Споделена история от В чужбина

Евтино място (Германия) ПОМОЩ
Сериозно обмислям възможността да замина за Германия и имам един въпрос към вас. Къде, по-точно в кой град или провинция е най-евтин живота, наем, храна и т. н. , защото искам да събера пари бързо, защото ми трябват, а в скъпите градове това ще е по-трудно. Поне така мисля аз. Моля ви дайте вашите мнения, защото наистина се намирам в трудна ситуация.

Коментари

1.   Германия и Франция са се превърнли в циганско мюсюлмански държави. Все повече хора ги напускат, а ти си се запътил за там.

2.   А сещаш ли се че колкото е по евтино мястото толкова е по ниска заплатата?
Освен това човек трябва да търси работа според способностите си, а не според цената на квартирите в областта. Отивай там където намериш работа, ако намериш и с осигурена квартира /доста работодатели предлагат/ ще е бонус за теб.

3.   Дълбоката провинция, далеч от големите областни градове, стига да има някоя фабрика наблизо. Извън градовете, квартирите са често 3-4 пъти по-евтини, данъците са по-ниски (в някои страни, не всички), а и няма много "изкушения". Стига да намериш работа бързо, кото да не е на черно ...
Така се правят най-бързо пари, ако искаш да пестиш. Но не за повече от 5-6 месеца !

5.   Само теб те чакат в Германия. За българи плачат и с лимузина и готини мацки ги посрещат на летището.

6.   В Дуисбург е най-евтино, може и без пари да живееш в запустели сгади с братята роми за съседи. Успех

8.   Евтино място в Германия?!
Много по-евтино е в гетата, където ще живееш с ездачите на камили и брикетите. Миришат повече и от циганите, а и са много по-големи боклуци и от тях. Хората започнаха да се изнасят от там, а ти натам си се запътил.
Успех!

9.   Айде, стои си по-добре в България - сериозно Германия от изходната позиция, която описваш, въобще няма да ти се види цветя и рози.
Чудя се, как се хващат така хората насляпо, без език да знаят, без нищо уредено като квартира и работа да се местят - юруш към Германия...
И после ще се почнат тука оплакванията и патриотичните теми: ама там ме дискриминираха, ама втора ръка човек, ама експлоатация, ама измамиха ме, ама хубавата работа на българи не я дават, ама живея с 5 души в стая в гетото - връщам се в БГ, че вкъщи си е най-хубаво, не знам къде ми е бил акъла, не мога да ги търпя повече мръсните немци.
Спести си по-добре стреса и мъченията - ако ти е трудно да си уредиш живота в България, колко по-лесно мислиш ще ти е в страна, дето никой не познаваш, не му пука за теб и не знаеш езика, дори за да се оправиш с елементарни неща сам?

11.   Управлявам в момента обява за работа в чужбина.
От 288 кандидати само 7 знаят немски, като някои от тях не много добре.

17.   Живял съм 9 години в Германия няма нищо евтино всичко е пари а в днешни времена да намериш свободна квартира е все едно да спечелиш джакпот защото много чакат и търсят а и на всеки не дават ако няма кои да ти подаде ръка забрави да се справиш сам средно 400 500 eur и на горе за апартамен ако нещо намериш под 400 то ще бъде извън града има евтини маркети Aldi Lidl и др.в цяла Германия ги има вече и български стоки се предлагат в някои градове а не знам с езика как си защото без език си за никъде няма значение каде в Германия ще си важното е да имаш работа Да печелиш пари и най вече да работиш на договор като направиш една година после и без работа да останеш ще ти помогнат от Arbeitsamt или от Job Center важното е и да имаш свои средства до като се уредиш и да намериш коректен работодател всеки нов които е дошъл в Германия или друга държава е минал през трудности но ако имаш някои познат на който да разчиташ ще бъде по лесно иначе сам няма да е лесно успех ти желая