Споделена история от В чужбина

Емиграция на остров Мадейра или Тенерифе
Здравейте, повечето българи ходят в Германия или Англия но след живот в Холандия, Полша и Словакия ми писна от студени нации със студени зими. Но пък Испания и Португалия имат твърде жарки, тежки лета по моя вкус, та излиза, че Мадейра и Канарските острови като Тенерифе имат идеалните климати за мен. Лесно ми може там да се намери работа? Аз знам английски, малко Френски (B1, но не практикувам, защото да се работи с французи е ужас, все се държат особено) и сега ще започвам да уча Испански (португалския ми се видя с много трудно произношение, а и трудно се намират добри курсове, а не мога да уча сам). Освен туризма какво друго може да се работи там, имам диплома по Бизнес администрация и комуникации. Трудно ли се става мениджър на хотел например? Или мога да превеждам, предполагам там няма производство.

Коментари

1.   На тези острови, освен туризъм, няма нищо друго. Работните места са само в тази сфера и са заети от местните. Проблема за каквато и да е работа е много голям, а и заплатите са мизерни. Младите хора масово напускат и заминават за Европа. Това което виждаш в туристическите брошури е хубаво, но само ако си турист, а за работещите там е Хурка Аврамова. Ако през летните горещини не можеш да си позволиш климатик, жална ти е майката .

2.   До 1, ама имаме само един живот, там са ми най-хубави позициите на наталната карта, слънцето ми е в първи дом, а в Европа 11-ти или 12-ти. Там съм с асцедент Лъв, а в Европа - с асцедент Дева. И да не вярваш в астрологията след пътуване установих, че е истина.

3.   В Германия и другите страни където е работата и парите - Англия, Швеция и т. н. хората пък са противни и те мразят ако не си местен и климатът е твърде хладен през зимата. У нас бих казал също хората са студени, поне в големите градове като София и Варна няма чувство за общност. Каква е ползата да имаш много пари като в тези богати страни като човек ще е сам или само заобиколен с други чужденци и местните няма да го приемат?

4.   Е един друг българин тук писа, че Канарските били по-свестни от континенталната част на Западна Европа, в смисъл там българите не сме десета категория хора. Не мисля, че ако отида в Германия местните ще ме приемат. Те са студена нация, аз имам нужда от топлота, а дори Словаците са ми твърде студени, а те се смятат за по-топли от немците.

5.   Ма какви летни горещини на 30 градуса макс? По това време в континента на места става 40..

6.   авторе, ми щом звездите ти го говорят, защо питаш нас? хващай самолета и дим да те няма :-) там слънцето ще те топли, а лъвът ще те пази и пей сърце

7.   От автора: Аз заради много кофти хора около мен станах затворен, дори студен. Не мисля, че ако отида в общество където и другите са такива като северните страни ще се чувствам добре, аз имам нужда от страст, огън.

8.   Също и има астрокартографски линии - AstroCartoGraphy. Там ми е линията на слънцето, била много хубава. Другата опция е някъде в Африка, като Мароко, ама там кака обичат чужденци..

9.   Авторе, не се подлъгвай по традиционната западна астрология. Истинският зодиак взема предвид прецесията на Земята. Ако един човек зодия Скорпион (по класическия зодиак) излезе рано сутринта на рожденния си ден, за да наблюдава в кое съзвездие ще изгрее Слънцето, ще види, че в 23/30 от случаите ще изгрее във Везни, а не в Скорпион! Истинският зодиак е отместен с 23 градуса заради прецесията, и заради това положението на планетите и ъглите(вкл. асцендента) не са ти верни. Само аспектите и позициите на планетите по домове остават същите. Затова и зпадната астрология малко работи, но ако искаш истинска астрология - има си сидерална астрология - както западна така и древна, както и джиотиш (индийската астрология, която също използва сидералния зодиак). Ако имаш асц. Дева преди 23-тия градус на Девата, то асцендентът ти всъщност е Лъв.

11.   Авторе, това със затворените хора, идва от нашенци, които не говорят местните езици, едвам мънкат на английски, на ниво детската градина. Тея хора се чудят, защо никой не им обръща внимание и никой не иска да говори с тях. Северните страни, далеч не са толкова затворени, колкото си мислят повечето.

12.   Преди по-малко от месец се върнах от канарските острови и по-точно от Лас Палмас, като там ходих при приятелка която живее в частта 'Плая де Инглес'. Полета ми беше до Tenerife South Airport като после пътувах със автобус от там до град 'Santa Cruz de Tenerife' който се намира в северната част на острова, от където се качих и на круиз и си направих пътешествие до Лас Палмас острова.

Ходих миналият месец (Август), а това е по принцип и един от най-топлите месеци все пак. Канарите се намират всъщност по-близо до Африка от колкото до Европа, така че и жегата си е обяснима. Почвата на островите е по-скоро вулканична а и климата е различен за да виреят растения каквито има в континенталната част на Европа. Има много палми, кактуси и други растения които виреят там и са типични за климата. От към работа, работата там както каза някой по-горе е предимно свързана със туризма в хотели, барове, ресторанти, включително и ПР от хора работещи по улиците и опитващи се да привлекат клиенти в дадено заведение или хлуб.

Моята приятелка работи като сервитьорка и замина с малко говорим испански и английски. Отне и няколко месеца да си намери работа. За без език може да опира до късмет, може и до настоятелност от това човек да не се отказва. За двете години там се учудих колко добре е научила испанският а също каза че покрай това да работи със микс от различни държави е научила и най-различни думи и на други езици. От моя опит като турист, имаше си хора от всякъде, което е типично разбира се. Във заведенията също работеха много миксиран персонал от всякъде, включително от Германия, България, Чехия, Англия, Италия а и моята приятелка ми каза че там където тя работи има хора от много държави които работят също.

Острова Лас Палмас, приятелката ми го определи като острова на разврата и гейовете. Може би е права, но все пак тя живее там и е по-проницателна спрямо опита си. Има много партита, а на Плая де Инглес има дистрикт който е като стадион, само че на различни нива и със много барове, клубове и ресторанти и все за гейове. През годината имало и много фестивали, карнавали (сигурно и оргии) и прочие.

На мен лично от гледна точка на турист, глупостите и от това което изживях ми хареса де. Топло е и става за забавление. В Плая де Инглес, на острова Лас Палмас има и истинска пустиня и е красиво. На този остров има мисля и около 10-на плажа, като ние ходихме на няколко, а някои са наистина много хубави и със уникално чиста вода. Има и нудистки плажове, като ходихме два пъти и на такива и беше уникално. Имаше голи хора навсякъде и повечето бяха млади. В началото ми беше странна да се съблека, но после си казах какво пък.. ако те ме виждат - аз виждам също.

13.   И да им знаеш езика затворени са. Друго си е южен манталитет. Иначе аз съм от София където хората също са студени и затворени.

15.   Работа там се намира изключително трудно. Горещините с много по големи отколкото в България.
От личен опит!

16.   До 15, не знам какъв е този личен опит, но за климата на Канарските острови всички източници казват едно - целогодишно температурите са около 28 градуса. Един сезон - по-горещо не става (нито по-студено). Братовчед ми ходи там края на юли - хладно било, доста хладно като за лято. Никакви големи горещини няма - горещините са в континентална Испания.