Споделена история от В чужбина

Българите не ни уважават никъде в Европа
Европейците са надути и ксенофоби. Да, не всички сме такива, но като цяло това е вярно за обществата ни, формирали се на принципа ние срещу тях. Каквото ние мислим за циганите и турците, това те мислят за нас. Българин може да се чувства добре единствено в България или на някой туристически остров, където няма много българи от крадливите да ни срамят. Но там и няма работа дори за местните. Иначе в Новия свят - Америка, Канада, Латинска Америка, Австралия и Нова Зеландия всеки българин е третиран като индивидуалност, не като етикет "българин". За французина, немеца и пр. този етикет е равен на подчовек. Защо да ходите да им работите на надутите европейци и да храните техните държави с данъците, които ще плащате там и не не последно място всяка стотинка, която давата докато пазарувате там в магазините остава там. Аз 2 години следвах в университет в Холандия и не мога да ви опиша какво ледено отношение срещнах. Много мразя пасивно агресивни хора. Срамота е българите да си късами нервите да общуваме с повечето европейци. Нека си сидят надути на високия трон, самозабравилите се падат най-лошо, да гледаме себе си, а ако ви се сменя средата - по-добре гледайте към Новия свят, да много е далече, но ще ви третират като бял човек. Повечето българи в Европа се оплакват от отношението на местните. Успех по който и път да изберете! :)

Коментари

1-50 от 52

1.   Въпросът е, защо българите не са уважавани и какво може да се направи, та да се промени отношението към нас.

2.   Успя ли да завършиш, Авторе, или май те е яд?
Живяла съм 4 г. в Холандия, 10 г. общо в други страни в Европа и съм учила и завършила на Запад, а сега живея в САЩ, след като живях и в България за известно време. Изводът ми е, че в 21 век националността и паспортът нямат значение, също цветът на кожата, а това дали си образован, културен, цивилизован човек. Дори няма значение къде живееш вече - и в България е чудесно, когато имаш пари и кариера. Всичко вече е относително в 21 век.
Имат доста хора не само в Европа, но и в Новия свят предубеждения към хората от Източна Европа, но и ние имаме такива (вижте текста на Автора). Враждата е почнала много преди нашето раждане дори, защото на Запад също е имало пропаганда от вида, че ние сме комунисти, а днес пък нашите цигани като извършат разни престъпления там в медиите пишат, че са българи. Нормално е да имат предубеждения, но ако човек е образован, знае езика и има добър доход и начин на живот в крайна сметка отношението е навсякъде добро.
В Новия свят просто са по-учтиви хората и не им пука много по принцип кой какъв е и за какво се бори, а всеки си гледа живота, но това не значи, че за българите имат по-добро мнение. В Австралия особено, които четат английските медии не дават вече и визи за хора от Източна Европа или много трудно. Ходих на балет в Сидни и нямат вече и балерини заради тази си политика и се препъваха по сцената - пълна излагация, така че не очаквайте някой да разтели червеното килимче за вас - навсякъде като емигрант сте най-долу на първо време, но ако сте от онези 10% образовани и успяли хора вече произходът няма значение и ви гонят да ви дадат виза и работа, не обратното. Националността е без значение тук.
В нашата среда примерно имаме и чернокожи, имаме хора от Египет, Русия, цяла Европа, Америка и дори от разни острови и винаги сме живяли така, но когато вършиш черна работа и си никой е естествено отношението към теб да не е добро. Няма значение българин ли си или не.
Ще се учудите, но и в България има вече доста голяма общност от expats, които си живеят много добре и правят пари и кариера. Светът стана едно голямо село, а вие още се делите и страдате от предрасъдъци.

Съветът ми е да си гледате своя живот, да се образовате и да се стремите към кариера и добър доход. Също спазвайте правилата в държавата, в която сте, спазвайте законите и се отнасяйте с уважение към местната култура и език, също учете този език! Ако ме послушате, проблеми няма да имате никога. Ако си търсите външни фактори за неуспеха си в чужбина или у нас, винаги ще удряте на камък.
Същите хора, които напускате България, защото държавата това и онова сега ревете, че в Западна Европа ви дискреминирали и блеете в посока Нов Свят с надеждата, че там ще ви оценят „качествата“, но не се заблуждавайте. Още на гишето за визи ще се сблъскате със стена.
Пуснали са ви хората в Западна Европа да живеете спокойно там, да учите безплатно в университетите им едва ли не, но пак плюете какви били, просто защото отново сте срещнали проблеми.

