Споделена история от В чужбина

Испания
Здравейте, бих искала да помоля за мнения и съвети българи, които са живели или живеят в Испания.
Мисля да се опитам да си намеря работа там /не сега, защото не мисля да напускам работата си, а и все още не знам испански добре/. Но съм решила да видя "какво е в чужбина", а също и искам да науча езика, защото много ми харесва.
Жена на 26 години съм, имам висше образование (бакалавър), но не мисля, че мога да работя по специалността си, така че става въпрос за неквалифицирана работа. Знам, че ще има негативни коментари за това, но както казах - искам да видя какво е.
Според вас имам ли шанс, мисля да си търся работа чрез бюрото по труда или други официални институции (не съм запозната много), защото това май е най-сигурният начин, за да не стане човек жертва на измама, поне аз така мисля...
Всякакви мнения и съвети биха ми били от полза!

Коментари

1.   За Испания само ще ти кажа, че за почивка е супер, но за работа и живот последните 10 г. съкс, ама много съкс и мога много дълго да ти говоря защо. Но доколкото разбирам, не искаш да те разубеждват, така че спирам до тук. Само едно ще ти кажа - за момента за 40% от ИСПАНЦИТЕ там няма работа, сама си прецени какви шансове имаш ти за работа и ако се уредиш каква ще е тази работа.

2.   Живея в Испaния! Дa, зa неквaлифицирaнa рaботa ще можеш по-лесно дa си нaмериш. Сезонни рaботници се търсят често от вън- в хотелиерство, земеделскa рaботa т. н. Също зa дом. помощници.
Имaме тук бг вестник "новa думa" но НЕ ти препоръчвaм дa се доверявaш. Aко знaеш достaтъчно езикa можеш дa си пускaш обяви в местни сaйтове зa рaботa. Виж из фейсa също групи зa рaботa по грaдове (испaнски).
Бих ти препоръчaшa дa търсиш по курортни местa кaто нaчaло, зaщото често предлaгaт нaстaнявaне и хрaнa.
Aко знaеш aнглийски, немски или руски се ориентирaй към островите или по морето/океaнa, кaмериеркa примерно.
Инaче спокойно можеш дa търсиш зa детегледaчкa или дом. помощницa.
Остaвям ти някои местни сaйтове дa рaзгледaш:
milanuncios. es
vibbo. es
tablondeanuncios. es
djobtalent. es
Търси нa испaнски oferta de empleo en... грaд и желaнa рaботa.
Успех!

3.   Испанците си търсят работа в други държави, ти искаш там да работиш.

4.   От авторката:
Благодаря за отговорите.