Споделена история от В чужбина

Случки в Китай
Здравейте, мъж на 23 години съм, както става ясно от заглавието, в Китай съм и ми се случват много интересни неща. Ако трябва да го опиша с една дума, Китай за мен е разнообразие. Тук на всеки 100 метра виждам нещо, което ме шокира. Като например пет човека качени на мотор, куче с обувки, куче на шиш, хора вървящи назад, танцуващи баби по средата на улицата на китайско диско. Обикалям по цял ден и въобще не си губя времето, вече четири месеца съм тук и ми се случиха страшно много неща. Хората са някак положително настроени към чужденци и е нямало случей, в който да изляза и някой да не дойде сам да се запознае с мен. За 4 месеца вече имам страшно много познати, с които сме си разменили телефоните и излизаме. Китайците са много добри хора и обичат да те черпят, да ти помагат. Аз пък обичам да ям, така че идеално се разбираме. Най-интересните неща ми се случват, когато се изгубя. Много пъти съм се губил, един път дори се изгубих в мола, естествено, когато е в града лесно се ориентирам и накрая намирам как да се прибера, веднъж обаче пътувах извън града и се изгубих в една джунгла, за капак слънцето се скри и стана тъмно. Страхотно, поне имах за ядене в раницата и имах вода, така че реших, че няма на къде и трябва да лягам там в джунглата някъде и на сутринта да търся спасение. Седнах аз и наблюдавах прилепите хвърчащи над главата ми. Изведнъж обаче от някъде изкочиха две супер яки китайски мадами. Ама сигурно от някой модна агенция бяха в тази джунгла посред нощ, на 1000 метра височина. Не разбираха грам Английски и някак си с мимики и жестове само разбрах, че искат да вървя с тях. Честно казано толкова красиви бяха, че където и да ме отведат, щеше да ми е все тая. Тръгнах след тях и това е. Нещо ме закачаха по пътя, смееха ми се, радваха ми се и аз се смеех, макар да не разбирах какво ми говорят. Заведоха ме в някакво село, там хванахме един рейс, оказа се, че не само, че са от моя град, ами живеят точно до нас. Бях шокиран. Намирах се далеч от моя град, а града в който живея е дълъг 110 км и то гъсто населен. Има над 300 квартала и тези момичета живееха точно в моя, намериха автобуса и си се прибрах най-нормално. А това с бабите ми е най-смешното нещо, което съм виждал тук. Тея баби точно в 20:00 часа се събират, една баба носи една голяма тонколона, ама огромна, слага я в средата на улицата и гледаш как идват една по една бабите от блоковете и накрая виждаш как 1000 баби скачат и мятат ръцете на някакво китайско диско и това се случва не само на една улица, ами в целия квартал и не само в квартала ами в целият град. Не че се подигравам, хубаво е бабите да се движат, дай боже и в България да правят така. Ама просто за един чужденец да го види това е супер супер смешно. Друга случка, която ми се случи на скоро, супер комична... веднъж едни приятели решиха да ми правят изненада и сега какво да правя, тръгнах с тях. Заведоха ме на някакво място, някакъв дълъг коридор с много стаи. Стаите представляват нещо като малки дискотеки с музика, ефекти и светлини.. и 3 масажни легла като за нас тримата. Нямаше как да не се досетя, че са ме завели на проститутка. Това обаче не било проститутки ами било еротичен масаж. Добре- съгласих се и легнах в очакване. Тримата си чакахме в стаята докато не дойде първата китайка - супер спортна фигура и красиво лице, отиде при моят приятел от ляво, после влезе втората, на около 20 години и тя беше много хубава и отиде в дясно при другия ми приятел. Чакам си чакам си аз и накрая дойде и моята принцеса: около 45 годишна супер противна китайка, дебела, миришеща на пот и цигари. И като почна да ме мята, да ме тръшка, да ми извива ръцете.... крещях, виках и накрая хукнах да бягам. Ще му се невиди и изненадите, повече така и не стъпах на тея "масажи".
Че така, къде интересни, къде забавни, къде шокиращи и страшни случки ми се случват, но със сигурност не ми е скучно. Следващото приключение ще е в един манастир, сгушен дълбоко в планината. Там ще живея 1 месец заедно с монасите и всяка сутрин ще тренирам Тай Чи и ще медитирам.
За пръв път пиша нещо като пътепис, надявам се да е било интересно, ако пък не може да го четете преди лягане, за по-добър сън.

Коментари

1.   Здравейте! Искам да попитам там по работа ли сте или пътешествате ? Интересно ми е понеже и аз искам да обиколя тези източни страни и да се забия в някой манастир в планината!

2.   Ей, пиши после зa мaнaстирa, ще ми е интересно. Тaй-чи, извлечи всичко което можеш. Концентрирaй се, приеми го много сериозно, товa е уникaлен шaнс. Използвaй времето и директно от "изворa" дa се нaучиш кaк дa концентрирaш и нaсочвaш витaлнaтa си (чи/ки) енергия. Зaвиждaм ти блaгородно :) зa мaнaстирa и възможносттa която ще имaш тaм.
Пиши после!

3.   Към номер 1, в началото бях по работа, после го обърнах на пътешествие. Тук в Китай има голям недостиг на учители по Английски, Има супер много частни училища във всеки град, че и в селата, родителите масово пращат децата си в такива училища и плащат супер скъпо за това. За да започнеш работа ти е необходим само английски, а обучението е елементарно, от сорта казваш "Monkey" и показваш картинка на маймунка. Работи се 2-3 часа и се взимат доста добри пари. Колкото за манастира, там е абсолютно безплатно. Можеш да спиш там, да се храниш и да те обучават на Тай Чи безплатно. Поради този причина обаче в манастирите има
много наркомани и бедни хора, които търсят промяна. Специално в този, който съм проучил е добре, но въпреки всичко си е предизвикателство за един чужденец. Надявам се да съм ти помогнал. За жалост няма как да оставя контакти, но след време ще се прибирам в България и ще пусна тема в една общност "магеланци" Ще търся спътник за следващото пътуване.

4.   За който се интересува от живота в китай мога да препоръчам 2 youtube канала - ADVChina и serpentza.

5.   Ах, смях се на глас:)
Аз съм обиколил Китай за 17 дни, колкото можах да видя - толкова....
Абсолютно потвърждавам твоите преживявания, пиши още когато имаш...
Успех...

6.   Супер забаввен си... чакаме продължение!