Споделена история от В чужбина

Малко помощ
Здравейте хора знам, че тук не е мястото на това което ще пиша нито е правилно но просто съм без изход
В Испания съм в момента от скоро съм тук дойдох да работя да изкарам някой лев с помощта на един "приятел дойдох тук. Намери ми работа и квартира работата ми продължи около месец и парите които получих не бяха много и с тези пари си платих квартирата и разноснките на приятеля за дето ме докара и след няколко дена моя приятел изчезна и дим да го няма не знам къде е. Не знам. защо го направи.. Незнам
Търся работа но не знам езика. този при когото работих. не ме иска до колкото разбирам защото си намерил друг явно за дето не знам езика и не му се занимава с мен не знам.
Та. Мисъл та ми хора ако имате някой познат тук в провинция Сория кастилия и леон да ме свържете с някои българин или да ми помогнат по някъкъв начин да работя и да си изкарам пътните и да се прибирам
Или да ми помогнете малко финансово което разбира се ще ми се подигравате и ругаете.. колкото да си купя билета и като се върна да си намеря. Няква работа и да си платя на когото колкото имам. Знам че е тъпо което казвам ама това в положението. Благодаря

Коментари

2.   Защо не ми публикувахте коментара, беше изцяло в помощ на питащият? Не е имало нито думичка в разрез с условията на сайта!

3.   Номер 1, постоянно го правят! Публикуват каквото на тях им кефне. Имам чувството, че сред модераторите има някой, който не е у ред с главния!

4.   Пробвам пак!!!
Авторе, купи си българския вестник (местен) "нова дума" и със кода ще си пуснеш безплатна обява на български за работа!
Потърси във фейса "българи в Испания" и пускай също обяви там!
В сайтове като:
milanuncios.es
vibbo.es
tablondeanuncios.es
обявите за работа са безплатни.
Тръгни и по заведение наоколо и се предлагай за ( busco trabajo de-търся работа като: limpieza-чистене, lavaplatos-мияч на чинии/посуда, lo que sea-каквото и да е) пиша ти кратки защото и без това незнаеш езика. Обяви можеш да пускаш и за recolector de frutas/verduras-събиране на плодове/зеленчуци, по това време търсят за мандарини, лук т.н.
Попитай някой на място да ти помогне за обявите, мога и аз да ти пусна, но ще трябва твой емайл и не знам дали модераторите ще ти го пуснат, а после можеш да си превеждаш получени оферти с гугъл.
Ако нямаш никакъв избор, върви в посолството в Мадрид и ще искаш помощ там от българи поне за обратен билет.