Споделена история от В чужбина

Италия
Здравейте. Тази година завършвам университет в специалност английски език и италиански. Искам когато завърша да се преместя да живея в Италия. Ще изкарам магистратура в сферата на туризма, защото и средното ми е такова. Въпросът ми е дали си струва да се пробвам там. Искам да работя в туристическия бранш. Говоря перфектно английски, италиански и малко немски. Кои части ми препоръчвате? Засега най-мното ме грабна Флоренция

Коментари

1.   Флоренция ми е любимия град в Италия, толкова е красив, има много забележителности. Препоръчвам ти или него, или Северна Италия, тя е по-добре развита от Южна според мен. В северната част например се намира Милано.

3.   Болоня с 2 ръце. Развит бизнес град, град с много млади хора, град с много културно-исторически забележителности. Все пак не е и много пренаселен и имаш перфектни връзки към цяла Италия и западна и централна Европа.

4.   Рим категорично е мой фаворит.. И аз знам италиански и съм ходил в няколко града там, ама Рим си ме грабна. От южните градове е хубаво в Бари, а от северните съм бил в Милано и Генуа, ама бих избрал Генуа..

5.   Живея в Лондон имам много колеги италианци, защо ли?

6.   Само стой настрана от повечето български дружинки. Казвам ти, опасно е. Половината са затворени в някакви хралупи и едвам чакат петъка, да се напият и надрусат "пу думашну", защото 50-100 евро за вечерта им се виждат "непосилни". Освен ако не харесваш простащина и ганьовщина де. Тогава ще е добре за теб :)