Споделена история от В чужбина

Мразя чужбина! Камъкът си тежи на мястото
Разни врачки ми пророкуват че късметът ми бил в чужбина, но не съм убеден. Защо ли се връзвам на глупости, като камъкът си тежи на мястото? ! Бях в Лондон за седмица и беше предостатъчно, в Париж един ден - също. В Холандия цели 3 години живях и така и не свикнах на резервирани, студени хора с ледени сърца. В Словакия съм от 6 месеца и е същото - местните са студени и резервирани. Вярно, че като съм в българия ми се пътува навън и имам чувство, че не ми се стои там, но всеки път до сега като пътувам в чужбина се разочаровам. Дали проблемът е че до сега все избирам страни със студен климат и хора - Париж и най-южният чужд град, който съм посещавал. Никога не съм бил в Италия, Испания, Португалия, дори и в Гърция, а казват, че там местните били по-приветливи (е, може би в Гърция не ни обичат нас българите... ). Щом за 3 години не свикнах в Холандия не мисля, че чужбина е за мен или просто ми харесва повече южняшкия манталитет. Само при няколко врачки съм бил, ей така уж за кеф, но и защото имам много проблеми в живота, но две от тях твърдят, че ще живея в Германия. Хаха, да бе след 3 години мъка в Холандия си знам че във хладната и ветровита Германия хората ще са същите. Дори и да им научиш езика няма да те приемат топло. За тях ние българите сме нищожества, също и за французи, англичани, австрийци и подобни. А славяните са студени и задръстени. Та или не мога да се приспособя, въпреки че много искам, или просто народите с езици от немската и славянската групи не са отворени, а студени и интровертни, дори груби. Чудя се дали да пробвам латинската част на Европа (ест. без Франция) или пак ще е същият шит?

Коментари

51-64 от 64

56.   54, как получават социални помощи от държава на която не са граждани?

57.   54 е прав. 90% от емигрантите с под всякаква критика. Трябва да ги е срам да се наричат българи дори. Бедни, тъпи, необразовани, лъжливи, пияници, порпадняци, сган и нещастници. Ей това са.

58.   Живял съм със съквартиранти- простаци от България. Ужасно хора.... Много лоши, направо не мога....

59.   От коментарите тук се вижда, че които нямат добро образование и квлификации, най-добре е да си стоят в България. Тук поне ще живеят в собственното си жилище, а не като в чужбина, където
6 човека ще трябва живеят в порутени къщи от по 80 кв. м. Сега в България има работа, особенно ако си някакъв специалист. Сигурно за това, толкова хора зпочнаха да се завръщат.

62.   Ами аз имам образование и пак ви казвам - по-добро място от родината, там където си кръстосвал улиците като дете няма. Да, има гадни хора и в БГ, намусени лелки и учителките ни са отвратителни гандярки повечето, но... от всяка улица в родния ми град има спомени от най-хубавите ми, детски години. Коя чужбина ще ми даде това?

63.   По-добре дявола, който познаваш, отколкото дявола, който не познаваш. По-добре България с прашните улици и кал, но където сме израстнали и е минало детството ни, от колкото чиста и спретната, но чужда страна, в която винаги ще се чувстваме гости защото нямаме същата емоционална привързаност от детството.

За сведение имам добро образование, дори едното ми е от холандски университет, но като затворя очи виждам родните улиците в София на които играех като дете, плажът на Синеморец, Ахтопол и Албена.

64.   Ще извиняваш, ама във Франция са много мили, приветливи и възпитани хората. Говоря за французите а не за псевдо французите.

65.   Ако не можеш да си щастлив в родината си, няма да си щастлив и никъде другаде.

66.   Човек като е емигрант става ни риба, ни рак. Като е в чужбина копнее за родината си и има неща, които го дразнят в новото място. Като се върне в БГ, става обратното. Примирете се с този факт, изберете едно място и опитайте да сте щастливи.

67.   Ха ха ти си ненормален да се занимаваш със врачки от типа Св. Петка.

68.   Иначе всички сте много по-различни от "олигофрените" за които разказвате, а болшинството от вас не могат дори да пишат па български.
Иначе сте завършили престижни университети, пурковци недни

69.   Ох, леле боже... ама като ви чета тука ми е ясно защо българина трудно се справя навсякъде. Ни от данъци, ни от нищо нямат повечето коментатори понятие.
Турци и араби надойдоха и си отвориха успешни бизнеси в зап. Европа, много от които и неграмотни мога да ви уверя. Ама работливи и достатъчно умни да си назначат професионалисти за каквото е необходимо.
А на българина му дай да се оплаква или хвали с несъществуващи успехи по форуми. Те така, те.

72.   Е върнах се юни месец. До сега не мога да намеря работа. Срам ме е от това, в което Герб са превърнали България.

Автора

73.   Просто не си попаднал в правилната държава. Аз пък в повечето случаи съм била на юг и да ти кажа италианците и испанците са ми доста симпатични и близки като манталитет. Шумни, неорганизирани, не си падащи много по тежката работа... все едно гледаш нашенци, но с по-готина държава. :)) Та ако ще емигрирам ще е някъде в Южна Европа. Северът не ми харесва и като стил на живот и като климат. Друго си е южното слънце.

51-64 от 64