Най-големият проблем на българина е БЪЛГАРИНЪТ.

Алеко Константинов четете. Не откривате топлата вода.

3.   Авторе, пуснал си вече много постове, като че ли се самоубеждаваш в нещо. Вече знаем къде си учил, къде и какво работиш итн.
Твоят житейски опит може и да не е показателен за всички. Аз живея от 28 години в чужбина и ми е супер добре. Теб като не ти харесва, прибирай се в България от Братислава и се оправяй там. Всвки си кове щастиете сам, казват по тукашните ширини...

4.   Ксенофоб се оплаква от ксенофобия.

Нека обощим. Няма проблем, че ти мразиш и обобщаваш цигани, турци и "пасивно агресивни", но е голям проблем, че теб не те уважават, при положение че ти си им се натрапил в държавата и никой не те е калесвал.

5.   Аз съм чукал от новия свят, от стария свят, от България, Русия, Западна Европа и Сащ - рускините са най-яки!

6.   Да, миличко, завърших. Няма от какво да ме е яд. Франсетата са си известне с кофти нрава си. Има хора Европейци които поне на неутрална територия в трета страна се държат добре, ако не в тяхната собствена. Но Франсетата и във Франция и извън Франция се държат все едно са хванали Господ за шлифера.

7.   "да учите безплатно в университетите"
1900 евро не е безплатно

8.   5 на мен пък Американките най ми допадат - сами си искат и те атакуват ако имат дори и малка симпатия към теб. Рускините и славянките са студени, все едно любиш леден къс братче.

9.   6, значи турците са кофти, циганите са кофти, франсетата са кофти, холандците и те са кофти. Всички са кофти. Нека позная - ти обаче си готин.

10.   Така е. В Западна Европа повечето страни са бивши империи. Тоест те са империята и са имали колонии. Затова са богати и имат високо самочувствие. И не само те са така-Турция, бивша Османска империя също възпитава хората си с високо самочувствие. В същото време България е била колония-5 века на същата Османска империя. Затова в бившите империи имат високо мнение за себе си-така ги възпитават. А българинът, бидейки от колония, няма такова самочувствие.
Иначе медиите допълнително подсилват този имидж. Така е в Европа. Нямам впечатления за другите континенти.

11.   До 9:

Най-добрият!

12.   "България не ме обича, а аз съм ебати пича"

Така се пееше в една песен на Ъпсурт. В твоя случай - никой по света не ме обича, а аз съм ебати пича.

Е, ако никой не те обича, най-вероятно проблема е в твоя телевизор, а не във всички останали хора на света.

13.   Не "българите не ни уважават", а ТЕБЕ КОНКРЕТНО не те уважават никъде в Европа. А това, че си българин е само оправдание и търсене под вола теле (визирам причината защо не те уважават). И причината не е в това, че си българин, повярвай ми :)

14.   Тъкмо си го помислих да го пиша и гледам №13 ме е изпреварил. :)
Аз като българин не те уполномощавам да говориш от мое име, опитът си е лично твой, говори само за себе си.

15.   n 13, точно го каза. Просто Бай Ганя е из Европата и се блъска в гърдите Булгар-Булгар, после не го уважавали. Не учат езици, а в Германия специално 1/3 на социални помощи.
Живяла съм в Германия, Австрия. Холандия и САЩ и навсякъде са ме уважавали!

16.   И аз съм българин, но ме уважават навсякъде където съм бил. Говори за себе си!

17.   В новия свят ще те третират по същия отвратителен начин, както в стария свят. Това е факт и всеки го знае. Аз пробвах в няколко държави, включително и една от "новия свят" и навсякъде си блъсках главата в същата стена. На края осъзнах, че в България ми е най-добре и за това се върнах и никак не съжалявам. Както казват "В къщи и стените помагат!"

18.   15, при жените е различно, вие сте им потенциални държанки и затова те уважават. Докато един мъж е потенциален завоевател на техните жени. :)

19.   17, аз пък направих повече приятелства и по-лесно в чужбина от колкото в България. Та за всеки е различно.

21.   Здравей. Виждам, че пускаш тази тема за 10- ти път, написана под различна форма. Защо не пробваш в България? Ако имаш образование и обичаш толкова много България, както твърдиш, защо просто не ди намериш работа тук? За какво ти е да ходиш на други континенти? Прави това, което сърцето и интуицията ти казват. Слушай себе си, а не родителите си, които ходят по врачки и ти казват, че трябва да си в чужбина. В Америка и другите страни, които си изброил също няма да ти харесат по простата причина, че ти вътрешно не се чувстваш добре. Ако сам не си помогнеш, няма кой.

