Споделена история от В чужбина

Полша, Литва, Румъния или Испания?
Ох харесват ми и четирите като култура, природа и т. н. Най-лесно ще науча испански (вече го уча). Най-труден е Но има ли работа в тези трите? Имам дипломи по Бизнес администрация и Комуникации и Маркетинг.

Обожавам градовете Люблин, Бялисток, Вилнюс, Клуж Напока, А Коруня, Виго, Канарите. Ще се радвам дай Боже да се оженя за местна жена, че да бъдат свързани децата ми с тези места. Но къде ще си намеря работа най-лесно? Знам английски и съм учил френски в гимназията, а наскоро изкарах испански курс А1. Но харесвам и полския. Полякините са красиви. Румънците пък са ни като братя, а Литва също е интересна.

Коментари

2.   Аз бих избрал Полша. За мен тя се развива прекрасно, съвременни хора са, а българските дипломи се признават в ЕС, така че смятам че ще си намериш работа, в която и да е от четирите.

3.   Румъния. Сериозно ли? Тя е същата, като България.

4.   Избий си от главата Румъния!! Мисля че в испания е най - добре да отидеш, въпреки че и там положенито не е розово. Литва се развива добре за момента, чувам добри отзиви. Половин Полша вече е в Англия, за да са тук значи и там не е добре... Успех

Сподели коя държава си избра?

5.   4 бе със сигурност няма да избера Англия с тези терористи там. Какво правиш в скъпия Лондон не знам, но там е опасно.

6.   А Гърция?

7.   Испания Другите държави са на същия хал като нашия

8.   Аз имам чувството, че един и същ човек пуска поредица от теми с различни държави, за да се бъзика с нас. Полша, Литва, Румъния или Испания? Русия или Украйна? Испания или Турция и какви ли още не подобни недосмислици. Сега очаквам да видя тема, къде е по-добре в Бангладеш, Пакистан или Бенин? Или нещо от сорта, двоумя се къде да имигрирам, в Ел Салвадор, Уганда или Папуа Нова Гвинея, и трите много ми харесват. Никой сериозен човек не се чуди между 4 държави или пък между държави, които имат по-нисък стандарт от този в България.

9.   8 Полша и Испания са с по-висок стандарт. Варшава е като Ню Йорк пред софето.

10.   Полша не е много зле, Испания също. Испания има хубав климат, жените им са красиви, музиката им много ми харесва

12.   В Испания има работа само за жени камериерки и гледачки на старци. Румъния и Литва са аут, пропаднали са колкото нас. Харесвам Полша, но и те са с ниски заплати. Сега се ориентирах към Ирландия. Знам местния език, което е предимство (Румънски и литвенски не ми се учи, а полският е труден).

Автора

14.   10 хубав климат да, но повечето испанки НЕ са красиви.

15.   Авторе, литвенски език няма, нарича се литовски. В Испания, Полша, Литва, Румъния, както и във всички останали страни на ЕС всякаква работа, но е важно и ти каква квалификация имаш и за колко си съгласен да работиш. В Испания има българи на всякакви позиции от професори, зъболекари, адвокати и програмисти до шофьори, чистачи и берачи на плодове. Ясно е, че ако идеш като инженер или химик, ще имаш шанс да работиш като такъв, но ако идеш с голо средно образование и обща култура на ниво "литвенски" език, най-много за сервитьор или носач на мебели да те вземат.

Не познавам нито един млад квалифициран българин в чужбина, с ясни цели и отлични езикови познания, който да не е достигнал добра професионална реализация в чужбина и обратно не познавам нито един българин със средно образование, без особена квалификация и слаби езикови познания, който да не се оплаква как му давали само черна работа, как не ги уважавали местните българите и други подобни.

А, най-интерсното е, че подобни хора дори твърдят как знаели английски или немски или испански перфектно. Първо, един език може да се владее свободно или отлично, ако да кажем имаш диплома за ниво С2, но перфектно никога, защото перфектно значи съвършено.

16.   15 за твое сведение имам Американска дипкома за висше.

17.   И работих в 2 американски компании. Мислиш ли, че не знам английски? Та над 70% от форумите и сайтовете които чета са американски.

18.   Ми ако има диплома от Американския, що ще ходиш в чужбина? Тук можеш да си намериш доста сносна работа с тази диплома. Зависи и какво си завършил все пак.

19.   18, ама аз не се разбирам с българи.

20.   Румъния е циганска и пропаднала държава, кат нас са. Испания е що годе добре. Повече от половин Литва се изнесе в чужбина. Полша се оправя през последните няколко години, все повече поляци се прибират от чужбина. Но избора си е твой.

21.   Така е, 20. Отдавна не мисля за Румъния. Но и за Испания вече не мисля, като език, хора и култура Португалия ми е по-приятна. Полша ми се струва сива и студена страна, студена като хора, резервирани са, така е и Литва, но поне Вилнюс е по-красив от Варшава. Минах и курс по немски. Евентуално ще е Германия или Швеция за пари, а мечтата ми е с натрупаните пари да се установя в Португалия.

22.   Пак тема от лудия "географ". Абе Льольо, що не добавиш Чад, Уругвай, Лаос. Много ти е постно въображението с Румъния.

24.   Класацията на държавите по Социална Мобилност (възможности за развитие по социалната стълбичка) би могло да ви послужи за вземане на такова решение, в случай, че е важно за вас този критерий. Ето линк:

https://www.visualcapitalist.com/ranked-the-social-mobility-of-82-countries/

25.   Отказах се от Литва (лош климат и малко хора) и Румъния (все едно да си у нас но с гаден език). Испанците са груби, агресивни и злобни хора. Та остава Полша.