Споделена история от В чужбина

Словения,Словакия,Чехия или Унгария
Здрасти на всички тук! Реших се тия дни, да взема дали да не почна да си правя леко по-леко планове за чужбина, че ми дотегна малко от България и от столицата. Спестявам си пари още от 9 клас, сега съм на 21. Понеже е АБСУРД, поне за мен, да ходя в Циганско-мюсюлманска Германия и Франция, реших да е спокойна страна в централна Европа, където има хубави цени за всичко, приемливо хубаво работно заплащане, ниска престъпност и където ще съм по-далеч от българските простотии.. Работя в една фабрика за производство на хляб попринцип, аз го пакетирам, опаковам и товаря. Бихте ли ми дали рецензия за всички от тези страни, качество на живот и дали евентуално биха ме взели и в някоя от тези страни биха ме взели на работа със сегашния ми опит, благодаря от сърце!!

Коментари

1.   Брат, изброи всички възможни държави в последните си 20 теми. Не разбра ли, че няма идеално място на света? Ако няма "български простотии", ще има дискриминация. Ако няма дискриминация, ще има престъпност. Ако няма престъпност, ще има "циганско-мюсюлмани" (много неуважително от своя страна). Ако няма такива, стандарта на живот ще е нисък и т.н. и т.н.

Разбери веднъж завинаги, че на света няма перфектно място, има само плюсове и минуси. И винаги ще има нещо, което ще те дразни.

И още нещо - ако не можеш да си щастлив в родината си, най-вероятно няма да си щастлив и в чужбина. В чужбина се ходи от позицията на удовлетвореността - за да се обогатиш, за да натрупаш различен опит и т.н.

Ако ходиш както в твоя случай от липса - липса на стандарт, липса на удовлетвореност, липса на щастие, липса на реализация и каквото и да е, в чужбина пак ще си си деветата дупка на кавала, защото липсата е в теб самия, не е от държавата. А от себе си не можеш да избягаш никога.

3.   И аз така смятах, но след като дойдох в Словакия не съм убеден че е толоква добре. Да, няма нито една джамия, но и тук вече се появяват жените с кърпи (шамии) на главите. Това остави, но местните са много резервирани, студени хора - рядко общуват с някой извън най-близкото обкръжение. И на мен не ми се седи в България но до сега не съм видял добро в чужбина...

7.   №3 Аз също не видях нищо добро в чужбина и за това съм обатно в България. Като много други, преди да замна я бях намразил, но като прекарах няколко годни в странство, разбрах, че от нея по-хубаво няма никъде.