Споделена история от В чужбина

Сезонна работа лято 2019
Здравейте, искрено се надявам някой, който има опит да ми даде съвет или информация. На 18 години съм, още съм ученичка и бих искала да работя това лято по възможност като сервитьорка, но съм съгласна и на други варианти. Търся сезонна работа в чужбина поради по-високото заплащане. Владея английски на разговорно ниво и немски на B1. Открих няколко обяви от фирми посредници, но те са за целогодишна работа или за сезонна, започваща от май месец. Да отбележа, че да края на месец юни съм на училище и имам възможност за работа от началото на юли до средата на септември. Някой работил ли е за толкова малко време в чужбина, чрез коя фирма или агенция се е свързал? Има ли измамени по някакъв начин? Осигурява ли се транспорт, храна и нощувка? Разбирам, че ще има доста коментари да се откажа и да изчакам докато завърша, но наистина ми е важно и ще съм благодарна ако има повече съвети относно темата! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Здравей, всяка година има бригади по фермите в Англия, лесно се намира работа, стига провериш достатъчно в интернет, има и агенции, които намират, но аз предпочитам сам да си търся, защото мога. Това, което ще те посъветвам е ако ходиш някъде, със сигурност да си вземеш компания и да не отиваш сама. Работата по фермите е трудна, но ако се справяш добре за едно лято можеш да изкараш добри пари.

2.   Здрасти, аз мога да ти предложа няколко опции за Германия и Швейцария за лятото, но не знам как може да се свържем. Инвестицията за заминаване е много ниска.

3.   Работил съм 6 години по ферми, и ако ще ходиш на ферма, НЕДЕЙ!
Работата е адски тежка, особено брането на ягоди. Нормите са високи и трудно достижими, прецаках си кръста и коленете от тежката работа... Също така живота в каравана с още 4-5 души е Адд и мизерия. Мое съвет е СТОЙ ДАЛЕЧЕ ОТ ФЕРМИ!