Споделена история от В чужбина

Какво знаете за Литва, Латвия и Естония?
Какво мислите за прибалтика? Търся държава която хем е екзотична, хем има зелени градове с много дървета, хем ми напомня за дома. Западна Европа ни мрази, пък жилищните сгради в Чехия и пр. не приличат толкова на нашите. Панелките в Талин, Рига и Вилнюс са все едно в родния ми квартал. Как са хората там? Знам, че не живеят гъсто като по-голямата част от Европа, не е гмеж и са по-зелени градове като нашите.

Коментари

1.   Защо ти е тази екзотична държава? По-добре стой тук, ако България ти харесва. Иначе, нямам голям поглед върху Прибалтика с изключение на това, че преди 3 години бях за един ден в Талин. Разгледах основно старият град, който наистина е много красив. От модерният град не успях почти нищо да видя, но едно нещо ми направи доста лошо впечатление. Пристанището ( понеже пристигнах с корабче от Хелзинки и после се върнах обратно ) беше в окаяно състояние. Приличаше досущ на изоставено. Бетонът се ронеше, навсякъде беше пълно със стъкла от натрошени бутилки и т. н. В това отношение приличаше точно на България, ама от преди 20 години. За Латвия пък наскоро четох, че е най-бързо обезлюдяващата се държава в Европа. За около 18 години населението й е намаляло с над 18%. След нея веднага следва Литва, която също е с почти 18% спад, т. е. положението е като у нас, дори и по-лошо. Аз живея в областен град, който в последните 18 години също се стопи неузнаваемо. Почти всичките ми приятели и познати се изнесоха и то отдавна. Всеки малко по-инициативен човек си грабна шапката и замина - кой в чужбина, кой в София. Почти никакви млади и кадърни хора не останаха. За Естония пък четох, че голяма част от населението са атеисти, което за мен е повече от притеснително. Няма ли вяра в един народ, той пропада. Лично за мен тези 3 държави са приятни за екскурзия и толкова.