Споделена история от В чужбина

Япония
Какви точно документи са нужни за мигриране в Япония-живот и работа там?
Каквато информация ектра можете да дадете, ще е от полза.

Коментари

1.   Японската "мека" сила е достигна и до твоята душа.
Хе хе

2.   Какви документи са нужни? Сериозно ли питаш това във форум? Има си сайтове на японското външно министерство и японските посолства, не е ли по-добре да разгледаш там? Тук някой и да ти даде информация за документи, как ще си сигурен, че някой форумен анонимник ти е дал достоверна информация? Дано поне говориш японски.

3.   Ще те разочаровам. В Япония не може да се отиде, ако нямаш работа и някоя фирма не те уреди (международна), но трябва да си голям специалист и да не могат да намерят такъв в Япония. Искам да знаеш, че там се работи много, за това са на 1 място по самоубийства в света от преработване има и специален термин за това "кароши". Една обичайна седмица включва 15-часови работни дни, съчетани с мъчително 4-часово пътуване до офиса и обратно - всеки ден.
Да се живее също е много скъпо. Квартира, храна, пътуване. Не знам дали парите, които ще получаваш ще ти стигат за да не гладуваш. Може да се наложи и да работиш в почивните дни, за да свързваш двата края.
Моят съвет е да отидеш на екскурзия за 10-20 дни и да видиш на място за какво става дума. Може да стоиш до 90 дни там. Стига да имаш парички. А езика знаеш ли го(един от най- трудните в света), японците отказват да говорят друг език, а когато говорят англ. нищо не им се разбира. Дори лекарите отказват да преглеждат чужденци "гайджини", защото не ги разбират и се страхуват да не им навредят, защото не могат да комуникират с тях.
Ако искаш да правиш пари -това не е мястото.

4.   3 е прав/а. Япония е добра само за японците - те са си свикнали на 15 часовите работни дни и рибата (яде се риба 8 дни в седмицата.. ахаахх). Един колега работи в Япония дълго време в американска фирма. След това го преместиха в Германия. Вика ми откакто съм в Германия имам по 5 часа повече свободно време на ден, не бях свикнал така...