Споделена история от В чужбина

Избор на провинция в Германия
Здравейте, искам да замина в Германия и ми трябва помощ с избора на провинция. Коя е най - добрата от 16-те за живот и работа според вас? Северен Рейн - Вестфалия или Бавария е по - удачният избор? Дайте мнения.

Коментари

1.   През последните няколко години в Германия надойдоха огромен брой бежанци от Африка и Азия. Сега те са нвсякъде и броят им непрекъсато расте. Където са стъпили те, живота там се е влошил в пъти. Това са някакви полудиви изроди и германците живеят в един кошмар. На някои места нещата са се влошили толкова много, че местните хора са започнали да се изселват от там. Не отдавна, писаха за едно семейство германци, които имигрираха за Русия, заради кошмара в който тези маймуняци превърнаха държавата им.
Не очаквай никак добро посрещане, защото за немците няма никакво значение дали си арабин, неъгр или източно-европеец - за тях всички нашественници са бокулци и ги мразят.

2.   Коментара на номер 1 е според мен чиста пропаганда в стил "една жена каза''- колкото и бежанци да идват - откъм обществен ред, инфраструктура, работещи институции и стандарт на живот като цяло има още дълго да им дишаме праха.

Най-добре да инвестираш в няколко полета и краткотраен престой в избрани от теб дестинации и да прецениш сам/а за какво иде реч и дали те устройва преди да вземеш решение. Не е много като разход предвид че има нискотарифни полети, а според мен е направо задължително да има човек преки впечатления от мястото преди да вземе подобно решение. В Бавария принципно доходите са по-високи, но разходите също. Има значение и дали искаш да живееш в голям град или някъде по сред природата в радиуса около по-голям град. Зависи на какво държиш и какво търсиш :)
Иначе мигрантите принципно имат склонност да се струпват в големите градове - но обикновено засегнати са само определени квартали/гета и това се знае и отчита при избор на квартал и жилище - както е и да кажем и в София :)

4.   №2, ако погледнеш само 10 години напред и можеш да видиш какво ще се случи с Германия при тия навлеци. В Швеция вече е факт. И не, количеството немци спрямо мигрантите няма да спаси Германия... Пък ти си мисли, че е пропаганда.

5.   Номер 4, след 10 години, я камилата - я камиларя... може и всички да сме заличени от атомна бомба. Като почваме с прогнозите, любопитно ми е и каква ти е прогнозата за България, както и за другите държави в Европа след 10 г?

Животът е кратък и не се знае, къде и какво ни очаква. Съветът ми е всеки да стои там, където се чувства добре, щастлив е и му е комфортно - ако не се чувства добре, то нека пробва другаде, докато си намери мястото - всеки има право на щастие и нормален живот

6.   Живял съм и в Северен Рейн Вестфалия, и в Бавария (Мюнхен). В Бавария начинът на живот ми харесва много повече, планини, езера, Италия е близо. Но се изисква да работиш добра работа, иначе е безбожно скъпо.

7.   Зависи какво ще работиш и какви пари ще получаваш. За Мюнхен и околия забрави. Шанса да се намери жилище там е нищожен. Северна вестфалия бива, жилищата са на поносими цени. Ако ти харесва мегаполис у много хора на едно място, ежедневните задръствания по магистралите значи Северна вестфалия е твоя избор. Ако искаш спокоен живот, поносими цени на жилища - Дрезден или на запад от Дрезден Саксония. Бивш соц, инфраструктура напомняща на България там се чувствам като в България.