Споделена история от В чужбина

Носталгия
Здравейте,
Ще ви помоля за съвет, защото не знам как да се справя с тази носталгия. Студентка съм и съм на бригада в САЩ тук съм от месец и половина и ми остават още 2. Знам че това не е кой знае колко време, но за мен е прекалено много. За първи път в живота си се отделям от семейството си за толкова дълго време. Уча в по-голям град до моя роден и пътувам всеки ден не съм на общежитие или далече от нашите. Имам също така приятел от 5 години и той ми липсва ужасно много. Мислех си че ще се справя със всичко, когато имах мечтата да дойда в Америка, но сега искам само да се прибера в къщи. На мястото на което работя няма какво да правя, разбира се всичко е различно от това което пишеше в офертата. Тук няма нищо има само един магазин хранителен и това е само къщи и хотели и аз работя в единия. Има и други студенти, но само 4-ма сме българите. Отвратителни са просто едвам ги понасям с другите се разбирам добре, но са тях просто не мога. За съжаление работя с тях, а не с другите и може би това още повече засилва носталгията ми. Работя по 16 часа на ден и нямам време за нищо имам само един почивен ден в седмицата и тогава спя тогава наай-близък ми минава времето и живея за този ден всяка седмица. Моля ви се дайте ми съвети как да. Си губя времето, защото просто откачам вече. :(

Коментари

1.   Е, само два месеца ти остава, ще ги издържиш. Хубаво ще е ако можеш да отидеш да разгледаш забележителности около мястото, където живееш. Упражнявай си езика, гледай телевизия-виж поне малко от какво се вълнуват хората там, начинът им на мислене... Роднините и гаджето си стоят в БГ и няма да се мръднат оттам. Ти вземи максимално каквото можеш от Там, където си.

2.   Аз съм ходила да работя в две държави и двата пъти носталгията направо ме смазваше. Не бих го направила отново, а и местните са много лицемерни, уж ти се усмихат но виждаш че го правят със зор. Живота е прекалено кратък, че да си правя тъпи експерименти. Нямам повече никакво намерение, да разменям отново щастието си за пари!

3.   Ми ако не пушиш, запали цигара през ноща гледайки през тересата или прозореца слушайки музика.. Това просто прилича да се разхождаш с ръце в джоба покрай плажа. Успех!

4.   Това не може да бъде формулирана мисъл от студент.. Много слаб езиков потенциал.
Използвай времето, което ти остава да разбереш дали може да се справяш сама и в стресови ситуации, но всъщност има ли стресова ситуация? !? Имаш работа, имаш квартира. Ако са ти много часовете помоли за по-малко. Не се разбираш с хората, а необходимо ли е с всеки да се разбираш? Излизайки от комфортната си зона може да успееш да изградиш характер. Не вярвам това да стане, ще тъгуваш по родината, семейството, гаджето. Толкова обикновено.

6.   Номер 4 дори не искам да коментирам написаното от теб, защото явно не разбираш смисъла на това, което преживявам в момента.
Номер 2 благодаря ти много напълно си права аз също не мисля никога повече да правя това. Най-важните неща в живота са здравето и семейството.