Споделена история от В чужбина

Да се преместя ли при него?
Здравейте, не знам какво да реша. Мъжът ми, с когото сме заедно от 12 години, замина за Англия, да работи. Сега иска и ние да отидем (аз и три-годишното ни дете). Проблема е, че за разлика от другите хора, никога не ме е привличала идеята, да живея в друга държава. Преди години, поработих малко в друга държава, но не се чувствах на място там. И много ми липсваше България, все пак тук съм се родила, тук съм живяла цял живот.

Сега, най-вече, притесненията ми са за друго-как ще се отрази, това на детето ми? То е само на 3 и ще се озове на място, където се говори друг език. И въобще, не знам какво да очаквам, като евентуални проблеми.

Ако тук има хора, заминали за чужбина с децата си, може ли да споделите опит, с какви неудобства сте се сблъскали, по отношение на децата?

Искам да го обмисля много добре, от всички страни и така да взема решение.

Коментари

1.   За какво ви е да живеете в мизерия в чужбина? Само за едната чужбина ли?

2.   Ти смяташ ли, че е нормално така да разсъждаваш? Какви са тези масови разсъждения, край ужас ще му говорят на чужд език. По добре е в България, може да ги бият и убиждат, но им говорят на български. И ти си спокойна. Децата нямат твоите бариери. Детето ти след 3 месеца ще говори по-добре и от вас.
Проблемите ще са ти ако не знаеш език. Добра или лоша, но имат ясна система и правила. В Англия правилата за децата са много сериозни. Социалните ще дойдат да видят условията. Това важи за всички деца. Добре е да почетеш повече по въпросът. Действат безкомпромисно при най-малкото ваше родителско провинение.

3.   На детето ти ще му се отрази супер, виж на теб може да ти е малко трудно и самотно поне в началото докато си намериш среда. Обаче език се учи най-добре в ранна детска възраст, така че това е голяма плюс за детето да научи английски като роден и то без почти никакви усилия. А вкъщи разбира се ще му говориш на български, така че ето как ще научи два езика и един ден това ще му е от голяма полза! Казвам го от опит, пред очите си имам жив пример. Някога дядо ми заминал за чужбина и разбира се, взел цялото семейство и сега майка ми и вуйчо ми говорът този език перфектно, а майка ми дори го е превърнала в професия. Така, че ако мислиш за детето си и неговото бъдеще, заминавай! Особено ако мъжът ти вече се е установил там.

4.   Точно на детето ще се отрази много зле преместването. Не слушай №3. А и английския при желание всеки може да научи за 6 месеца на чудесно ниво.

5.   С толкова мъничко детенце, ще си домакиня и няма да има шанс да започнеш работа поне още 3, 4години.
Питай мъжа ти със заплатата му ще може ли да си позволи да наеме жилище за трима ви-детенцето има нужда от детска стая. Отделно за изхранването не е като в БГ-бабата направила буркани, майката направила лютеница и зимнина. Няма помощ, а храната е скъпа.
Ти ще се депресираш от големите разстояния и гадното време. Комшийки няма да идват за сладка приказка и дните ще се изнизват бавно докато мъжа ти се прибира скапан от работа.
Не сте единствените взели това решение-но малко са щастливите, успели да си уредят безоблачен живот без съквартиранти и разбити мечти
Детенцето един ден ще ви благодари че сте му дали възможност за ожразование на запад. В Бг комунистическата система не създава особено мислещи хора. Та те след 8 клас трудно се появяват в час. В Англия ще разшири светогледа си и ще стане щастлив младеж без комплекси
Към теб -ако не си надъхана по добре не тръгвай.
Аз бях много мотивирана. Дойдох-щастие, дворци, Биг Бен, небостъргачи, шопинг, скъпи екскурзий до дестинаций които български превозвачи не са чували, щастие голямо. И хем без деца бяхме. И двамата изкарвахме пари. И в един момент ме налегна носталгия която ти изпитваш още преди заминаването.
Успех