Споделена история от В чужбина

Изпращане на мравки?
Здравейте, момиче на 17 години съм. Занимавам се с отглеждане на мравки (не е никак разпространено в България, интерестно хоби). Хората си правят колонии, като за старт на колонията им трябва царица, която да снесе яйцата. Излюпват се мравки, интересно е да ги наблюдаваш през стъклото, вижда им се начина на живот и много може да се научи. Как си пренасят зрънца, яйца. Фермите се правят от издълбан ю-тонг и се покриват със стъкло. Но, това лято искам да продавам царици за другите държави. Плащат много- 10 евро на царица ако е от по-хубав вид. А не се намират сравнително трудно.. Та, искам да ви попитам, проблем ли ще е ако ги пращам по бг пощи? И въобще проверяват ли пратките? Ако кажа примерно че не искам да се вижда съдържанието на пакета, ще ми направят ли проблем? Някой по-запознат да сподели мнение!

Коментари

1.   Забранено е. Дори да не беше, пощата е опасна за мравките - жега или студ. Намери зоо такси компании.

2.   Това е много сладко.. >. <

3.   Със сигурност, едва ли някой друг е изпращал мравки за чужбина. За това, отиди до пощата и си задай въпроса. По принцип, там имат един списък с разрешени неща и по него работят. И тъй като, мравките едва ли са в този списък, не знам какво ще ти отговорят. Освен да ги замаскираш с нещо с нещо друго. Или из форумите да попиташ как е в другите страни.

4.   Как си го представяш да изпращаш мравки по пощата, на дълги разстояния? И то живи? Надявам се да е шега.

5.   Пробвай веднъж - прати една царица до друг адрес - ако я няма или е умряла - не пращай повече. Мисля че не биха отворила малка пратка-
все пак ги слагай в кутийки. Успех

6.   Пратки се проверяват.

7.   Как ще дишат в плик? Ами ако я смачкат

8.   Има специални конвенции и регламенти за преноса на животни и растения. Прочети в сайта на агенция митници има подробна информация за преноса на животни.

9.   Аз си търся царица за колония. Може ли по някакъв начин да се свържем?