Споделена история от В чужбина

За Чужбина, мотивация!
Здравейте как да се мотивирам да замина в чужбина. Държава в която мога да пробия с (фотография, изкуство, и т.н). Неща от този тип? Къде е добре, като страна за живот от към работа. И може ли човек да изкарва добри пари, за да си купи имот само с този тип работа?

Коментари

1.   Недей да стоиш в България - държава без бъдеще. Обвиняват младите като нас, че е тяхна вината България да е в това положение, защото сле бягали. Но то, ако нямаше от какво да бягаш, щяхме да си стоим тук, нали така? Щом си се замислил за чужбина, значи и теб те е осъмнило нещо. В Западна Европа изкуството се цени и хора като теб изкарват добри пари. Баща ми е художник и има приятели в Австрия и Франция. Съжалява, че не е имал възможност да замине и той. По принцип изкуството е рискована работа, но когато го искаш, нещата сами ще се наредят. Има място за всички под слънцето. Пожелавам ти успех!

2.   Аз самият живея вече почти 30 години в чужбина ище ти кажа мнението си:
- Мотивацията ти трябва да ти исва отвътре. Ако се нуждаеш от външна мотивация по-добре си стой вкъщи.
- можеш да пробиеш с много неща, стига да си по-добър от останалите. Важи за всички професии.
- Специално в споменатите от теб сфери на работа - понеже в България се наблюдава т. н. brain drain, тоест изтичане на мозъци, част от истински добрите хора на искуството вече са в чужбина. Тоест тук имаш по-малка конкуренция. Ако отидеш например в Ню Йорк ще ти бъде далеч по-трудно, защото там се е събрал световният елит на тези професии. Ако не можеш да пробиеш в България, защо си мислиш, че в чужбина ще ти е по-лесно? Напротив, даже ще ти е по-трудно. Понеже аз самият се интересувам от фотография, преди време открих в мрежата едно момче, бургазлия, казва се Евгени Динев - Снима страхотни пейзажи основно в БГ, ходи по баири и чукари с дни за да хване момента, има си страница, продава снимките си и очевидно се справя добре. Само като пример, че когато си по-добър от другите, можеш да пробиеш и у нас.

3.   Мързелът, песимизмът и желанието да избягаш от себе си са най-добрата мотивация да емигрираш.

4.   Поредният мечтател, дето си мисли, че чужбината ще го направи милионер само щото е благоволил да отиде там.
От такава работа пари чак за имот трудно ще изкараш, където и да било.
Хора със стабилни професии и доходи бачкат с години, за да си позволят, какво остава за такъв тип несигурна работа.
Иначе щом даже розовата ти представа, затова как ще се развиеш навън не ти е достатъчна мотивация, друго не знам какво

5.   Фотографията е тип хоби от много години. На запад има машини навсякъде където си вадиш снимките какъвто искаш формат в бутката за 2 минути.

Имотите пък варират според държавите. Цените се определят от типа жилище, квартал, локация, обекти в района и хора живущи в зоната

6.   Извиненията ми, но смисъл да това няма!
One girl