Споделена история от В чужбина

Почивка в Мароко
С една приятелка се бяхме разбрали да ходим заедно на почивка в Мароко, но вчера ми се обади и ми каза, че няма как да дойде с мен защото парите за почивката и трябват за ремонт, но аз вече съм си купила билет и съм резервирала стая в хотел. Не ми се ходи сама на почивка, но ако не отида си хвърлям парите на вятъра, не знам какво да правя. Вече питах други приятелки дали някоя иска да дойде с мен, но на всички им се струва скъпо и предпочитат да ходят на почивка в България. Какво да правя сега? Дали да отида сама, все пак всичко е платено, ако не отида губя доста пари.

-Ж/23 г.

Коментари

1.   Нещо не схванах, тази приятелка не си ли е платила хотела и билета?

2.   Освен ако не заминаваш до седмица, винаги можеш да откажеш резервацията. Е, ще ти вземат доста голям процент, дори може да клони до 50% но ако не ти се ходи сама..... А и предполагам как се чувстваш. Времето намалява, и с това шансът да възстановиш поне половината сума се стопява. Май ще трябва да отидеш сама.
Но имай в предвид, че страната няма да избяга, ако не отидеш непременно сега.

3.   Сaмa в Мaроко- НЕ!!! Нямaш идея кaквa пaсминa сa тези...боклуци! Недей!

4.   Пипитай из разни други форуми, дали ще пътуват хора на там, ако искат да си направите "българска група". А и нищо не ти пречи, да се запознаеш с другите туристи. Понякога, така е най-забавно.

5.   Сами жени в мюсюлманска държава...не е никак безопасно. Рискуваш си живота и здравето. Това е арабска държава, не е Европа.

6.   Опитай се да я продадешна друг с намаление малко от тебе, защото иначе пък половината ти пари отиват. По добре да се лишиш примерно от 100 лева, отколкото от 400.

7.   Не си ли чувала че млади хора, предимно момичета изчезват в арабските държави и никой не ги вижда повече? Аз никога не бих отишла, и особенно сама - НИКОГА! Нашето черноморие е повече от достатъчно за мен и го правя всяка година. На някои хора са им натъпкали в главите че е хубаво да отидеш и да видиш свят. Какъв свят ще видиш? Араби, камили и мухи - тонове от тях. Преди няолко години ходих с родителите си до Египет че и ние да видиме свят. Отидохме и видяхме пирамидите - един куп камъни натрупани един върху друг - това е, нищо повече. Едно нещо наистина ми направи впечатление - мръсотия и смръдня навсякъде. В хотелите е чисто но и там е пълно с мухи и кацат по храната, за това ядях само бисквити и шоколади, защото са опаковани.

8.   Зависи къде в Мароко. По принцип Мароко е доста туристическа дестинация. В последно време е популярно място за младежи от Испания, Франция, Англия. Арабите ще ти досаждат да ти продават това-онова, но не са агресивни, ако им кажеш не. Не бих казал, че Мароко е по-опасна дестинация от България. Ако знаеш френски или английски, няма проблем дори и сама. Можеш да се запознаеш с други туристи, ако се запишеш в разни организирани излети. Ще се учудиш от нивото на туризма в Мароко, което много надминава това в България.

9.   Момиче защо се навираш сама между шамарите? Не слушай съвети като този на номер 8, а най-добре е да поразпиташ малко и ще видиш кой казва истината - но.8 или всички други. Ако искаш да отидеш в топла страна на почивка, отиди в някоя цивилизована европейска страна. Италия, Испания или Гърция са красиви, пълни са с исторически забележителности и паметници на културата, а и най-важното е, че няма да те е страх че ще се разболееш от хепатит или да се напълниш с глисти, тении и други подобни.