е пътувал с нея и как се проверяват куфарите. Моят куфар е с точните размери, но е 55×40× 22-3. Проблем ли са няколко сантиметра? Няма да го препълвам. И има ли значение теглото? Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Яко джобят, имай го предвид!

Ако си жена - не носи вибратора!

Ако си мъж - гледай да не е много мърляво вътре!

Успех!

2.   "Моят куфар е с точните размери, но е 55×40× 22-3"
Т.е това са точните размери ? Няма да имаш проблеми тогава.

3.   Няма да има проблем. Няма да ти мерят куфара. Иначе, на летището има поставки, в които си слагаш куфара. Ако влиза вътре, значи е в границите на нормалното. Но с тези размери никой няма да ти каже нищо.

Приятно пътуване.

4.   Абе хора направо ви се чудя какви ли не теми измисляте. Ми тези неща си ги пише на сайта на авиокомпанията. Освен това има и телефони на всякакви езици. И естествено, че има значение теглото...

5.   Не е в силa още зa рaзмерa нa куфaрa, снощи пътувaх. Куфaр- 23 кг, ръчнa чaнтa/сaк/куфaр-10 кг
Големият бaгaж чекирaш и остaвяш нa място ( може и мaлкaтa чaнтa) a мaлкият може дa вземеш със себе си.

6.   На нискотарифните компании всичко им е нискокачествено. Самолетите също са им лепени с бели конци, картон и тиксо. Понякога се разпадат във въздуха и и понеже нищо не е застраховано, винаги пътниците го отнасят.
По-добре недей!

7.   Авторката: Номер 4, нима не мислиш, че не съм прочела в сайта и не съм питала познати? Просто при тези компании и тези пътувания е малко по-сложно и реших да попитам и други хора, които са пътували. Защо се заяждаш, като не можеш да дадеш компетентно мнение, не коментирай!
Номер 6: Ти пък изобщо пътувал ли си с такава компания, нискотарифен не значи нискокачествен или долнопробен! :)
До всички останали: Много ви благодаря! :)

8.   Номер 7, не не мисля. И не питай познати, ами се обади по телефона. Не се заяждам, просто не те разбирам защо задаваш тъпи въпроси, на които си има елементарни отговори на елементарни места.
Не се впрягай

9.   Аз пътувах с конкурента самолетна компания и беше проблем.

10.   Разбира се, че е проблем. Те от това живеят, не от смешните 20 евро за билет. Вмести се точно в габаритите да ти е мирна главата. Или рискувай едни 50 евро доплащане за 2-3см повече. На килограми не ги мерят.