Споделена история от В чужбина

Флоренция
Здравейте искам да ви попитам някой от вас ходил ли е във Флоренция на екскурзия или почивка. Обмислям това лято да отида на почивка там, доколкото знам има доста неща за гледане, но не знам ако отида в този град ще мога ли да се оправя на английски, тъй като не говоря италиански.
Всякаква информация ще ми е полезна за Италия. На 19 години съм, момче.

Коментари

1.   Обиколила съм не малко градове из Европа, не мога да се оплача. От всички места, на които съм била, Флоренция ми е любимото - просто ме порази. Историята, културата, изкуството на този град са впечатляващи. Разхождаш се по улиците, на които са живяли Микеланджело и Данте. Ако се интересуваш от история и изкуство наистина ще те побият тръпки от вълнение. Първият път като бях там се оглеждах със зяпнала уста и насълзени очи, сякаш времето беше спряло, беше наистина поразително.
Италианците не са много на "ти" с английския. Ще успееш да се оправиш, разбира се, но ако с теб има някой, който говори езика, ще ти е от голям плюс.
Имай предвид, че е един от най-скъпите градове в Италия - и нощуването (най-вече), и храната, и излизанията. По-икономичем вариант е да спиш в някое по-малко градче в околностите на Флоренция, но така ще трябва да пътуваш всеки ден до центъра на града (което също е разход). Трябва да проучиш варианти как ще те устройва откъм финанси, но мястото определено си струва. Пробвай местните ресторанти (не надценените капани за туристи) - в една забутана уличка от едно магазинче, от което ученици си купуваха закуски в междучасието, съм яла най-вкусната пица на парче (а и изобщо) в живота си.
Бих ти препоръчала също да се качиш на камбанарията на катедралата - гледката е уникална. Ще видиш цяла Флоренция и тосканските хълмове в далечината.
Местното вино си струва да се опита. В покрайнините и в околните села можеш да намериш много винарни и да си купиш автентично тосканско вино.
Ако ходиш до Флоренция, не изпускай и Сиена - това е по-малко градче и е близо, но има какво да се види. Същинско бижу е.

2.   Ходила съм там, нощувах в Пиза и до Флоренция с влака. Ако се интересуваш от изкуство и култура ще ти хареса. Храната е много вкусна, както и капучиното. Внимавай с италианците и не ходи много извън туристическите места вечер. Приятно прекарване

3.   Благодаря ви много за отзивите :)

От автора

4.   Миналата година бях, в Флоренция, точно по ВеликДен :) Както казват дамите по-горе градът е страхотен. Много по-различен от останлите Италиански Градове. Монументални стари сгради, тесни уллички и големи булеварди. Голямата катедрала, замък и много статуй. И един Спец закрит мост който не видях :П. Плюс по Велик ден, там е толкова пъстро и шарено, вярно препълнено е със местни и туристи, но със сигурност си заслужава. ПС. Флоренция, Генуа, Милано и Верона също са много хубави.