22.   А дали проблемът не е в това, че на теб навсякъде и във всичко ти се "привижда" тая дискриминация? Ако поводът за негативното отношение е бил съвсем друг, нямащ нищо общо с националността ти, а ти веднага си "вдигнал лозунга" "Защото съм българин, нали"? Или дори нищо да не си казвал, самото негативно отношение към тях се е усещало.

23.   Управлявам в момента обява за работа в чужбина.
от 288 кандидати само 7 знаят немски, като някои от тях горе долу.

24.   21, защото с течение на времето с приятелите ми се отдалечихме. Хубаво, в моя роден град са ми най-хубавите спомени, за 25 години живот там как да не срещнеш прекрасни хора, но фактът е, че с тези хора вече не се виждам, та малко става като нямам среда освен близките в България. В чужбина все пак успях да направя приятелски познанства. Разбира се, не осъзнавах, колко е важна семейната среда. Ако си имах жена, с която да споделям и с коята до се гушкаме и да си правим бебенца, то това че родителите ми и другите ми роднини са далече нямаше да ми тежи толкова.

25.   До №18
Разбира се, че с жените, там се държат различно, защото единственното което искат от тях е, да им вдигнат краката и да ги изклатят, като това изобщо не означава, че ги уважават. Уважават ги също толкова, колкото уважение можеш да имаш към една надуваема кукла от Сексшопа.
Иначе, теслата е една и съща, и за едните, и за другите - ДЕБЕЛА И ЧАПАТА ХУРКА.
Поздравявам всички имигранти с песента "Искам да се интегрирам, но не става и все ми показват средния пръст! ".

26.   25, хубаво написано. Това е истина - българката си мисли, че като впримчи чужденец и цял живот ще я гледа като писано яйце, пък често става така че е заменена с по-нов (млад) "модел" кукла, вероятно пак от източна Европа - дали руския, румънка или друга българка няма значение.

27.   22, да бе сигурно и си въобразям като шефът ми чужденец прави интриги. Привиква ме и ми казва "Някой от тима се оплака, че си стоял много дълго в тоалетната" и отказа да ми каже имена. Като заплаших, че ще ида до HR да се оплача ми каза "Аз забелязах", значи не съм работил на място с такива интриги.

28.   Н 25 много си зле, предполaгaм вечно пропускaн от жените и зa товa. Живея по нa зaпaд в Европa и зa твое огромно съжaление жените и особено бългaрките тук сме търсени, предпочитaни, много желaни от местните мъже зa брaк.
Сaми си кaзвaт, че сме от нaй-крaсивите, но освен товa и женствени, рaботливи и добри съпруги и мaйки зa рaзликите от местните жени.
Но ти си плюй де, лошо нямa, удряй някоя злобaркa, почиствaй екрaнa нa компa от нежелaното ти семе и продължaвaй дa злобееш.

29.   99% от българките които се омъжват на запад, ходят и сключват бракове с негри, араби и всякакви други отрепки, на които никоя нормална, уважаваща себе си жена, в никой случай не би им обърнала и грам внимание. Ако пък е някой местен, ще е някой оплешевял чичка с голямо бирено коремче и миниатюрно мозъче.

№28 Когато и аз искам да изчукам някоя, все това и казвм, че е най-красивата жена която някога съм виждал.

30.   Добре, нека да бъда напълно откровен с теб.
Не ни обичат, заради една немалка част, която изобщп не се свени, да си покзва "типичните" балканоидиотски маниери и малоумщина на вскяа една крачка.

"Мислят ни, че сме цигани" но не защото, кожата ви била с различен цвят, а порада минаталитета и държанието ви. Веднъж ме попитаха, защо българите винаги се карат помежду си. После разбрах, че просто, голямата част от населението обича, да се надвиква. Забелязвам, че колкото по-ниско образовано е нечие семейство, колкото по-простоват е човек, толкова повече, трябва да повишавам глас, за да ме чуе изобщо. Кълна се, най-големие загубеняци, са ме питали, защо шепна... А аз ги питам, защо "крякат".

