Споделена история от В чужбина

За какво е всичко това
Пише ви момче на 22 години. От година и половина живея в малък град в Англия, около 10000 души. Бизнесът се състои главно от хотели и ресторанти. Вечерта няма къде да изляза, защото в местните пъбове и барове не ми допада обстановката, а и нямам приятели тук. Имам един почивен ден в седмицата и през него стоя в малката си стая. В месеца заделям около 600-700 паунда, но там е работата, че всичко това ми писва. Ходил съм на фитнес, посещавал съм разни места, но не мога да свикна с този сив начин на живот. Работя с румънци, но не знаят езика и си дърдорят на техния, което страшно много ме ядосва. Всичко тука взе да ми писва, всичките ми приятели са в България. Не мога да свикна да живея така. Нуждая се от вашия съвет, как да постъпя.

Коментари

1.   Сменяш средата, т.е. със заделените си пари си намираш жилище и работа в друг по-голям град.

2.   Връщай се

3.   Така е, животът е скучен на Запад. Не съм съгласна с номер 1- и в столицата да иде, пак точно това ще му липсва- средата!!! Авторе, отговори си на въпроса защо си там и каква е целта ти? Ако не планираш трайно заселване- прибирай се у дома!!!

4.   Ние какъв съвет да ти дадем?
Ти си знаеш за какво си отишъл. Ако си имал план да спестяеаш, виж там колко още ти трябват да спестиш и се върни в Бг при приятелите.
Ако си отишъл за разнообразие, се отиентирай към по-голям град, но имай в предвид че в Лондон трудно ще спестиш тези пари които спестяеаш сега. Там квартирите са много скъпи, пътуването е часове и уморява, магазини много и парите заминават.

5.   Няма лесно, щом няма мир и хармония в душата. Прибирай се в родината, намери си работа и живей скромно, но спокойно.

6.   Ако имаш план как да се издържаш в България може да се върнеш или както казаха по горе отиди в по голям град където може да правиш нещата които те кефят през свободното си време. За хората които сега наричаш приятели само имай впредвид че след някой друга година 95% от тях няма да са в живота ти. Не трябва трябва да са определящото за твоето оставане или пребиране

7.   В Англия си е депресиращо и не е за всеки... Лошо време, коренно различни маниери на поведение.... Ами задай си въпроса за какво си отишъл? Една излъскана таратайка и няколко чифта яки маратонки? И тук може да ги имаш, но малко по-бавно.... Не си прави погрешни изводи, че там може да си купиш жилище или да имаш нашенския маниер на живот.

8.   Приятели се правят навсякъде.
Щом си успял да се установиш недей да се връщаш.
След 20 всеки започва да се отиентира как да си направи живота по-добре, дори и да се върнеш ще има дни в които хора ще ти отказват да се видите, заради работа/образование без значение колко сте близки.
Не си заслужава да обърнеш гръб на всичко, което си успял, за да има с кого да си изпиеш кафето.

Колко свободни часове на ден имаш? Какво би могъл да правиш на мястото, което живееш за да се чувстваш по-добре?
Дори и да си там за да печелиш, прави нови неща. Можеш в почивния ден да идеш до други градове в близост като турист. Може веднъж в месеца да правиш нещо екстремно. Изборът е твой.

9.   7 Не знам, какъв е "нашенския манер", но аз си имам всичко, което съм искал.

10.   Ако се застоиш в чужбина ще започнеш рано или късно да свикваш, ще се решиш да похарчиш спестеното там и тогава... наистина за какво е всичко това? Колкото по-рано се върнеш, толкова по-малко ще съжаляваш, че си си тръгнал.

11.   9какво ми се обесняваш на мен? Човека е поискал съвет... Това е моята гледна точка... Имай си каквото искаш да си жив и здрав, не е нужно да се доказваш на напълно непознати хора.