Споделена история от В чужбина

Норвегия
Здравейте,
Искам да попитам мнението ви за тази северна страна. Не се интересувам да живея там, просто ми е любопитно как са хората, културата, храна, образование и други? И тези които живеят там, как бихте я оценили? Благодаря за вниманието!

Коментари

1.   Високо развита, социална, уникална. Никаква престъпност, демокрация, утопия направо. Интересна кухня, хубава природа.

2.   Barnevernet.

3.   В коментара на номер 1 е вярно само, че има хубава природа. Както навсякъде по света. Номер 2 е прав. Децата са грижа на държавата, възрастните- също. Иначе болшинството от хората са кротки, дресирани, усмихнати, не лъжат, не крадат, но... нечетящи, не много интелигентни, без респект към образование. Не комуникират със съседи, неемоционални, мързеливи. Иначе със самочувствие. Храната е еднообразна-месо и риба в общи линии, не умеят да готвят, ядат сандвичи. Нямат афинитет към облеклото. Еднакви. Скучни. Матрица. Много по-различни от нас. Не се оплаквам, признават ми образованието, осъществявам мечтите си и един ден ще се върна у дома.

4.   Хубава старана е. Красива природа. Всичко е уредено, няма хаос, хладно е, зимите са дълги. Залагат много на здравеопазване, образование и човешките права се спазват. От друга страна ако не обичаш точността, строгостта при изпълняване на задължения от всякакъв тип, не си за тук. Също така е много скъпо, сметките за всичко са много високи. Имат много риба, морски и речни продукти, ако обичаш риба е страната за теб. Самите норвежци не харесват чужденците и не ги искат, освен ако не са лекари или инженери, технолози и т. н Ако искаш да станеш студент тук, приготви се за много учене, скъпотия и надути младежи! Успех :)

6.   Влюбена съм в Норвегия и изпитвам страшна носталгия към нея! Тайно си мечтая отново да се върна там!