Споделена история от В чужбина

Смяна на обстановката
Искам да замина за чужбина до 1 година максимум. Имам нужда да сменя коренно обстановката, да се махна от България дълго време. Коя държава е най - подходяща за емиграция и живот? Къде ще мога да събера пари възможно най - бързо? Помагайте с мнения, защото спешно трябва да замина някъде.. п. с. Давайте мнения за държави от целия свят, имам парите да замина навсякъде където и да е.

Коментари

2.   В България ще събереш пари най-бързо, защото ще имаш най-малко разходи. Но ти предполагам си мързелив и неквалифициран, тогава ти предлагам да идеш в Гърция, където ще ти се наложи да работиш като частен роб на някой нагъл, по-мързелив от тебе грък, но пък бързо ще спестиш пари. Другият вариант е Германия, където ще ти скъсат мързеливия задник от бачкане, но няма да ти стиска да се върнеш, за да нети се подиграват. Накрая ще си намериш работа на нормална заплата, ще си вземеш достъпна ипотека и ще се загробиш до живот в мизерия.

Успех със смяната на обстановката!

Някои хора само си сменят апартамента или къщата, други работата и жената, в България е модерно да се сменя държавата.

3.   В Европейския съюз. Първо обаче понаучи език и професия.

4.   Ами зависи какъв език знаеш. Без език ще ти е трудно, където и да е. В западна страна ли искаш или къде? Пари не се събират така лесно. Кандидатствай на трудовата борса за позиции в чужбина. Ако имаш някакви умения и опит най-вероятно ще ти предложат работа според тях. Без език, опит и умения не те очаква голямо събиране на пари, както ти се изрази.

5.   Пробвай Германия, но запомни, че парите може а са повече, но и разходите са много по големи, особено за квартирата.

6.   Германия, Дания, Лондон...

7.   Отиди в Австралия! :) Ако там работиш легално с минимална заплата на час ще взимаш 10 долара! За по-голяма заплата можеш да си направиш сметка колко ще взимаш. Също зависи и какво ще работиш :)

8.   Канада.

9.   Хaххaххa, тaкa кaто тръгнете "къде могa дa съберa пaри нaй-бързо"?? ! Aмa кой/коя си? Кaкво обрaзовaние, способности имaш? Кaкво ще предложиш нa която и дa е държaвa? Ниищо! Нищо посочено нямa, което явно си е нищо. Дaже и поне говорим език нямa посочен, офф.
Отговорът ми: стой си нa дупето докaто нaучиш поне някой зaнaят, мaлко поне език някaкъв.
Зa няколко европейски стрaни могa дa съветвaм, дaвaм мнения, зaщото живея в еднaтa и пътувaм често до други, понякогa зa месеци, но подобен въпрос... не!

10.   Канада-Торонто. Един от най-добрите за живеене градове в света. Великобритания-Лондон. Също прекрасен град. Азия-хората там са темерути без душа и чувства. Африка-пълна мизерия. Австралия-една от най-добрите държави за живеене и с най-високи заплати, но това си има цена. Целият континент е пълен със силно отровни змии, паяци, скорпиони и всякакви други гадинки и влечуги. Има акули и медузи с най-силната отрова в света. Има квокодили в морето. Кенгуратата и птиците доста често са агресивни. Кучетата динго нападат всичко. Западна Европа-ако искаш да избягаш от циганите тук, там не е по-различно, щото има много мюсюлмани, които са баща цигани, иначе обстановката като цяло е добра и заплатите са високи. Южна Америка-НЕ. Северна Европа-Супер живот, особено в Норвегия. Ако заплатата ти е, ЗАБЕЛЕЖЕТЕ, ПОД 4000 ЕВРА НА МЕСЕЦ ТЕ ВОДЯТ СОЦИАЛНО СЛАБ, защото там заплатите са космически. Централна Европа-супер живот, средни, но добри заплати, нито един мангал или арабин. Избирай. Може да отидеш и в САЩ. Там вече можеш да правиш всичко.

11.   Аз съм авторът на статията . Държавата искам да бъде от т.нар западен свят , икономически западен свят

13.   10 общо взето е нахвърлил всички плюсвое и минуси на всички държави. Ще добав само още няколко.

Австралия - всеки трети над 70 г. е болен от рак на кожата заради озоновата дупка.

Западна Европа и Канада - ужасен климат. Половината дни е облачно или вали. А по насевер зимата се мръква в 15 часа и почти няма ден.

Аз лично смятам, че следващите гоини Централна Европа ще стане доста по-добра за живеене от Западна, защото последната вече е изчерпала потенциала си и от тук нататък може да става само по-зле особено откакто се напълни с мигранти.

Въпрос на време е много инвеститори да се преместят там.

15.   За мен лично едни от най-спокойните държави, поне за които нищо лошо не съм чувал и в които няма толкова престъпления са Дания, Чехия и може би Швейцария, но за Швейцария съм чувал, че трудно допускат емигранти. Все пак желая ти успех.

16.   Ако не знаеш език е все едно къде ще идеш. Ще береш краставици/марули/ягоди два месеца докато ти омръзне да си бял роб и пак ще си дойдеш в Бг.

17.   В Скандинавието има най-високи заплати, но данъци кажи речи също. Системата е направена да те изцеди и смачка навсякъде. И в ОАЕ вече затягат, а бяха минимални данъци и такси доскоро.
Може би в Азия се правят все още пари, но за мен е късно... добре съм си, младите нек се пробват...