Споделена история от В чужбина

Българите не ни уважават никъде в Европа
Европейците са надути и ксенофоби. Да, не всички сме такива, но като цяло това е вярно за обществата ни, формирали се на принципа ние срещу тях. Каквото ние мислим за циганите и турците, това те мислят за нас. Българин може да се чувства добре единствено в България или на някой туристически остров, където няма много българи от крадливите да ни срамят. Но там и няма работа дори за местните. Иначе в Новия свят - Америка, Канада, Латинска Америка, Австралия и Нова Зеландия всеки българин е третиран като индивидуалност, не като етикет "българин". За французина, немеца и пр. този етикет е равен на подчовек. Защо да ходите да им работите на надутите европейци и да храните техните държави с данъците, които ще плащате там и не не последно място всяка стотинка, която давата докато пазарувате там в магазините остава там. Аз 2 години следвах в университет в Холандия и не мога да ви опиша какво ледено отношение срещнах. Много мразя пасивно агресивни хора. Срамота е българите да си късами нервите да общуваме с повечето европейци. Нека си сидят надути на високия трон, самозабравилите се падат най-лошо, да гледаме себе си, а ако ви се сменя средата - по-добре гледайте към Новия свят, да много е далече, но ще ви третират като бял човек. Повечето българи в Европа се оплакват от отношението на местните. Успех по който и път да изберете! :)

Коментари

51-52 от 52

56.   Защото "нашите" навън с а ужасяващи хора. Защото си мислят, че са богоизбрани, че са "над местните", а са едни миячи и чистач и, който не стават нищо. Сексисти, нарцисизъм, расистки и небивали простаци. Съдят хората в собствените им страни, за нравите и начина им на обличане и за живота им. И кой ще ти харесва подобни навлеци?

57.   Националността е марка. Същото като Адидас и Найк или някой скъп парфюм който се знаи че е хубав. Хубаво или лошо вино ако ще и прочие.

Каквато слава се носи това знаят и хората.

51-52 от 52