Споделена история от В чужбина

Живот в Латинска Америка и Карибите
Здравейте!!! Някой ходил ли е в Бразилия, Аржентина, Уругвай, Колумбия, Панама, Доменикана, Пуерто рико? Как е живота там? Много харесвам латино музиката и латино сериалите и ми иска да отида там. От септември ще бъда четвърти курс и се чудя дали да не отида в чужбина за магистратурата. И там има университети, но не знам испански знам горе-долу английски, а и е доста пътуването със самолет, но може да е по-добре. Знам че има бедни държави като Боливия, Никарагуа, Венецуела, но Бразилия и Аржентина са добре развити.
Мъж на 23

Коментари

1.   Тези държави не са много по-развити от България с изключение на Пуерто Рико, защото те са американски протекторат. Първо, за да заминеш там и особено ако искаш да учиш ти трябва перфектен испански, в Бразилия португалски, а в Пуерто Рико може и с английски. Но имай предвид, че това са страните с една от най-високата престъпност в света. От изброените особено Панама и Доминикана са пълна мизерия, а престъпнсотта е в пъти по-виско от тук. Уличните банди се стрелят направо по улиците.

2.   Имат уникални плажове и времето е топло. Не е лоша идеята :)

3.   В Южна Америка освен за седмица в защитените курорти нее е редно да се ходи. Пропит е от престъпност тоя континент. Особено в Мексико.

4.   Чили също е добре развита. В Бразилия се говори на португалски, не на испански. Испанският е сравнително лесен.
Не съм ходила в никоя от държавите, само съм учила испански и харесвах латино сериалите и много от песните.

5.   Бразилия добре развита? Мизерията граничи с тази в Африка, за Аржентина не знам, но латиноамериканските страни не са цвете за мирисане ако става въпрос за живеене. Отиди на екскурзия, пообиколи и виж за какво става въпрос.

6.   Специално за бразилците съм чел много истории на известни бразилски футболисти. 90% от тях идват от невероятно бедни семейства. Дори някои са ходели по клубовете, само за да ядат, защото там са им давали безплатни сандвичи от разни благотворители предимно известни футболисти, играещи в Европа. Иначе просто нямало какво да ядат. Много бразилски, арженстински и всякакви латиноамериакнски футболисти са казвали, че там ставаш или мафиот, или футболист. Друг начин да излезеш от мизерията няма. И ако не са станали футболисти е трябвало да продават дрога, за да ядат. Там футбола до известна степен затова е религия, защото той е предпазил много деца от престъпния живот.

А в централна Америка е още по-зле. Особено такива като Мексико, Салвадор, Панама, Гватемала, също и карибския басейн. Това са държавите, държащи първите места по убийства. Там дори и на почивка се ходи само на определени места и се мианва по определени охраняеми маршрути. Туристите виждат само лъскавата и строго охраняемата част, където не се допускат местните току-така. Но това е само по туристическите места. Останалото е леш, мизерия и престъпност.

Един приятел е ходил в Мексико, понеже е национал по водна топка и имаше мач. Каза, че там почти всеки по улиците е ходел с патлак, а който може да си го позволи си бронирал колата в случай че стане престрелка на пътя да не стане случайна жертва. Те самите латиноси масово бягат в САЩ и Европа, а ти си тръгнал там да ходиш.

7.   Само Чили - всичко останало е развалини и стрелба. Да отидеш да учиш в Колумбия означава да си голям наивник, заблудено теле и т.н. Шансът да се върнеш жив може да е над 50%, но не много над. За сметка на това може да си намериш "работа" в нарко индустрията. Но важното да ти харесва музиката - като гледам мозъкът ти е колкото на посредствен сервитьор.

8.   Латинска Америка не става за живот, но щом харесваш тяхната култура, ти препоръчвам Испания, Лос Анджелис, Маями, Пуерто Рико, Югоизточните щати на САЩ...

9.   Централна и Латинска Америка са само за почивка и екскурзия. Лично аз, не виждам какви предимства имат пред България.

10.   Знам че в Бразилия се говори португалски. Аз не решил, че като завърша догодина университета в България, София ще отида там. Европа не е много добре сега, особено в Германия където е пълно с турци, араби, бежанци, сърби и т. н.

11.   Бразилия е бедна страна разкъсвана от престъпност, виж и БВП на човек ако обичаш, средната заплата там е 250€

12.   Все пак Бразилия не е толкова бедна в сравнение с България. Футболът и волейболът са религия там. Националният им отбор сега е не е много добър, но все пак той най-много е спечелил Световното 5 пъти, повече от Италия, Англия, Франция и т. н. И не съм решил още както написах в 10 коментар, просто попитах ако има някой който е живял в тази част на света да пише, явно не е добре. Автора

13.   Провери GDP Ppp per capita, доста по-зле е!

14.   Прави сте, ако бих отишъл там да живея ще избера Бразилия, Аржентина, Чили, Уругвай и Мексико. Доменикана, Куба и Панама също са красиви държави, Венецуела и Никарагуа само на екскурзия бих отишъл там, да живея НЕ. Автора

15.   Брат ми (не роден просто много близък приятел)е счетоводител в Бразилия и дава мило и драго да се махне от там въпреки, че е в много добро финансово състояние , стои там само заради близките си. От 18 годишен работи на едно и също място и се ядосва, че заплатата на първо стъпало не е мръднала от 10 години приблизително. За 6 работни дни, понякога и 7 с 2-3 почивни дни в месеца и купища работа заплатата на начален служител е към 150-200€. По плажовете от него знам, че положението е плачевно. Само на частните плажове било търпимо, но и там са били нагъчкани като копърки. Имом познати и в Аржентина и Перу, но за там не съм разпитвала толкова много.

17.   И аз обожавам латинска америка но има голяма престъпност и е много опасно буквално могат да те убият и без причина(това го знам от един колумбиец) там уж се борят с насилието и по лошото е че насилието идва и от полицията към народа и обратното иначе климатът е хубав в курортите се държат много добре и аз обожавам латино музика

18.   Трябва да си много внимателен, къде ще се заселиш. По-ниските слоеве на обществото им са ОТВРАТИТЕЛНИ ХОРА.