Споделена история от В чужбина

Екскурзия ?
Здравейте, аз съм на 19 години, миналото лято не успях да отида никъде, дори на море не съм ходил, имах проблеми. Тази година ми се иска през месец юли или август да отида на екскурзия някъде в чужбина.
Преди около две години ходих с близките си до Румъния, но беше толкова кратка екскурзията тогава, че почти нищо не помня, а бях на 17. Харесват ми следните държави:
Украйна, Литва, Италия и Чехия.
Не мога да реша коя от четирите е най-подходяща или по-точно коя от тях е най-интересна?
Благодаря ви за вниманието :)

Коментари

1.   Аз лично ще започна с Чехия! По-достъпна е финансово, а има мног да се види и опита.
След това - Италия. Можеш да я обикаляш с години, а ако си падаш по виното, няма да ти стигне и един живот. Но е и най-скъпата от 4те дестинации.

2.   Италия. На мен ми харесва заради идторията и постройките на римляните

3.   Рим, Италия - КАТЕГОРИЧНО

4.   Не съм бил в литва, но от останалите 3 определено Италия. Чехия и по специално Прага са страхотни, но в Италия където и да отидеш няма да сбъркаш, а и полетите са много евтини до там. Украйна е интересно място но има и по интересни в Европа.

5.   Отиваш в някоя туристическа агенция, взимаш си каталози и виждаш какви екскурзии се предлагат, за колко дена, с какво ще се пътува и тогава решаваш кое ти изглежда най-интересно и съответно за кое имаш пари, защото има страхотни круизи с кораб... ама цените са плашещи. За мен Италия е страхотен избор, била съм там 2 пъти и с удоволствие ще ида пак. Първия път бях на екскурзия във Венеция-Падуа-Пиза- Флоренция, а втория път само в Рим, но и двата пъти беше страхотно! В другите три изброени от теб държави не съм била, но със сигурност и там има какво да се види. Франция също е много красива, въпреки че не си го включила в списъка си. В Гърция също е приятно... изобщо списъкът е дълъг, за това си вземи каталог от някоя агенция-няма начин да не си харесаш нещо.

6.   Аз лично бих избрала Литва... Не съм ходила в нито една от 4-те, просто ми звучи най-интересно...

7.   Благодаря ви за отзивите.

От автора

8.   Не съм ходил в Украйна. На въпросът ти коя е коя най-подходяща, ами то всички са подходящи, но най-интересна без съмнение е Италия. Само, че през юли, август там е лудница и цените са високи. През лятото е хубаво да се ходи на север, а през есента и напролет на юг. А иначе където искаш отиди, все е интересно.