Споделена история от В чужбина

Най-интересната държава
Здравейте. Аз съм младо момче, което има намерение да емигрира в друга държава. Искам да ви попитам коя държава в Европа е най-интересна за живеене. В смисъл, коя не е скучна като например Германия. Цялото ежедневие да е свързано само с работа и вкъщи. Интересувам се за държава в която живота е по-интересен и не толкова сив.

Коментари

1.   " В смисъл, коя не е скучна като например Германия. Цялото ежедневие да е свързано само с работа и вкъщи. "

Не мисля че ще откриеш страна в света, в която да няма множество хора, които работят и след това се прибират вкъщи. Има и такива, в които никои не работи, но се съмнявам, че ще ти харесат.

2.   За мен Испания е много колоритна държава.

3.   Сирия, Южен Судан и Сомалия са много интересни и вълнуващи страни. Ежедневието е пълно с приключения и вълнуващи моменти и човек живее за мига и се чувства жив понеже няма гаранция, че ще е оцелее до следващия ден. Адреналина и ендорфините, които се отделят те карат да се чувстваш невероятно. Ако тези дестинации не те привличат мога да ти предложа например Йемен където все още действат клетки на Ал Кайда, които обожават чужденци. Сигурен съм, че няма да скучаеш :-) Ако и това не те привлича обмисли Гана като дестинация, там полиция почти не съществува и хората уреждат разногласията си чрез въоръжени конфликти, това ще те държи настрана скуката.

4.   От средата на 90-те се пуснах по света. Работил съм в Испания, Гърция, Германия, Англия, за кратко време в Италия и Дания.
От всички места най- яките ми преживявания бяха в Испания. Но тогава бях млад. Работа, купони, красиви жени, фестивали, руски проститутки и прочие забавления. Питай който искаш, който е работил в Испания, всеки ще ти говори за веселби. Ако не бях дърт с деца и жена, направо се пускам отново в Испания, там е живота.

6.   Франция е много интересна държава. Париж и Френската Ривиера - просто няма скука
Говоря от опит.. В Париж живея от години

7.   И аз мисля, че ако търсиш социален живот, трябва да се насочиш към Южна Европа - Испания, Португалия, Италия или Ейре, която макар и северна страна ме изненада с по-южняшки манталитет. В 1 посред нощ центъра на Голуей - 80-хилядно ирландско градче бяха пълни с хора.

8.   България

9.   Никоя държава не е твърде скучна. Навсякъде има какво да се види, има разни места, на които да се забавляваш. А масово в целия свят хората работят, за да оцеляват и после се прибират вкъщи. Към въпроса ти, аз много харесвам Испания. Изключително оживено, приятно, забавно и интересно място за мен. Най-хубаво ми е било по центровете на испанските градчета. Чува се музика, млади хора се смеят. Толкова много изкуство по улиците- художници, музиканти, танцьори. Имам уникални спомени там.

10.   Навсякъде голяма част от времето на хората преминава на работа или във вкъщи. Ако има от какво да изкарваш пасивни доходи може и да не работиш.

11.   'Младо момче което иска да се премести във страна която не е скучна'.

Щом ти се живее и искаш парти място - канарските острови.