Споделена история от В чужбина

Живот в Дюнкерк/Дънкирк - Франция
Някой живял ли е в града Дюнкерк във Франция? Има ли работа? Учих френски в гимназията, не ми е много добър, но там имам хубави изгледи.

Коментари

1.   Имам чувството, че един и същи откачен мухльо гледа разни градове по картата и фантазира къде иска да живее. Не мреш ли ти за Ирландия, Полша, Литва и тем подобни в другите теми? Върви живей в Диарбекир. Ще се уредиш като надзирател в затвора и ще си добре.

2.   Здравей,

Аз живея в Париж.
В Дюнкерк никога не съм ходил. Като цяло знам, че регионът е с лош климат и икономически е сред западналите, но зависи ти с какво ще се занимаваш там. Ако имаш някаква професия инженер, финансист и пр, мисля, че ще е сравнително трудно да си намериш работа там, но кой знае. Ти с какво конкретно мислиш да се занимаваш?

3.   2 каквото и да е. Може с продажби нещо. Важни са ми контактите с местни.

4.   1, охарактеризирането на непознати говори за липсата ти на капацитет. Не ме забърквай в твоите емоционални терзания, моля те. Дали се дразниш ми е все тая.
Не е нужно да те познавам, достатъчно е да прочета какво пишеш. Написаното единствено те охарактеризира, не го правя аз.

5.   Номер 1, отдавна се каня да пусна специална тема за този същия откачен мухльо, който май наистина гледа картата и се чуди къде ли може да се скрие от себе си, но не разбира, че проблема си е в самия него и където и да отиде, ще бъде едно и също.

6.   5 и за теб се отнася коментар 4

7.   Във Франция ли?!

Недей!
Просто ще ти се стъжни живота...

Тук съм от 26г и се проклинам, че изобщо ги търпя...

8.   7 ами друг вариант са ми Ирландия или Испания, но Испания е циганийка и сазле с парите.

9.   7 кажи повече моля, ще е полезно. Предложиха ми работа в Де Панне, в Белгия близо до границата с Франция и се чудя дали белгийците са същите и дали да не живея във Франция пък да ходя на работа в Белгия.

11.   До номер 4 от 1 - обясни ни малко от малко защо точно Дюнкерк? Живееш наблизо, имаш прадядо оттам? Или може да пробвам да отгатна - чел си нещо за Втората световна, запомнил си името на града и си решил, че там ще е великата романтика да се заселиш и запознаеш с местните най-вече (нали това те вълнува). Не е нужно да познавам някого, за да си мисля колко му е капацитета по безсмислените му мечти.

12.   Не ми се говори за пустите французи...

От видяното през годините, мога само да те посъветвам да бягаш далеч от Западна Европа!

Чувам много позитивни неща за Канада!
Пробвай там!

Успех и късмет!

от 7

13.   11, ами в 9-ти коментар ти казвам. Предложиха ми работа в Белгия, близо до границата... не бях и чувал за Дънкирк до скоро и не знаех за Втората световна. Не обичам историята.

14.   до коментар 12

Добре съветваш момчето да опита в Канада но ще има ''няколко'' пречки.. но казват че мечетите нямат цена

1вото е че до Канада билета ще му е по скъп доста отколкото до Франция

2рото е че ако отиде нелегално да търси работа в Канада ще му трябват не малко пари примерно няколко хиляди евро и добър план за пред емиграционните на летището ако го спрат за проверка и го питат какво ще им прави в страната

В Франция тъй като Бг е в Европа ще му е в пъти по лесно да отиде и да започне работа и то легално без никакви разрешения визи езикови тестове и т.н. но както казах мечтите нямат цена.

15.   Авторе, не се набутвай, идвайки в най-противната страна от Западна Европа...Те просто са неспасяеми, скъсиха ми живота направо...
Консуматори, лицемери, материалисти, задръстеняци, използвачи...
Какво като имаш работа тук?!
Животът ще ти опротивее, ти казвам!
А, и не на последно място - французойките са грозни и любимият им спорт е...изневярата!
Ако сега се чудех накъде да поема след софийската френска г-я, бих се изстреляла директно към...Квебек!
Франция става единствено и само за туризъм, не се погребвай тук!
Да ти кажа честно и от опит, познавам англичани тук и са много по-готини от френските жабари!
Нали знаеш защо символа на Франция е петел?!
Защото това е единственото живо същество, което пее с крака в лайната!:))
Успех, Авторе!
От н 7

16.   Много е удобно. Ако те притиснат германците от изток ще можеш лесно да се евакуираш на острова.

17.   16, не се бъзикай с автора!

Съвсем сериозно, авторе - по-добре на острова, отколкото при лицемерните шовинисти!

Да ти кажа ли АЗ какво ще направя? !
Детето скоро завършва и поеме ли по пътя си, и аз хващам моя! И знаеш ли накъде ме води той? ! Очите ми изтекоха да плача, душата ми копнее... за родното, авторе!
Прибирам се, това е!

от 7

18.   17 ориентирах се към Швеция или Германия. Франсетата са дуп€та в лошия смисъл.

А аз обичам Полша повече от България, не знам защо но нещо ми трепва като се сетя за Полша. За България не, само за роднините. Само те ми липсваха в чужбина. Не ми липсват градовете, природата или БГ телевизията и Бойко.

19.   17 дали не бъркаш носталгията по любимите хора и роднините с носталгия по самата страна? Като майка ми дойде да ме види в чужбина всякаква носталгия изчезна там. Хубава природа и традиции има навсякъде, но семейството е едно.

20.   Авторе,
Поздравления за Швеция!
Имам много позитивни впечатления от шведи, от датчани и норвежци - северняците са топли, разбрани, сърдечни...
По-трудно се разкриват, но стане ли - имаш приятели до гроб!
Иначе ти казах за Западна Европа - бавна, но сигурна смърт за нас, това е моето мнение!
Защо ли? !
Те просто живеят, за да работят, а не обратното...
При мен е абсолютна, пълна, непреодолима носталгия - и въздуха, и Родопите, и вкусната ни кухня, и широките души, и приказките... всичко ми е кът тук!
Не мога да понасям студената им безличност, пресметливост, абсолютно неспособни са да се веселят, гастрономическата им кухня е мит, не ме питай просто..
Ако не се виждам час по час с близките си, досега милион пъти да съм сдала багажа!

Съвет от мен, авторе - никога, никога не си продавай душата за пари... , че те всички са едни такива... като бездушни марионетки тук!

Успех ти желая и много късмет!
За Дюнкерк не съжалявай - в Сев. Франция е много тежко... беднотия до шия, мизерни заплати, хич не ти трябва! ...
В Швеция единствения ти зор ще бъде климата...
Дерзай!

И пак пиши след време тук, да разкажеш!

от 7