Следва дребнавостта. И то ужаната дребнавост от рода на "Ще отида до магазина, който е на 3 киломтра, и то пеша, защото местният магазин, продава бирата с 4 стотинки по скъпо".
Идиотщини, като "Абе помниш ли, като купихме еди какво си и аз ти казох, че трябва да дадем по 10 лева на човек? Ами на ти бележката - дължиш ми още 52 стотики", две седмици след "покупката".

И държанието. Ако имах, да събирам по 1 лев, всеки път, когато някой каже "Ми едно време, ми викаха, че ми лиспват първите седем, ама хак да име, пачи с пари, дето са ми на половината акъл", сигурно, щях да съм богат. Въпросният господин, си мислише, че е е напред с нещата, и това, някак си му даваше правото да изразява мнението си, когато е намй-малко желано, по възможно най-глупавият и простащки начин" Псувните не спираха. Същият имаше силни претенции, за висша култура. Но го разбирам, ако културата ти се диктува от Митьо Пищова и модерни "хип-хоп" изпълнители, то е ясно.

И държанието към жените. Защо бългрите, женени или излизащи с чужденики са толкова по-малко? Ами все още трябва да срещна народ, кйто предпочита да нарича нежния пол с вулгарната дума, за генеталиите им. Това поведение се отчита изключително лесно от жените.

Други типично простащки черти - Всякакъв вид култура (изкуство, обичаи, чужди от родните, разлиен начин на обличане и живот) биват приемани за "гейски", "малоумни", "люхи" и прочие. Няма по-добър начин, да направишщ красиво първо впечетление, от това, да кажеш на някой, че хората в неговата страна са много тъпи, защото -.... изберете си всякаква причина - Аз чух, че един се карал на швед, защо не си бил боядисал косата черна, че мязал на педал... Предполагам, че е лесно, да се сипят обиди, когато знаеш, че няма да ти издрнчат два шамара и няма да се занимават теб.

Благодарение на едни 15-20% от населението ни, всички ние, трябва да берем плодовете на скептицизъма.

Но най-проблемни са тези, които обичат да се оплакват, как целият свят е настреон срещу тях! Обиколил съм одста чужди държави, и съм няма проблеми, нито с чужденци, нито с български емигранти, освен случайни срещи, с разни хомобалканикус, които си мислят, че са "БеГе гъзари мутри и пичове", а всъчщност са миячи в Макдоналдс от 2008-а година.

Ами това е - На нормалните - не ставайате като другите и успех в живота!!!
На другите нямам, какво а кажа.

31.   Ами драги афторе ти с какво заслужи уважението на европейците от които се жалваш?
Аз лично съм от много години в странство и смея да твърдя, че по големи ксенофоби от българите трудно се намират.
Много малко българи сме толерантни и позитивни...за съжаление.

32.   А пък този мит, че българките са най-красиви.Сори, ама повечето българи вече видяха свят.
Един път се возих у едно такси(след парти в бг посолство бяхме в една посока с един кретен) и идиота вика" не приличаш на бг дама"
И питам го защо и на кво приличат бг дами и отговорът беше:
"Черни, космати,с мустаци, ниски късо- и кривокраки.
Добре ме развесели въпросния.

33.   А пък този мит, че българките са най-красиви. Сори, ама повечето българи вече видяха свят.
Един път се возих у едно такси(след парти в бг посолство бяхме в една посока с един кретен) и идиота вика" не приличаш на бг дама"
И питам го защо и на кво приличат бг дами и отговорът беше:
"Черни, космати, с мустаци, ниски късо- и кривокраки.
Добре ме развесели въпросния.

35.   29, сaмо кaто си предстaвя кaкви ч*кaш ( ползвaм твоя изрaз, че инaче aигурно нямa дa ме рaзбереш) и ми се повдигa и то без дa те познaвaм. С две думи покaзвaш точно кaкво си... и бъди сигурен, че тaковa никогa не би се доближило нa по-мaлко от метър до мен.

36.   Ахаха това, че българките са най-красиви е много нагъл мит.
Човек като се разходи из бг ще съгледа много грозновати женски физиономии.

37.   36, те не, че и повечето чужденки са някакви красавици.

Black Sabbath

38.   Мъж съм, но колкото са зле българките, толкова сме зле и българите. Простотията ни е в повечко. Достатъчно е да видим къде си хвърляме боклуците, как шофираме и как паркираме. Нормално е като отиде такъв елемент в чужбина да не го приемат. Да не говорим, че голяма част от емигрантите ни си живеят в затворени общества и не правят никакъв опит да се социализират. Примерно, ако немецът прекопава в събота градинката пред блока, бай Ганьо ще го гледа от прозореца, пиейки биричка и ще цъка с език оня какъв балък е. Е, как да приемеш такъв човек.

