Споделена история от В чужбина

Заминаване за САЩ
Здравейте
Момиче на 16 съм
От както се помня имам една мечта и една цел в живота и тя е да замина за САЩ.
Знам, че трябва да уча много, че трябва да кандидатствам за студентска виза. Но имам много въпроси.
Значи уча в момента пространствен дизайн. Оценките ми са добри.
Кога трябва да кандидатствам за визата, след като завърша ли?
С колко най - малко би трябвало да завърша, защото със сигорност няма как да завърша с 4 и да замина, трябва поне 5 и нещо предполагам.
Какви изпити трябва да мина, а ако вие сте от САЩ или поне сте били там бихте ли ми казали как е? Харесва ли ви, какви са хората?
Моля дайте ми повече информация, защото това е голяма ми мечта и до ден днешен не съм се отказала и няма и да се откака искам го повече от всичко, искам да си изградя хубав живот там да съм здраво стъпила на краката си.
Доста четох за тази виза и т. н. , но всичко е обяснено по доста как да го кажа :д ами не разбираем начин за мен, бих искала да чуя вашето мнение по въпроса, какво имате вие да кажете да ме посъветвате.
Къде бих могла да се насоча, кой университет, абе общо взето мисля, че ме разбрахте.
Аз живея с баба и дядо в България, а майка ми е в Германия и има възможност след 2, 3 години да ми плати нещата тамм за визата, заминаването и т. н. така че това не мисля, че е проблем. Казвам го, защото знам, че сиг. някой хора ще тръгнат да ми дават акъл " ми то не се отива ей тей и пари трябват" - да знам, че трябват пари, знам че трябва да уча и ще уча колкото трябва, знам че няма да е лесно, но ще го направя!
Искам просто малко повече инфо от вас относно вс това <3 съжелявам ако има грешки, но пиша от телефон и не ми е много лесно от тук да пиша честно казано :Д Моля модераторите да публикуват, защото е важно!
Благодаря, живи и здрави.

Коментари

2.   Заминаването ти е най-малкия проблем. Имам роднина и познати, които чрез студентски бригади заминаха за Щатите и си останаха там, съзнателно поемайки риска че могат да ги хванат всеки момент, че пребивават нелегално там. Чак след като направиха 10 години в Сащ, получиха визи. Така че, ако искаш да отидеш там, първо кандидатсвай в университет и на есен се запиши на бригада! Ще те извикат на интервю и ако отговарящ на изискванията им и ЗНАЕШ ЕЗИКА И ТО МНОГО ДОБРЕ, е почти сигурно, че ще си одобрена!