Споделена история от В чужбина

Специализация за млад зъболекар в Германия?
Здравейте! Има ли зъболекари тук, специализирали и работещи/работили в Германия? Ясно ми е, че за частна практика не може да се говори, но какви са шансовете при работа в клиника да речем? Пò нататък какви са вариантите за заплащане? Мнения относно вариантите за специализация?

На немски не намерих много мнения относно самата специализация за чужденци и шансовете за работа, а това е доста важно за мен.

Коментари

1.   Трябва да знаеш немски.

2.   Както е казал №1 - със сигурност ще ти трябва сертификат за владеене на немски език и то най-вероятно С1, а не В2.
За Германия не знам, но знам, че за Великобритания има програма, чрез която можеш да кандидатстваш за работа като зъболекар. Печелят доста добре, но много по-малко в сравнение със зъболекарите, които са местни.

3.   Номер 1, ти голямо откритие направи! Това не ти е онзи с Казахстан, авторът няма нужда от празни приказки. Извинявам се на автора, то и аз не мога да ти дам адекватен съвет, ама този много ме издразни и не можах да се въздържа. Успех ти желая!

4.   Какъв човек за Казахстан? Драма ли изпуснах? :D

7.   Оо, номер 3, ти не знаеш ли, че аз открих топлата вода?
Не знам какви са тия примери, където даваш. Не съм такъв върл фен на този сайт, че да следя всичко както ти-не можеш да дадеш съвет, но си влязъл да се заядеш с някой.
Много си ми е точен съвета, защото знам хора, които отиват в Германия без да знаят немски и си мислят, че само с английски ще стане. Да, ама не. Немците си искат техния език и дори да знаят английски, няма да искат нищо от теб, ако не им говориш прекрасния език.

8.   Сертификата вече имам, ако нямах, щях ли да си правя планове за специализация в Германия според вас))))) От автора.