Споделена история от В чужбина

Работа в чужбина
Здравейте,

Имам един въпрос, който може да ви се стори малко глупав, но все пак ще го задам. Моля, не се заяждайте. Какво може да работи в чужбина един 21-годишен младеж без висше и с английски на ниво B2? Наясно съм, че няма да съм директор на банка, но все пак трябва да има нещо, което да мога да правя. Говорим за някоя държава от Централна Европа например Чехия или Унгария. Хора, които имат опит да споделят.

Благодаря предварително!

Моля редакторите да публикуват темата.

Коментари

1.   Стани готвач в България, хвани си после, каква да е работа в кухня там и завърши някакво образование, което ще ти даде по-добри преспективи.

2.   Английският се води норма за комуникация. Колкото по-добре го владееш - толкова по-добре. Работата е там че във други държави, конкретно селектираните, езика е друг. Намирането на работа би те затроднило. От друга страна, липсват ти умения и квалификации. Бъдещето ти би било имало по-голям потенциал ако учиш или изкараш курс. Виж какви курсове се предлагат във страната или на вън.

За Германия имаше една програма май 'The Job of My Life'. Пращат те на обучение като сладкар например за 1-2 години, платено, като после получаваш и сертификат. Добиваш и опит и квалификация.

Всъщност дори това да не е. Ученето е важно. Ако можеш да практикуваш, доброволстващ за опит ако ще, проекти за правиш - всичко ще ти е плюс. Трябва да си излезеш от комфортната зова. Дай за да ти дадат. Учи нещо и практикувай.

Дори нещо такова да е като горе споменатото. Просто проучи. Замисли се за интересите си. Проучи пазарите и потенциала, как се прави СВ, как се прави интервю, как се държи човек.

Българите са много необразовано балканско племе. Влдори първото ти изречение изразява протекционизъм въз основа че ще бъдеш съден и ще ти се обяснява колко си глупав от неудачници.

Нелепо е толкова много млади хора да си загърбват потенциала. Трябват умения, трябват и квалификации. Ако имаш знания пък и умения и четеш книги и свой бизнес може да основеш.

Писах от телефон.

На теб Успех!

3.   Защо изобщо ще ходиш в Чехия или Унгария. Познавам хора, които са работили там, и не са били особено доволни.
Давай в Англия, Германия, Дания, Белгия или Норвегия.
Аз съм на 27 и от три години работя в Англия. С висше образование съм, английски малко над средното ниво и с книжка. Нямах никакви близки и роднини, които да ми помагат, и буквално започнах от нулата. Живял съм в кампове с каравани, бил съм на полета и в пакхаусове. Блъскал съм по 12-15 часа на ден и тн. Абе бях в калта година и половина. Но хубавото в чужбина е, че ако имаш малко повече акъл, можеш да се развиеш.
В Англия има работа колкото си искаш. Ако имаш книжка ще ти е още по- лесно. Можеш да станеш шофьор разносвач, примерно

4.   "За Чехия мога да кажа, че трябва да се внимава изключително много, особено с тези работни позиции за складовете. Последно, много хора познати ми се оплакаха, че ги карали да работят по 10 часа по 6 дена в седмицата, за има няма 600 евро на месец( квартирата и храната не са включени).

Знам за случай дето са му минали през стъпалото на работника с мотокар и са му ампотирали 3 пръста. Чехите са го разкарали с цел да не платят компенсации или някакви обезщетения. "

Това е един мой цитат от друг форум.

5.   Точно в тези държави не виждам смисъл да ходиш. То ако ще ходиш там, по-добре си остани в България. Даже на морето лятото можеш да изкараш повече от Чехия.

Ако ще ходиш, върви в някоя нормална държава като Англия, Германия например.

6.   Точно както казва N1! Започни работа някъде и добий опит. Доброволствай и се тикай във различни индустрии и сред интелигентни хора от които можеш да научиш! Учи бизнес и създавай ти! Учи се на предприемачество!

Не търси Ти да си работник на предприемач!

7.   С английски на ниво Б2 трябва да изкараш 1 от международните сертификати за този език и след това можеш да работиш много неща в англо говоряща държава.
За държавите, които си избрал трудно би намерил нещо добро.
В Англия би могъл да си примерно разносвач на пратки или да работиш в супермаркет, но задължително дипломка за език иначе не става.

8.   Аз в момента съм в Чехия, идвам тук за трети път, но при познат, да си знаеш, че в Чехия не се печелят пари и не можеш да пестиш, парите ти стигат за квартира и сметки ядене, но до там.. работата е по 10 до 12 часа на ден до ден-два почивни дни, а ако не си чех много трудно можеш да си намериш квартира освен и ако няма кой да ти помогне, а до тогава ще си стоиш в общежития в които остават румънци, украинци и всякакви хора от западналите държави в европа. Иначе каква работа можеш да си намериш в Чехия? склад или завод, има работни места, но ти е нужен посредник за да те вземат на работа, понеже той ти оправя документите и те препоръчва на шефа. Ако ме питаш мен какво правя тук за пореден път, ами не плащам апартамент и пестя някой лев от там, и тука имам познат.. не споменах и заплатата, не вярвай на обяви в които заплатата е посочена в евро, тука заплатата се върти между 1000 и 1400 лева, заплащането на час между 5 и 7лв. , което значи, че за да изкараш добри пари трябва яко да си късаш задника при тази ниска ставка на час. Аз лично сериозно обмислям да опитам в Англия, понеже съм по добър с езика, а и да кажа в Чехия английския няма да ти помогне на работното място, само по магазини и спирки.

Успех.

9.   А за Полша същото ли се отнася? Много ме влече тази страна (минал живот ли, що ли).

10.   Да, отнася се и за Полша. Старната има по-високи заплати, но и еквиваленто по-високи цени. По-добре ще си в България, ако трябва, да живееш в Полша. А и освен това са расисти.

11.   Е да ама обожавам Полша, влече ме натам... Разбира се за работа ще предпочета Испания или още по-добре Ирландия.

12.   10, чехите са по-големи расисти и негостоприемни.

13.   Навсякъде в Чехия можеш да си намериш работа с английски в офис, стига да имаш компютърна грамотност.

Заплатите са малко по-високи от тези в България, но качеството на живот значително по-високо. Законите се спазват, изключително ниска престъпност. Хората не са дружелюбни, но пък са непукисти и не ти се бъркат в работите, което е свежа глътка въздух, в сравнение с клюкарите в БГ.

Големи пари няма да спечелиш, но според мен ще е полезен опит. В Западноевропейските държави има много по-големи изисквания за чужденци и по-трудно ще намериш нещо прилично.

14.   По-добре Полша от Чехия.

15.   до коментар 14,

Работил ли си в някои двете страни, че да правиш такъв коментар?