40.   Ти или не си си показвал носа от България или си бая противно същество щом са ти такива представите за отношението към българите.

41.   "Срамота е българите да си късами нервите да общуваме с повечето европейци."

Късами си нервити, гат говорим с такиз кат теби, дет ни мойм са разбра, кй ко речи.

43.   До номер 29. Моят сьпруг е немец и нито е някой плешив чичка, нито е с бирено коремче. Даже мисля, че е по-красив и определено по-строен от мен. И представи си, когато се оженихме преди 18 години, той беше ерген, а аз разведена с малко дете. Така, че стига с глупавите обобщения и предубеждения.

45.   Американци, канадци, латиноамериканци и азиатци ме тачат като цяло. Просто те са по-топли и разговорливи като хора.

От автора

46.   21 сърцето ми винаги го е теглило към САЩ. В Европа просто е по-лесно защото няма визи но ми писна да слушам само разума.

47.   Аз не мога да търпя студени и резервирани хора и затова се насочвам към САЩ. Не искам децата ми да си останат роби, защото в Европа и трето поколение да си си оставаш дете или внук на емигрант. В САЩ по-може да се смени социалната класа. Освен това да плащаш луди пари, а да живееш в апартамент или в някоя разпадаща се кооперация и всеки ден да се блъскаш със стадото в метра, влакове, автобуси или трамваи, да висиш в студа по миризливи гари и спирки, това ли е живота, който искаме за нашите деца? Замислете се бе хора, масовия американец много бачка, ама живее в къща, не му тропат съседи от горе, нито от ляво и дясно, кара кола до работа където не се осмърдява на пияни и цигани и т. н. Ню Йорк е изключение, но той е като Европа на практика.

48.   "Замислете се бе хора, масовия американец много бачка, ама живее в къща, не му тропат съседи от горе, нито от ляво и дясно, кара кола до работа където не се осмърдява на пияни и цигани'
Хахахах говориш за това, което амеркианците наричат "висша средна класа" и тя съставлява едва 10% от обществото им. Не съм най-образованото чедо на улицата, ама мисля, че ти трябва речник.

49.   48, и нормалната средна класа пак живее в къщи, просто по-малки като квадратура и например на 1 етаж. Пак по-добре от панелка.

50.   Ами като сме алчни,злобни и завистливи няма как да не ни мразят!!!

51.   Сводници, черноработници, крадци и "welfare" паразите. Това са ни 80% от "сънародниците" в чужбина.

52.   На Западна Европа отдавна им е пропищяло от имигранти. Нали това е една и от причините Великобритания да иска да излезе от ЕС. Има и политически формации, които провокират национализъм и набират по-голяма сила. Може би след 15-20 години тази мултинационална смесена общност, която Европа представлява, един ден отново ще приключи с огради и ограничени визи. А до въпроса с дискриминацията и кариерите - навсякъде по света е едно и също. Без значение в чужбина или в България - обществото е водено от деградирала система на пари и власт, маски и прикрита задкулистна борба. Живеещи хора в лицемерие и в изкуствена, фалшива, повърхностна и празна кутия, оцветена с лъжливи бои под формата на някакво образование, лъскави коли, дрехи и телефони. А когато ги питаш за смисъла в работа, за истинско ценните неща в живота - една празнина. Та каква е разликата? И на вън и тук - хората са все едни и същи. От злобни, зависливи селяни, до безкомромистни психопати в политиката и бизнеса. Истината е, че навсякъде хората обичат да бъдат манипулирани и лъгани, да задовляват величието и илюзията си. И не се подмятайте, че това е интелигентност. Това е фалшива, позорна и много изостанала човешка природа.

53.   52... Лол.
Споко бе брат. Няма нищо лошо, ако правиш парички по честен начин и си живееш живота.

54.   До 50, това си ти и 80% от тези които ни представляват на вън. Не слагай 'ние' защото аз не съм такъв. Сложи и това което 51 казва. Сложи и това че националността е марка която има репутация.

55.   53, от 52.. Разбира се, че няма лошо. Примерът ми беше насочен към това, че човешката природа и негативните реакции, които авторът е срещнал в чужбина, съвсем спокойно могат да бъдат проявени навсякъде. А животът може да се живее по много начини.

1-50 от 52