Споделена история от В чужбина

Скандинавия
Здравейте, обмислям преместване в чужбина, по точно в Скандинавия. Коя държава от тази географска област е най - добра за емиграция? Швеция, Дания, Норвегия, Финландия, Фарьорските Острови или Исландия?
Моля да дадете информация за всяка една от държавите ако е възможно. Накратко да се обосновя защо точно Скандинавия. Държавите са супер социални, това е важно за мен, толерантни са към чужденци, защото са препълнени от такива. Та, коя държава е най - удачен и подходящ избор?

Коментари

1.   Още един наивен, немислещ наивник, си мисли че в чужбина ще е по-добре. Където и да отидеш, се приготви за голямо разочарование. Тези имигранти които са напълнили държавите им, не са им донесли нищо добро, а само престъпност, изнасилвания на жени и мъже(особенно на млади, като и старите не са в безопасност), болка, страдание, несигурност и непрекъснато растяща ненавист към всчки чужденци.

2.   Въобще не са толератни - студени хора са.

3.   На теб май ти е кеф да живееш сред т. нар "бежанци". Швеция, Норвегия, Дания са пълни с такива, особено Швеция - в големите им градове, които се броят на пръсти, въпросните индивиди са около 40-50% и буквално са ги превзели. Почети малко из форумите, има хора, живеещи точно в Швеция, които разказват кошмарни неща за ситуацията там в резултат на безконтролното наводняване с мигранти от Афганистан, Пакистан и Ирак. Та от тия, които си изброил най-читава е Исландия. За островите нищо не знам.

4.   Социални и толерантни са само към собствените си граждани. Ти като чужденец/ка ще преминеш през целия процес на емигрант, който е много труден и отнема много време. Ако не смяташ да учиш там или нямаш следната професия: лекар, медицинска сестра или учител не ти препоръчвам да заминаваш. Пазара на труда е ограничен. Освен това е студено и тъмно. Вярно че заплатите са много добри, дори за чужденци , но се замисли дали си заслужава заради едни пари да живееш като машина - работа, вкъщи и обратното.

5.   Най-подходяща е държавата, чийто език владееш. Като живеещ в чужбина мога да ти кажа, не ги слушай легендите, че навсякъде хората говорели английски и той бил достатъчен. Хубава и добре платена работа без да владееш местния език просто е невъзможно да си намериш. Така че ти можеш да си отговориш сам на въпроса в зависимост от това кой език владееш.

6.   Явно първите 4 поста не са излиза ли от табелата в града в който живеят ка моли да са живяли и трупали опит по скандинавието. Положението с бежанците е пресилено, само в Германия са повече защото там са официялно поканени. Скандинявието е супер, наистина социялната им система е една от най-високите в света. В България само се облизват пред телевизора и си мечтаят да имат живота на скандинавците. Не е рай, но в коя ли държава по света е рай? Там дори хората с минимални работни заплати могат да си позволят неща които в България могат да си позволят само едри бизнесмени. Маратонки от 120 евро или почивка в Доминиканската република за 14 дена. Аз бих препоръчал Дания, тяхното образование също е едно от най-ценените в света. Но както се изказа и номер 5 без език по добре сис стой в България защото шанса да те вземат някъде на прелична работа клони към 0.

7.   Много глупости говорите, и не осъзнавате че във България е такова положението от близо 30 години. Смешно ми става като почнете ама то във Германия е пълно със еди какви си Във Холандия бежанците изнасилват жените и бла бла. Всичко това там се прави със цел но още по интересното, че тия работи там са от 5-10 години. Преди 2000 Западна Европа е била райско кътче за живот... Няма да влизаме във подробности нека погледнем България и Българите. От 2007 новородените българи са под 50 процента това означава че през 2025 хора от не български етнос ще са мнозинство във гласуването а през 2060 те ще бъдат повече във всички възрастови групи. Замислете се за обезлюдяването на селата за опростяването на Българина и неговата дебългаризация. Във Дания имат -пътища ние нямаме В Холандия хората не си мятат боклуците през терасата а я погледнете между блоковете на някой софийски квартал. Има махали в Чехия със един познат за нас етнос и тези махали изглеждат по подредени от наш квартал пълен със Българи. Говорите как Турци и араби се женят за Немкини и Испанки а я вижте българките. Имаме по- висок процент смесени бракове от много Западни европейски държави и най- вече жените ни се женят за какви ли не чужденци. Винаги имаме някоя от родата къде е женена за арабин негър или европеец. Знаем да говорим много ама не искаме да погледнем нашите проблеми. След 40 години пак ще се говори на френски ама на Български - може би не може би да? Нека се фокусираме върху нашите проблеми, западняците винаги се оправят то историята го е показала. Мислете повече за България и българите а не толкова за Германците Италианците или Шведите - те все още са добре....

8.   №6, заради такива като теб, Европа в обозримо бъдеще ще бъде халифат. Скандинавия от 30 години се пълни с тези навлеци. Явно на шведите им харесва. Проблемът с моралния разпад на скандинавците изобщо няма да го коментирам. Немците са приспани, защото още не са схванали къде отиват точни парите им, т. е. не са го усетили. Времето ще покаже.

9.   Европа е отвратителен континент, никъде не отивам освен в България, навсякъде в Европа хората са ксенофоби, които ще те третират като трета категория човек от момента в който кажеш, че си от България. Истината е, че само в САЩ и Латинска Америка приемат различните добре, защото са емигрантски държави. В някой остров в океана евентуално също, защото там пък местните може и да нямат стереотип за нас българите и да сме им интересни. Но Западна и Северна Европа са ужасни за нас.