Споделена история от В чужбина

В Истанбул с немски език
Здравейте. С приятелката ми ще заминаваме да живеем в Истанбул. Работата е там, че аз никога не съм учил английски в училище. Учил съм само немски. Знам и малко италиански. Въпросът ми е има ли шанс да се направи нещо с немски език в Истанбул. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Знам, че много турци от години са гастарбайтери в Германия. Там си имат цели квартали, така че би трябвало да се справиш. Но щом ще живеете там, по-добре започвайте да учите турския.

2.   В Истанбул можеш да се справиш предимно с английски и руски. Аз владея и двата езика и бях впечатлена колко хубав руски говорят голяма част от турците. Ако ще живеете там обаче, по-добре наблегни на турския. За немски не съм наясно дали се говори масово, но аз имам само бегли познания по немски, така че не мога да кажа. Ходила съм единствено по туристическите места. За всеки случай си купи един разговорник, ще ти бъде много полезен. Ако ще живеете повече от 2 години там, заслужава си да научиш езика. Той може да ти е полезен и в България, ако се върнете.

3.   Единственото нещо, което може да направиш е една почивка, моренце и да си купиш някой и друг сувенир, друго нищо.

4.   Не.