Споделена история от В чужбина

Как се свързвате с близките си в България ?
Здравейте. Интересувам се как тези от вас, които живеят в чужбина временно, по конкретно ЕС или пък постоянно пътуват надлъж и нашир в много страни в Европа, как се свързвате с България? Wi-Fi има почти навсякъде, било то безплатен или не, но аз търся друга алтернатива за местата без наличие на отворени мрежи, понеже ще работя далеч от населени места, хотели и бензиностанции. Часове наред сравнявах цените и абонаментните планове на българските мобилни оператори, но тотално се обърках.
В крайна сметка стигнах до заключението, че най-евтино ще е да използвам Вайбър или Скайп за местата без Wi-Fi.
Има ли план на разумна цена, към който да има поне 200-300 мб за вайбър и скайп за целият ЕС към България на разумна цена?
Кой е най-изгодният начин да поддържам връзка в близките си в България докато работя пътувайки из Европа?
Става на въпрос за план на български оператор, понеже няма да съм постоянно в една страна.

Коментари

1.   Ползвaй предплaтени услуги от държaвaтa, в която си. Инстaлирaй си whatsapp, близките ти също трябвa дa го инстaлирaт. Можеш дa чaтиш, прaщaш звукови съобщения или видео рaзговори. Струвa около 0, 90 евро нa годинa. Aз съм от много години нa оперaтор Yoigо, плaщaм нa месец предплaтенa услугa-5, 66 евро. Кaто ми свърши бързият интернет не ме изключвaт, a минaвaм нa бaвен, но whatsapp ми рaботи безоткaзно. Също контaктувaм с други хорa по цял свят по този нaчин и е почти безплaтно.

2.   Здравейте. Благодаря за идеята. Мисля, че е оптималният вариант, ако съм на едно място, но аз ще се придвижвам от днес за утре постоянно от страна в страна. Вероятно и няма да имам постоянно достъп до магазини и бензиностанции. За това си мислих за някой от абонаментните планове предлагани от българските оператори.

3.   В коя държава си? В Германия ортел, лебара и още куп предплатени услуги 400 минути 10 Е, което е много евтино. И недей да си мислиш, че е като в БГ, нета безплатно не е толкова масово, връзката место не е добра. В Германия вайбър ползват много рядко, основно лотсап.

4.   Ортел можеш и в България да си купиш. Виж в нета.

5.   Аз лично бих ти препоръчал да избягваш българските мобилни оператори. Не са много коректни и държат високи цени. В Германия например има много нискотарифни оператори:

deutschlandsim. de гледам са пуснали специални тарифи валидни в целия ЕС (250 СМС-а и 500 МБ за 8 евро на месец)

Blauworld имат също много ниски цени за международни разговори като цяло, (също и интернет), но комуникацията с тях е малко трудна. Моята карта е предплатена, но зареждането може да стане и по интернет.

6.   Аз съм във Франция. Плащам 75 евро на месец за абонамент с неограничени обаждания на мобилни телефони в ЕС.

7.   Н 1 съм. Нямa знaчение къде ще бъдеш, aз си зaреждaм примерно 20-30 евро и когaто ми изтече месецa, си теглят диретно от сaлдото зa следвaщият. Aко нямaм сaлдо, изключвa до зaреждaне.
Ти можеш дa си зaреждaш зa колкото поискaш, но нa дaтaтa трябвa имaш нужнaтa сумa в сaлдото зa дa имaш интернет и следвaщият месец.

8.   Не и българските. Аз съм на сметка от Теленор в Дания. Плащам към 40 лева на месец, имам 6 часа роуминг и 6 GB интернет на месец във всяка страна от ЕС, но ако в страната има и Теленор (освен в България, поради някаква причина), дори и в страни от 5ия свят, като Пакистан, разговорите ми да напълно неограничени, както е и оригиналният план - неограничени разговори, съобщения и 30 GB интернет.