Споделена история от В чужбина

С диплома в Европа
Здравейте
От над 10 години живея в Европа (Франция). Дълги години контактувах повече с французи и други чужденци. Но от скоро реших, че ми липсва общуването с българи, общите теми на разговор и традиции. Затова се включих в българската асоциация в града и се запознах с доста българи. Те са готини всички, но проблемът е, че почти никой няма образование, работят в строителството или подобни сфери. Аз имам докторат и ми е малко трудно да общувам с тях. Бих желала да се свържа с българи във Франция и Европа, които споделят моята гледна точка, образование и желание за общуване. Сигурна съм, че има много в подобна ситуация. Бих желала да създам група във фейсбук на българите с диплома в Европа, в която да си говорим за нови книги, филми, качествена музика.. Но не знам как да го направя без това да изглежда дискриминационно за другите без дипломи, споделете вашето мнение по въпроса. Къде да намеря съмишленици?

Коментари

1.   От автора : Разбира се, че диплома е символично казано, на никой не проверявам дипломите, разбира се, че има интелигентни хора, които не са ходили в университета, но средно статитистически, хората които имат образование, имат по-широк мироглед. Не става въпрос за снобизъм, няма нищо лошо да търсиш общуване с образовани хора>>

2.   Аз съм за твоята група. Какво значи дискриминационно? Нали има теми/форуми/групи само за жени да речем, става дума за общи интереси, не за дискриминация! Та деифинирай си групата с даден интерес, така че съвсем ествствено да привлечеш хора с твоя ценз. Например научна тематика и т. н. т.

3.   Просто го направи и приемай хора, които само ти харесаваш.
" Но не знам как да го направя без това да изглежда дискриминационно за другите без дипломи" - Защо? Съмнявам се, че някой ще иска да е част от групата ви, ако няма диплома... или е прост.
Лошото е, че автоматично изключваш всеки по 24-5 годишна възраст.
Но има и още нещо:
Леонардо да Винчи, Хенри Форд, Томас Едисон, Майкал Фарадай, Хемингуей, Бенджамин Франклин - Все хора без дипломи. Едни от най-великите умове, които светът познава, но самоуки.
Трябва да преосмислиш политиката си, свързана с това, как ще преимаш хора в малкия си интелектуален клуб. Срещал съм и мутри с дипломи. И не, не бяха някакви умни хора, тръгнали по лош път. Бяха си поредните чалганизирани простаци, решили, че с шамари и рушвети всичко се постига.