Споделена история от В чужбина

Катастрофирах в Германия
Здравейте, преди седмица се блъснах с един моторист. Вината е моя тъй като излизах от път без предимство а той беше на пътя с предимство, огледах се 2 пъти така и не разбрах от къде дойде. Движех се с 3 км когато се чукнахме странично, щетите по мотора са няколко драскотини, човека е жив и здрав и без наранявания. Обадих се веднага на полицията дойдоха описаха ситуацията, казаха ми да дам личните данни на моториста на застрахователя ми за да покрие щетите тъй като аз бях виновен, направих го още на същия ден, само да допълня че автомобила ми е с немски регистрационни номера и немска застраховка също и имам постоянен адрес тук. Полицая ми каза, че няма нужда да хода в полицията всичко ще ми дойде по пощата. Минаха 2 седмици нищо не е дошло. Въпроса ми е каква според вас ще е глобата за подобно нарушение?

Коментари

1.   Питай във форумът Родени в България.

2.   Няма глоба. Ще минеш на по голяма класа на застраховката и ще плащаш повече.

DD

3.   Извод-българите сме най-лошите шофьори в цяла Европа.

4.   От опит ти казвам, че си постъпил много добре като си си признал вината и сам си си обадил на полицията. Така се реагира правилно. Ако пак те попитат относно катастрофата казвай, че ти е за пръв път и си се почувствал много зле. На мой познат който не си призна му взеха книжката за 1 година. Според мене около 100 евро максимум а може и много по- малко. Скоростта ти не е била превишена, даже напротив.

5.   120 евро ориентировъчно (зависи дали си имал знак СТОП или не, както и от други неща) и една точка във Фленсбург. Ако си бил на светофар - към 400 евро. Това в случай, че наистина няма пострадали. Ако има, могат да ти отнемат книжката и/ или до пет години лишаване от свобода (евентуално с пробация).

6.   На знак става въпрос 'пропусни движещите се по пътя с предимство''. Обвиненията са лишаване на право на път и нанасяне по небрежен начин телесни повреди. Човека е леко натъртен но от полицията правят автоматичен протокол за нанасяне дори и на незначителни щети като натъртване го водят така. Полицая ми каза, че за да ме лишът от свобода става много трудно и почти невъзможно. Ще се размина с глоба и забрана за шофирано на територията на Германия в продължителност 1 месец, без да ми взимат книжката.