Споделена история от В чужбина

Живот на остров
имам желание да поживея на един популярен гръцки остров, и да опитам бих ли могла да живея там за по/дълго.
Според вас какъв бизнес би бил подходящ и не много рисков? Острова е силно туристически от първите пет по класациите. Очаквам с интерес мненията на запознатите с живота в Гърция и специално островите.

Коментари

1.   Живял съм и съм работил на Крит дълги години, но Крит е голям, не се чувства като остров изобщо, не знам как е по малките островчета, критяните са много топли и добри хора, нямат нищо общо с континенталните гърци като манталитет, затова се задържах там дълго и ми хареса. Само интернетът е отвратителен навсякъде, АДСЛ със скорост от 4 до 15 kbps независимо от това че си плащаш за 50.

2.   Аз или който й да е как да кажем дали може да живееш някъде по-дълго или не? Това си зависи от теб. Ние дори острова не знаем кой е. Според правилата на ЕС имаш право до 6 месеца да си търсиш работа, ако ще си търсиш работа. Кой гледа статистики или те проверява от кога и къде живееш някъде, това е друго нещо. Ако се самоиздържаш и не буташ социалната система се водиш че си на самоиздръжка, като тогава няма проблеми да си живееш колкото си искаш.

Провери за правилата за свободно движение във ЕС.

Имам приятелка която е на канарските острови. Тя също като теб ей така искаше да замине и вече стана години е там. Работи като сервитьорка и научи и там езика, който много искаше да научи и да живее с него.

Анализирай пазара. Щом е остров и е силно популярен, значи има хотелиерство, ресторантьорство, сувенирни магазини, щандове със сладоледи най-вероятно, продавачи на очила, джапанки, хавлии, нищо чудно палачинки да се продават и тем подобни. Знам ли...

По мое виждане някакви такива средни / дребни бизнеси ще да има и то сезонно. За дълготраен бизнес това е добър въпрос, тъй като лятото изчезне ли - изчезват и туристите. Провери ако можеш статистики относно туризма във страната и сравни анализи за туризма през предни сезони (години) и прогноза за потенциалния брой туристи за този сезон. Всичко е данни и анализи.

Изгради си бизнес план и провери как стоят нещата със лицензи, доставчици, счетоводство ако имаш идея за храни/напитки и прочие.

3.   Към номер две- изключително грубо влизате в разговора, и явно не прочетохте добре въпроса!Човек като няма какво да каже - както е в случая- по-добре да не пише, вместо да търка клавиатурата! Аз не съм наемен работник и никога не съм била, питах за дейност, бизнес. Не ми цапайте поста повече.
Към номер едно - благодаря!
Подобен е на Крит, с отлични комуникации, развиващ се туризъм, селско стопанство, строителство.

4.   Приятелят ми е грък от Тасос и предпочита да живее тук. Не съм ходила, но ми е казвал че е село, скука, можеш да се занимаваш само с туризъм, а конкуренцията е огромна. Той не е в този бранш, не мисли и да бъде. Така че зависи от човека и целите.

5.   Благодаря за мнението, няма нищо общо с Тасос, където не бих отишла дори на почивка.
Изключвам ресторантьорство, понеже не ме привлича, други идеи?

6.   От 2 към 3,

Абсолютно неблагодарно изразено мнение.

Поста е написан по начин по който няма как да се даде конкретен отговор. Колкото повече данни има, толкова по-конкретна информация може да се даде.

Щом съм отделил време за да напиша това, значи съм искал да помогна. Не е като да съм писал като комплексарите да си гледаш правописа, към който нямам критика а давам пример.

Анализирай максимално обстановката и прецени според мен. Всичко опира до разбиране на пазара където искаш да стъпиш. Това е.

7.   Номер 6, ок, отговорих Ви във Вашия стил. Не е неблагодарно - просто общите приказки са ясни. Питах за идеи за бизнес. Някой, който има представа от живот на туристически остров( курорт), не само туризъм е развит, но естествено там е акцента.

8.   Ами ако знаеше какво искаш намаше да пускаш тема. Все едно някой тук знае какви финанси имаш. Да не говорим че всичко опира до виждане. Ако го намаш виждането за това какво искаш, не знам какъв бизнес може да се развива. При положение че казваш че си била там не знам си колко пъти, на място което не споменаваш, ами извинявай но как очакваш някой да ти даде отговори, още повече че вероятно имат още по-бегла представа за място което е на майна си райна. Анализирай пазара, проучи и ако знаеш какво искаш инвестирай. На курорт вече ти казах какво има за малки бизнеси и то за определен сезон. Надали си от хората които инвестират в недвижими имоти и строителство. Проучване, статистики, проучване, проучване, статистики, проуване, анализ, анализ, анализ... това ти е... разбери мястото или иди пак на почивка и виж добре...

Моя стил не знам какъв е но ти определено си неблагодарна, арогантна и емоционало нестабилна. Като си разбирачка и не искаш общи приказки, седни чети а не очаквай във форум като този да получиш SWOT анализ на нещо за което си нямаме хал хабер как го виждаш.

Отиди си продавай герданите и толкова

9.   "Тасос, където не бих отишла дори на почивка."

Еее, това беше много зле като изказване. Много летиш явно с претенциите щом ДОРИ не би стъпила там на почивка. Малко слез на земята госпожа.