Споделена история от В чужбина

Младежка бригада
Здравейте! По заглавието се досещате, че все още не съм студент и идеята ми е да отида на бригада в някоя друга държава това лято. Та бих желал да попитам дали има хора, които са участвали в нещо такова и с какви впечатления са останали относно работата и най-вече заплащането.

Коментари

1.   Зависи къде щ попаднещ, но в повечето случаи е много бачкане и експлоатация за без пари. Все пак може и да спести 3-4 бона, но може и да си на загуба. Но въпреки това аз се върнах с добри спомени, защото наред с неприятните неща имаше и много хубави. Намерих си приятели, видях свят, имам спомени. ДОри и лошите моменти сега си ги спомням с усмивка.

Така че пари може и да не изкараш, но определено ще се обогатиш, кеото е по-ценно и от пари.

2.   Аз не съм ходил на студентска бригада, но познавам хора които отидоха и с върнаха без стотинка. Там са брали зеленчуци и плодове и са спяли във фургони извън наелените места. Така че нито свят видяха, нито пари.

3.   Номер 2 - бъркаш САЩ с Англия. Бране на зеленчуци по фургони е в Англия.

Сега по темата. Ходих на бригада в САЩ в далечната 2001 г. Аз реших да ида в детски лагер като camp counselor. Бях в Camp Mihaska, Bourbon, Missouri. Ообщо взетo бях отговорен за група деца между 6-8, 10-12 и 14-18 години, както дойде според седмицата. Организирах им дневната програма, както и следях да си лягат на време, да ги будя и т. н. Като пари не изкарах много, върнах се с около 1500 долара, както и с един лаптоп Тошиба, който ми подари директора на лагера на изпращане, но за това пък се върнах със супер впечатления. Беше едно невероятно лято! Видях Ню Йорк, Чикаго, Сейнт Луис, Канзас Сити, както и малките градчета около Сейнт Луис като Бърбън. Покрай децата успях да стрелям с лък, да карам кану, да ида в увеселителен парк два пъти, да яздя кон, да видя ферма за лами на живо. А, условията в лагера бяха супер. Така че наистина зависи къде ще попаднеш. Едва ли ще се върнеш богат, но ако целта ти е да добиеш впечатления от САЩ и да видиш поне 1 или 2 от големите им градове и забележителности със сигурност е постижимо. Моят съвет е отивай, но внимателно избери правилната оферта!

4.   До №3
Никъде не съм споменавал САЩ или някоя друга държава! Не си изсмукай от пръстите тези неща.