Споделена история от В чужбина

Доброволчество
Здравейте. Накратко за мен. На 27 години съм и с всеки изминал ден осъзнавам, че не съм щастлива от начина си на живот. Много искам да замина за чужбина, но нямам професия, с която да замина. Имам висше образование, но не мога да си намеря работа по него, като в последно време не искам това да работя. Искам предизвикателства.
Та в този ред на мисли дали някой е бил на доброволчески проект или проект като цяло в чужбина? И може ли да ми препоръча свестни и добри фирми, които предлагат такъв вид проекти?
Винаги ми е било голямо желание да изляза от зоната си на комфорт и да отида на такъв проект.
Ще съм благодарна да споделите вашето мнение и опит :)

Коментари

1.   На мен от училище ми бяха казали за организация която изпраща хора на определени точки от света, мюнхенска, но твърде екстравагантни ми се струват на мене местата, макар че с тези бежанци навсякъде по европейските държави трябва да има такива проекти, смисъл няма да се наложи да ходиш в хаити. Но трябва да кажа че страшни неща съм чувал за неща случили се с "доброволки".

2.   http://www.humana.org

http://jardins-shambhala.weebly.com/english.html

За тях се сещам в момента. Защо в чужбина? Какви интереси имаш?

3.   Здравей,

Аз съм бил доброволец, но във бизнес за да добия опит по специалността и да си увелича шанса за работа по професията.

Какъв вид доброволчество търсиш? Хуманитарно, екологично, със животни, индустриялно?

Доброволчеството е безплатна работа.

Дай повече детайли моля.

4.   Аз съм на същата възраст и имам същото желание. За Испания най-вече, за да науча езика.

5.   Мъж ти трябва, а не доброволчество.
Ако си щастлива и задоволена, ако чувстваш капацитета си над 100%, тогава можеш да мислиш да даряваш на другите (време, пари, грижа, внимание... и каквото се сетиш още).
Освен това имаш още много задачи - тук и сега. Първо да създадеш стабилна връзка, след това семейство, след това няколко деца...
Това само от биологична гледна точка. Оттам-нататък смятай другите аспекти на живота.

6.   Доброволен секс, ако предлагаш ще стане лесно работата. Избери си само климат, който ти харесва. Надявам се не си грозна.

7.   От автора:
Благодаря на всеки отделил от времето си да сподели опит, а няколкото коментара не по темата, ще ги подмина.
Защо искам в чужбина? Искам именно в чужбина, за да се сблъскам с нови хора, нови култури. Като цяло оглеждам всички варианти с доброволчество, нямам някакво по-голямо желание за дадена област.
Благодаря за коментар 2, ще проуча сайтовете обстойно.

8.   Защо в чужбина?

Нима тук не можеш да си полезна и да бъдеш доброволец? Аз работих 2г. за нищожни пари, за да бъда полезна на хората. Щастливите усмивки на децата ми бяха най-големия подарък.

Ме

9.   На същите години съм, момче. Разбирам защо искаш да ходиш в чужбина. Най-вероятно още не си намерила призванието си и искаш да допринасяш, да се чувстваш полезна за хората и да усещаш дълбоко вътрешно удовлетворение и смисъл. Преди години започнах да пътувам със същата цел. Обиколих много, видях много. Натрупах много житейски опит и светогледа ми се разшири. Сега съм в България и се записах да уча, това, което ме кефи.Мислех си, че ми е късно да уча, но все пак се записах. И се оказа, че изобщо не съм бил прав. От както се записах се откриха страшно много възможности пред мен. Запознах се с много хора и си намерих приятелка. Сега смисъла на живота ми е да съм доброволец тук, в България. Участвам в много неща и се чувствам добре, когато виждам, че заради мен, някакви неща се променят. Не знам за теб какъв е смисъла, но за мен смисъла е да се развивам, да градя и да съм полезен за обществото.