Споделена история от В чужбина

Полицай в ЕС?
Здравейте! В момента съм 11 клас и от доста време се замислям за полицейската професия. Понеже... всички знаем как е полицията в България съм се насочил към държавите в ЕС. Много от тях приемат кандидати за полицаи без гражданство стига да си гражданин на държава в ЕС. Въпроса ми е струва ли си да напусна България и да се реализирам като полицай в чужда страна? Полицейската работа винаги ми е допадала, но това в България не е това, което би трябвало да е.
В момента съм се насочил към Германия или Англия. Говоря много добре и двата езика, следователно няма да са ми проблем езиковите тестове! Вие имате ли предложения за други страни? Искам да Ви благодаря предварително!

Коментари

1.   Ами щом си добре с немския, правиш Ausbildung за полицай в Германия и ставаш полицай. В момента има търсене на кадри, които владеят езици. Българският ще ти бъде от полза.Не си правя майтап. Преводач съм към съда и има доста работа.

2.   В Германия ще си добре, още по време на обучението (3 години) ще взимаш 1075-1200 евро, после можеш да стигнеш до 2500-3000 и вече ако много напреднеш, докъм 4500, но това е по-скоро рядкост. В Германия полицаите са уважавани, вършат си работата, не си рискуват нито работата, нито хубавата пенсия за рушвети, имат добро реноме. Добре са оборудвани. Не се пенсионират толкова рано като в бг, а след една възраст минават на канцеларска работа, примерно в архива, докато им дойде ред за пенсия. Което пак е по-рано от 67 г. както е за повечето хора. Трябва и да покриват норматив по време на цялото служене, дебелак полицай в Германия няма да видиш. Работата е сигурна и условията са добри. И се търсят кандидат-полицаи.

3.   В Германия няма как да станеш полицай без Немско гражданство. Дори мисля (не съм сигурен), че и с натурализирано гражданоство не може, трябва да си с наследствено такова. И добри, добри... колко да са ти добри познанията? С1 от Goethe Institut имаш ли?

4.   Благодаря номер 1 и 2! До номер 3 - проверил съм понеже имат недостиг на кадри приемат и без гражданство стига да си гражданин на страна-членка на ЕС, уча в езикова гимназия и съм с C1.

5.   Номер 3, проверявай си знанията, преди да подвеждаш хората. Няма никакъв проблем за чужденци да станат полицаи в Германия, ако си покрият нормативите за постъпване.

http://lmgtfy.com/?q=polizist ohne deutsche staatsbürgerschaft